Skocz do zawartości

Jakie wiadro do mycia ?


turzol

Rekomendowane odpowiedzi

@powalla dokup to i dokup tamto. A producenci liczą pieniążki. Tak szczerze byłem mocno związany z rynkiem "gejmingowym" i tam mi się wydawało, że sprzedawcy/producenci dymają klientów. Branża autodetailingowa jest dużo gorsza pod tym względem. Co krok producenci (często przez opłaconych guru) próbują nam uświadomić, że mamy potrzebę posiadania rzeczy o której istnieniu nie wiedzieliśmy. To tego dymanie na zbieractwie wszystkiego (patrz manufaktura wosku i ich zapachy). Trafi się ktoś kto ma taki QD ale teraz wyjdzie w nowym zapachu i też go będzie chciał mieć.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Rozglądam się za nowymi wiadrami wpadły mi w oko Work Stuff, Shiny Garage i nowość od Fireball wszystkie w podobnych pieniądzach. Mieliście styczność z tymi wiadrami + separatory, który zestaw jest najsolidniej wykonany? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Bitek napisał:

Rozglądam się za nowymi wiadrami wpadły mi w oko Work Stuff, Shiny Garage i nowość od Fireball wszystkie w podobnych pieniądzach. Mieliście styczność z tymi wiadrami + separatory, który zestaw jest najsolidniej wykonany? 🙂

Na pierwszy rzut oka wyglądają jak by wyszły z jednej formy. Mam z WS i jestem zadowolony. Mam też zestaw z Castoramay i separaty z  ali i też jest spoko. Zależy co chcesz i co potrzebujesz i ile chcesz wydać kasy i jakiej marki Fan Boy'em, jesteś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Bitek napisał:

@V1RU$ Teraz zastanawiam się nad Work Stuff i Fireball. Fireball są trochę mniejsze, od WS, ale kupiły mnie kolorystyką 🙂 

No mojej córce się spodobało to wpadające w róż. Nie wiem czy na wiosnę nie wleci do kompletu haha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, V1RU$ napisał:

No mojej córce się spodobało to wpadające w róż. Nie wiem czy na wiosnę nie wleci do kompletu haha.

hehe 😄 pokazał niby córce wiadro i będzie pretekst do zakupu 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę od siebie pytanie. Kupiłem kiedyś kilka wiader w śmiesznej cenie. Firma 'noname', wiadra ogólnego przeznaczenia, pojemność 18 litrów. Średnica górna: 326 mm, dolna: 282 mm. Ich największą zaletą jest to, że są naprawdę wytrzymałe i mają dekielki, dzięki czemu w wiadrach można coś schować ;-)

Z tego co widzę, to separatory są głównie w rozmiarach 260 oraz 275 mm. Czy kojarzy ktoś jakieś o nieco większej średnicy, żeby nie goniły mi po wiaderkach w podanym rozmiarze? Chętnie bym dokupił takie ustrojstwo, a niekoniecznie chce mi się bawić w klinowanie czy klejenie tego w wiaderkach ;-) Będę wdzięczny za namiary na jakieś konkretne separatory, o ile takie w ogóle istnieją ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Postawiłem na wiadra z Castoramy + separatory 26cm, pasują idealnie. Pozbyłem się logo, napisów na wiadrach. Zostało dodać tylko napis mycie, płukanie i mam wiadra Full Detailingowe za niecałe 50zł. 

20210315_151922.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, KUBA46 napisał:

@Bitek casto ma teraz naklejki na wiadrach? Ja mam taki nadruk na niej, który nawet nitro nie rusza.

Mam takie samo wiadro, użyłem włókniny ściernej do delikatnego ruszenia tych napisów i później nitro, próbowałem z benzyną ekstrakcyjną, ale nie dawała rady. Dosłownie kilka minut roboty na wiadro 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Po wielu latach udało mi się znaleźć produkt który z powodzeniem usuwa etykiety brandów i nie powoduje wymiotów po 5 minutach użytkowania 😉  😉

Pamiętam wiele lat temu padło pytanie czym usuwać nadruki z wiader z Castoramy 😉 (bo to legendarne wiadra Detailerskie 😉 )

Znalazłem produkt który zrobił to szybko i przyjemnie: EliteDetailer Tar Ang Glue + pięknie pachnie więc nawet 10 minut w oparach nie powoduje zatrucia przewodów oddechowych 😉

Jeśli ktoś używa jeszcze wiader "budowlanych" i przeszkadzają mu te brandowane nadruki - może je sobie usunąć 😉

 

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 2
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gardor napisał:

Sorry za offtop ale jak działa ten produkt na lakierze? Plastiku nie uszkodzi? 

Jak każdy inny tar. Bezpieczny, ale jak się postarasz, to może być fuckdup. Z każdym tarem trzeba zachować ostrożność, bo w każdym innym aucie, plastik jest inny.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.