Skocz do zawartości

Jakie wiadro do mycia ?


turzol

Rekomendowane odpowiedzi

Jak komuś nie wchodzą separatory do wiader z castoramy do samego dna to tak na szybko:

- zalać wiadra gorącą wodą i wciskać - UWAGA aby się nie oparzyć 🙂

- lekko podgrzać boki i też wskoczą (np opalarką 😄 )

 

Tak zrobiłem u siebie, oczywiście z separatorami które jedynie niewiele różniły się średnicą od wiader 🙂 Co prawda nieco spód separatorów musiałem wcześniej lekko podciąć (bo szersze u dołu były), ale po całym procesie opisanym powyżej wskoczyly bez większych problemów. Minus rozwiązania, to siedzą teraz tak mocno że raczej wyciągać je jedynie przy uzasadnionej potrzebie. Poza tym bez zastrzezeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Arcysław napisał:

Jak komuś nie wchodzą separatory do wiader z castoramy do samego dna to tak na szybko:

- zalać wiadra gorącą wodą i wciskać - UWAGA aby się nie oparzyć 🙂

- lekko podgrzać boki i też wskoczą (np opalarką 😄 )

 

Tak zrobiłem u siebie, oczywiście z separatorami które jedynie niewiele różniły się średnicą od wiader 🙂 Co prawda nieco spód separatorów musiałem wcześniej lekko podciąć (bo szersze u dołu były), ale po całym procesie opisanym powyżej wskoczyly bez większych problemów. Minus rozwiązania, to siedzą teraz tak mocno że raczej wyciągać je jedynie przy uzasadnionej potrzebie. Poza tym bez zastrzezeń.

To nie do końca dobry pomysł gdyż dla mnie lepsza opcja jest to iż mogę swobodnie wkładać i wyciągać Separator że względu na czyszczenie dna wiadra po myciu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca dobry pomysł gdyż dla mnie lepsza opcja jest to iż mogę swobodnie wkładać i wyciągać Separator że względu na czyszczenie dna wiadra po myciu
Racja, tez się tego początkowo obawialem ale plukanie pod ciśnieniem ogarnia to bez problemu ;)

Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem zestaw wiader 20 litrowych z separatorami w zestawie jednej z firm detailingowych. W opisie była tylko pojemność wiader bez ich konkretnych wymiarów. Niby wszystko miało idealnie do siebie pasować. 

Jak zestaw przeszedł to okazało się że grit ma średnicę 26cm natomiast dno wiadra ok 28 cm, więc na wysokości działania separatora jest jeszcze więcej i separator w wiaderku po prostu lata na boki. 

Pytanie czy separator powinien być na wcisk? Czy taki luźno chodzący też spełni swoje zadanie czy np tymi szparami ten brud może na rękawice się przenosić lub czy po napełnieniu wiadra woda po prostu ruchy separatora nie będą podbijały brudu w górę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce robić złej reklamy firmie, bo może to nie wpływa na mycie. Wiadra to Wax ninja 20l plus separator 26 cm. No właśnie chciałem tego luzu uniknąć, dlatego kupowałem w zestawie.  Oczywiście mogę dokupić wiadra 15l z casto tylko wówczas kupiłbym sam grit guard. 

 

Dla unaocznienia o jakim luzie mowa załączam foto. 

IMG_20210613_112153.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@largo zwrot i zamów wiadra @Work Stuff tam tego problemu nie będzie. 

Jeszcze akurat masz promocje 🙂

https://sklep.goodstuff.com.pl/pl/p/Zestaw-Wiader-Work-Stuff-Wash-Rinse-2x-Separator/113

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Z perspektywy czasu lepiej kupić jakiś kompletny zestaw wiadro+separator, czy wiaderko z castoramy sprawuje się ok? I czy jakąś konkretną ofertę separatora, który do takowego by pasował, możecie podesłać? Np. 26 cm od iTeile za 24,90 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.