Skocz do zawartości

Powłoki, supersealanty etc...


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

@analyzator no takie patenty to on juz zna,teraz chcialby poglebic nieco sztuke,zapodac jakis cleaner,przeleciec ipa i zapodac cos w sprayu co by lezalo dluzej niz te 2/3 miesiace,a woskow nie lubi(w odróżnieniu ode mnie) wiec fusso itp.odpada 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ta nowa powłoka Tenzi (ten zestaw za 120zł) 😉  Do buteleczki dostajesz pompkę i pracujesz jak moonlightem . Nakładanie i docieranie dziecinnie proste ... choć tu mój 15 letni syn mógłby się obrazić za to dziecko , bo dziś nakładał ze mną na Merivę i szło mu to bezproblemowo . 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ghost napisał:

@menior a może by tak cquartz lite? 😉 Ta marka jest popularna wszędzie

Nowosc od CarPro 🤔 Widzialem ale jak to z nowosciami brak info co do aplikacji i trwalosci (to musi byc cos latwego i do aplikacji w niewymagajacych warunkach) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, menior napisał:

Nowosc od CarPro 🤔 Widzialem ale jak to z nowosciami brak info co do aplikacji i trwalosci (to musi byc cos latwego i do aplikacji w niewymagajacych warunkach) 

Szczerze mówiąc to wygląda banalnie i nawet maskuje delikatnie wady 🙂

 

 

Na filmach wygląda tak super prosto jak Moonlight 🙂

 

Trwałością quartz raczej nie zawodził a cq lite ma 45% SiO2/TiO2, Moonlight 25% SiO2, a cancoat chyba miał 10%.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gardor Było by fajnie jakbyś co nieco napisał 🙂 Nie wiem na ile w tym prawdy ale w dwukrotnie aplikowanym prze zemnie Tac quartz shine jest niby 70% sio2 i jakiś nadzwyczajnych problemów nie miałem więc to powinno sie aplikować bajecznie i chętnie bym odstawił resztę wosków, których używam na autach rodziny i znajomych. Ciekawym jest też fakt, że w tej cenie dostajemy 150ml powłoki więc powinna starczyć na baardzo długo.

Edit:

Sorry napiasłem głupotę, "pełnoprawne" powłoki wszystkie maja 70% sio2 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, DaV napisał:

, "pełnoprawne" powłoki wszystkie maja 70% sio2 😄 

...lub więcej.

(Np. 90% https://www.tacsystemusa.com/car-care-supplies/quartz-sparkle-plus )

Oraz nie tylko SiO2, ale moze też być tlenek tytanu lub węglik krzemu itd 😉

 

1 godzinę temu, menior napisał:

Ciekawie ten C.Quartz Lite wyglada,przydalby sie jakis niezalezny test na forum bo na filmach promocyjnych to zawsze fajnie wyglada,i czy tak wysoka zawartosc SIO2/Tio2 nie bedzie utrudniac aplikacji na zewnatrz 

Car craft auto detailing robi test (pierwszy film), to nie film promocyjny pokroju lamerskiego Pan Organizer 😉 

UK3.0 jest łatwy w aplikacji to nie ma co sie bać skoro ten produkt opisują jako jeszcze łatwiejszy dla początkujących.

Osobiscie brałbym w ciemno, ale latem testuję woski głównie. Powłoki od jesieni 😉

 

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ghost napisał:

UK3.0 jest łatwy w aplikacji to nie ma co sie bać skoro ten produkt opisują jako jeszcze łatwiejszy dla początkujących.

W sumie to kupie, i przetestuje czy da sie go nakladac na zewnatrz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior co do TS moonlight'a mogę się wypowiedzieć. Osobiście na zew. bym go nie kładł. Jest on na bazie oleju i tuż po aplikacji powierzchnia jest tłustawa. Wg mnie zwiększa to ryzyko "przyklejenia" się jakiegoś niechcianego paprocha. Oczywiście po kilku ruchach fibry wszystko elegancko się dociera/odparowuje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, menior napisał:

wyglada z innymi?

Moonlighta w 95% przypadków kładłem na zewnątrz przy optymalnej temperaturze. 

Na kołach letnich położony wiosną zeszłego roku przetrwał cały sezon poprzedni, pół tego i nadal ma się wyśmienicie.

Na karoserii położony jesienią przetrwał zimę kończąc żywot zgodnie z planem. Nie było problemów z aplikacją na dworze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2019 o 12:29, barkry napisał:

Mam pytanie odnośnie powłoki NEOXAL używał ktoś ? Jak wrażenia ?

Spoko produkt.  Na moje oko powazna alternatywa dla Kisho 801

 

W dniu 1.07.2019 o 19:01, menior napisał:

@analyzator no takie patenty to on juz zna,teraz chcialby poglebic nieco sztuke,zapodac jakis cleaner,przeleciec ipa i zapodac cos w sprayu co by lezalo dluzej niz te 2/3 miesiace,a woskow nie lubi(w odróżnieniu ode mnie) wiec fusso itp.odpada 

Polecam uwadze neoxal hd,  tani ale dobry naklada się jak kisho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior Nie zaszkodzi, zwłaszcza jak zostało ci trochę produktu a nie wiadomo co z nim zrobić. W przypadku produktów, które wymieniłeś zostanie ci go w opór i myślę, że warto tam położyć drugą warstwę. Daje się ją po upływie 1-2h i wszystko jest jak być powinno.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior Nie jestem ekspertem ale nie wiem czy te czasy otwarcia i przechowywania to nie jest jakiś wymysł. Od 2 lat mam Gyeon trim i została mi go jeszcze połowa, tydzień temu aplikowałem na auto znajomego i działa tak samo dobrze jak w dniu otwarcia 2 lata temu. Nic tam nie pływa w butelce, konsystencja i zachowanie podczas aplikacji dokładnie te same. Nie wiem czy te czasy przechowywania należy bezwzględnie respektować, dziwi mnie też, że na Car Pro Essence mam datę przydatności 1 rok ale mimo wszystko po upływie na pewno będę dalej używał. Na produktach Tac system nie ma czegoś takiego jak data przydatności, na nakładanym kilkukrotnie przeze mnie Tac Quartz shine 70% ani w instrukcji ani na butelce nie ma informacji o dacie przydatności. Powłoki do lakieru Gyeon czegoś takiego też chyba nie mają (bo Gyeon trim na 100% nie ma). Może ktoś zechciał by podzielić się wiedzą na ten temat? 

No ale odpowiadając na twoje pytanie to

Moonlight producent nic nie podaje

https://www.tacsystemusa.com/car-care-supplies/moon-light/

Can Coat też nie mogłem się doszukać czegoś o dacie przydatności

https://gyeonquartz.com/product/cancoat/

Cquartz Lite Ma (poniżej zdjęcie mojej buteleczki)

l3MJduN.jpg

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, menior napisał:

Jak to jest z warstwowaniem powlok typu Can Coat,Moonlight,Vision czy Cquartz Lite? Warto dawac 2 warstwy? Jesli tak to druga po jakim czasie? 

Druga warstwa potrafi dać lepszą trwałość i lepsze hydro. Jednak właściwości te nie sumują się, zysk może być np rzędu 5-15%.

Czyli nie współmierny do zużycia. Ale z drugiej strony opakowania są tak duże, że nie martwisz się o ilość. Druga warstwa też zapewni bardziej równomierne pokrycie.

59 minut temu, menior napisał:

@DaVMoonlight/CanCoat/Cquartz Lite po otwarciu musze uzyc w ciagu jakiegos czasu jak w przypadku pelno wartościowych powlok czy po uzyciu moge zamknac i uzyc np.po pol roku ? 

 

Jeżeli ktoś wybrał te powłoki dla łatwości, to można się bawić w kolejną warstwę po 4-20h.

 

Jeżeli jednak chodziło tylko o krótki czas utwardzania, króteszy okres restrykcji kontaktu z wodą i chemikaliami, to bez sensu wydłużać czas warstwami. Lepiej machnąć coś pełnowartościowego i łatwego np uk3.0.

 

Co do okresu przydatności. Każdy produkt ma jakąś ważność od otwarcia. Zazwyczaj dowiadujesz się na bazie własnego doświadczenia 🙂

Moonlight otwierałem ponad rok temu, dobrze przechowywany nie skrystalizował się, nie odbarwił, działa jak trzeba nadal, nakłada się dobrze.

 

Bez sensu jak by zrobili butelkę, która wystarcza na 40 samochodów i po chwili miała się przeterminować 😉

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.