Skocz do zawartości

Jakie wiadro do mycia ?


turzol

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma namiary na wiadra Chemical Guys gdzie można kupić  w miarę rozsądnych pieniążkach? 

Takie jak @Domel powyżej wstawił. Minimum przeźroczysty biały 😄 

 

@Detailing House  może Wy pomożecie ?  🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
13 minut temu, simplus napisał(a):

Czy ktoś ma namiary na wiadra Chemical Guys gdzie można kupić  w miarę rozsądnych pieniążkach? 

Takie jak @Domel powyżej wstawił. Minimum przeźroczysty biały 😄 

 

@Detailing House  może Wy pomożecie ?  🙂 

Ja tez ich szukam dalej 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jakie budżetowe wiadra (budowlane) posiadacie do mycia z separatorem brudu 26cm?

Zamówiłem separatory na ali, 26cm, które nie pasują do szarych nowych wiader z Castoramy.

Zamawialiscie moze ostatnio na allegro wiadra lub kupiliscie w innym budowlanym markecie i możecie polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak dużych otworach w tym separatorze, brud z dna i tak się wzbije podczas wkładanie gąbki lub rękawicy. Na logikę, ma on rację bytu tylko jako zapobieganie opadnięciu gąbki na dno, kiedy chcemy ją zostawić w wiadrze. 

 Każdy może mieć inne zdanie, ale warto popatrzeć co się dzieje z wodą jak średnio dynamicznie włożymy rękę z rękawica do 10 litrów wody w wiadrze - "sztorm" i "prądy wstępujące" jakich mało  😁

 

Dlatego moim zdaniem większą szansę na blokowanie przepływu brudu do góry mają separatory tego typu:

https://images.app.goo.gl/QEjcQXXZ2E4L5Tvj8

 

 

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale zawsze jak czytam te dywagacje na temat wiader z marketów , to nie jestem w stanie tego pojąć. Wiadro z Castoramy plus seprator a wiadro oryginalne detailingowe ze spasowanym grit guardem np. od Cleantle czy te od MrCleanera to różnice pewnie maksymalnie 15-20 zł. Po jakiego grzyba te kombinacje? Nic z tego nie rozumiem .

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gprzesniak napisał(a):

Przepraszam, ale zawsze jak czytam te dywagacje na temat wiader z marketów , to nie jestem w stanie tego pojąć. Wiadro z Castoramy plus seprator a wiadro oryginalne detailingowe ze spasowanym grit guardem np. od Cleantle czy te od MrCleanera to różnice pewnie maksymalnie 15-20 zł. Po jakiego grzyba te kombinacje? Nic z tego nie rozumiem .

A czego dotyczy Twój wpis? Bo chyba nie skuteczności separatora 😀 a separator w wiadrze "markowym" i "nie markowym" ma taką samą zasadę działania. Zatem zakup gotowego kompletu, samoistnie nie rozwiązuje kwestii skuteczności ewentualnej separacji 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, arczar napisał(a):

A czego dotyczy Twój wpis? Bo chyba nie skuteczności separatora 😀 a separator w wiadrze "markowym" i "nie markowym" ma taką samą zasadę działania. Zatem zakup gotowego kompletu, samoistnie nie rozwiązuje kwestii skuteczności ewentualnej separacji 😜

A czego dotyczy Twój wpis, bo chyba nie skuteczności separatora? Piszesz o jakimś sztormie i rozumiem, że robiłeś jakieś eksperymenty i wiesz lepiej niż Megs, Grit Guard i inne firmy robiące takie rzeczy od lat. Myj jak chcesz, mnie nic do tego, ale skoro każdy szanujący się datailer używa tego rozwiązania, to znaczy, że albo jest najlepsze, albo nikt nie zrobił nic skuteczniejszego. Piszesz o separatorach...są różne, polecam zerknąć na stronę @CAR CRAZY, to może zrozumiesz. No chyba, że Ty masz jakiś złoty patent? Podziel się super bezpieczna metodą. Zapytam inaczej. Masz takie wiadro u siebie, czy nie? Jeśli nie ,to polecam zakup, bo póki co to piszesz o jakiejś swojej subiektywnej opinii. Dla mnie, jak ktoś skąpi 40-60 zł na zakup, raz w życiu wiadra do detailingu, to zwyczajnie nie jestem w stanie tego pojąć. Detailing to nie jest tanie hobby, ale wiadro, które jest podstawą  tej zabawy i które kupujesz na lata, to nie jest wydatek życia. Ja swoje wiadra kupiłem wieki temu, płacąc po około 100 za Megsa, gdzie w naszym kraju nie było za bardzo dla nich alternatywy i wartość pieniądza była inna. Teraz przebierasz w kolorach i ofertach, pojemnościach i wzorach, a ceny są śmieszne, więc nie kumam tych kombinacji z Alli i Castoramą i to miałem na myśli. Ja zwyczajnie wolałbym czas na te zabawy z dobieraniem wiaderka i jeżdżeniem po Leroyach, poświecić na czas z rodziną albo spacer.,ale to nie mój cyrk i nie moje małpy.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
24 minuty temu, Eryczek napisał(a):

Uspokajamy się i wracamy do meritum tematu: Jakie wiadro do mycia?

Wciąż szukam niskich małych, przezroczystych Chemical Guys, niestety z trzech zostały mi dwa bo lód w zimę rozwalił mi dno w jednym ;/

Kiedy dystrybucja CG wróci do Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto czytać kto i co pisze, bo ja na przykład napisałem w tym temacie, ale nigdy po budowlane wiadro w Castoramie nie byłem 😜 i nie, nie mam takiego. A ofertę naszych dystrybutorów znam. I to nie ja zadałem pytanie tylko umieściłem sugestie w ramach odpowiedzi. Ja nie szukam... Ale jednak mi się oberwało 🤭

Czemu na każdym forum wymiana zdań musi kończyć się dziwną oceną drugich? Próbą udowodnienia czegoś sobie lub innym? Nie może być po prostu poradą lub mniej lub bardziej merytoryczną dyskusją? 

A co do pytania @Domel: warto przemyśleć gdzie i jak wiadro będzie przechowywane, stąd nie dziwi mnie jego pytanie o konkretny rozmiar fajnego wiadra. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eryczek hehe,ale tutaj chyba wszystko odbywa się na spokojnie. Trwa dyskusja, ale nikt nikogo nie obraził. Przynajmniej nie zauważyłem. Tak czy inaczej dla mnie nie ma tematu. Jak napisałem... nie mój cyrki i nie moje małpy. Może z mojej strony, niepotrzebne było pytanie o sens takiego rozwiązania, ale nie miałem nic złego na myśli, ot zwyczajnie zapytałem ,bo zawsze mnie to zastanawia i jak wspomniałem wyżej, nie rozumiem tego podejścia, ale jak ktoś chce tak kombinować to jego sprawa. Widzę w powiadomieniach, że były jakieś dodatkowe odpowiedzi z oznaczeniem mnie w tej dyskusji, których nie odczytałem ale moderator chyba je skasował, także mogę nie mieć pełnego obrazu sytuacji, jednak dla mnie temat jest zamknięty i jeśli ktoś się poczuł urażony to nie było to moim celem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 24.03.2024 o 14:05, arczar napisał(a):

Przy tak dużych otworach w tym separatorze, brud z dna i tak się wzbije podczas wkładanie gąbki lub rękawicy. Na logikę, ma on rację bytu tylko jako zapobieganie opadnięciu gąbki na dno, kiedy chcemy ją zostawić w wiadrze. 

 Każdy może mieć inne zdanie, ale warto popatrzeć co się dzieje z wodą jak średnio dynamicznie włożymy rękę z rękawica do 10 litrów wody w wiadrze - "sztorm" i "prądy wstępujące" jakich mało  😁

 

Dlatego moim zdaniem większą szansę na blokowanie przepływu brudu do góry mają separatory tego typu:

https://images.app.goo.gl/QEjcQXXZ2E4L5Tvj8

 

 

 

 

 Tutaj są fajne testy min. tego separatora co  pokazałeś 😉 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.