Skocz do zawartości

Powłoki, supersealanty etc...


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

@DaV UNCr bardzo dobry wybór. Na aucie żony juz 1.5 roku bez uszczerbku. Dodam że nie używałem żadnego qd w tym czasie. Dwa razy myte ADBL shampo pro.

 

 

Jak już o powlokach mowa. Używał ktoś wipe outa od RRC?  Cenowo wychodzi fajnie ale czy jest choć tego warty?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, DaV napisał:

@ghost a to się da gdzieś kupić? Widzę tylko wersje 10ml ale wolał bym 30ml

Pytaj @Tevopoland są partnerami forum gdzie nabyć.

Kiedyś było w ofercie mx nowicki, i chyba tu

https://www.quickdetailer.pl/index.php?route=product/search&search=S60

 

Teoretycznie trwałość do 60 miesięcy 😉 wg producenta.

Cyfry w nazwie sugerują trwałość

S06 - półroczny top coat

S36 - do 3 lat uniwersalna powłoka

S60 - do 5 lat, najtwardsza ich powłoka bazowa

 

Tu masz plakat s60.

(Tylko nie patrz na jednostkę twardości MOHS, powaliło im się i nie odróżnili od skali ołówkowej)

S60.jpg.8ce627355c482b85fae8971bdbeba49b

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Witajcie na naszej stronie z zakładce partnerzy są wymienione sklepy gdzie można kupić produkty Tevo

https://www.tevocreations.com.pl/partnerzy

Gdybyście potrzebowali więcej informacji proszę piszcie, sorki że dopiero teraz odpisuje ale byliśmy na urlopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem CarPro Cquartz Lite. Aplikacja banalnie prosta, zaaplikuj, wytrzyj i zapomnij. Nie ma potrzeby czekania można od razu wycierać. Nie robią się zadne mazy, produkt ładnie się rozprowadza i dociera. Specjalnie używałem niskiej jakości mikrofibr o niskiej gramaturze. W sumie to polecam cquartz lite bo potrafi wybaczyć dużo błędów. Z minusów to butelka, otwór wylotowy jest zdecydowanie za duży, po zdjęciu plomby trzeba uważać aby butelka się nie przewróciła bo nakrętka nie zapewnia szczelności. W dodatku leje za mocno i często po palcach. Ja po skończonej pracy zawinałem nakrętkę od wewnątrz folią stretch bo inaczej na 100% dostawać się będzie tam sporo powietrza. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuję krótkiej porady. Mianowicie:
Na autach mam położonego Gyeon Can Coat. Od czasu do czasu doraźnie, np gdzieś w drodze lub na jakimś zlocie chciałbym przetrzeć lakier jakimś QD po bezdotyku. Nie chcę sztucznie przedłużać żywotności powłoki, nie chce oszukiwać samego siebie, dlatego całego auta tym QD smarować nie zamierzam, ale jednak od czasu do czasu gdzieś trzeba coś przetrzeć.

Pytanie:
Jaki QD byłby zalecany w moim przypadku? Jakiś dedyk do powłok kwarcowych? Zwykły QD jak do wosków? Mam sporo też Gyeon Cure. Może być tak wspomagać się tym Curem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy producent powłoki będzie zalecał własny QD (o ile taki posiada w ofercie). Generalnie każdy QD z dodatkiem SiO2 będzie dobry, a najlepszy chyba właśnie wskazany przez @david2888 delikatny roztwór Ech2O, bo jak sam napisałeś 

4 godziny temu, CrisAGC napisał:

Nie chcę sztucznie przedłużać żywotności powłoki, nie chce oszukiwać samego siebie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga uwaga 

Tak jak mówiłem, tak zrobiłem. Na aucie leży FX Protec Vision C-12 

Testowy panel - Tylna klapa. 

50/50 lewa strona bez niczego, prawa strona CarPro Ech2O 1:15.

P. S. Sory za jakość zdjęć ale już zmrok mnei dopadł. A teraz jestem bezdotykowym myjowcem i kitram się z wiadrami na wieczór. 

IMG_20190727_210407.jpg.bffbd87419203f92029c07f42a260b59.jpg

IMG_20190727_210411.jpg.044013fb86f5c22cdf2a72138b45559d.jpg

IMG_20190727_210415.jpg.7df267323ec07db01ccfe51679431d29.jpg

 

Dla czystej ciekawości sprawdzimy czy jakoś ten QDek wpłynie na powloke Vision. 

Po aplikacji strona prawa napewno przybrała na śliskość. Jutro spisze stan licznika i uzupełnię ten post. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Witam, jeden z partnerów przyslal mi taka wersje powloki Kisho Si-901. Moje pytanie brzmi,  czy to oryginalny produkt? Powiedziano mi, że taka wersje przysłał producent, choc sam takiej nie widziałem, zawsze miałem z czerwoną naklejka. Będę wdzięczny za odpowiedź.

 

20200824_114712.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Część
Idzie sezon, FX Glass coating na mojej Maździe umarł, kilka paneli jest do poprawki, wpadnie lekki one step. Zastanawiam się nad nową powłoka, dość mocno myślę nad Tevo S36, chyba że coś innego możecie polecić? FX dał fajną szklistość i przyciemnienie, fajnie byłoby to zachować, taką głębię i szklistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tevo s36 daje mniejsze szkiełko niż glass ale ma lepsze hydro. Zależy tez w jakiej cenie chcesz powłokę. Trzeba tez pamiętać że zarówno glass Fx i Tevo s36 są banalne w aplikacji a to spory plus.

A może FX Glass coating a na to fx vision coating to super kanapka ;D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.