Skocz do zawartości

Powłoki, supersealanty etc...


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Klucza się boicie, a zapalniczki to już nie ?? Dziwnie zareagowaliście. Przecież na tym forum można było znaleźć testy ze słynnymi zapalniczkami i kilkustronicowe dywagacje na ten temat- proszę Was. Nie wmawiajcie ludziom że powłoki nie mogą być twarde i nie chronią przed zarysowaniami. Przecież mówimy tylko o teście na zdjętym, przygotowanym elemencie karoserii, a nie robieniem tego na samochodzie......

Jak spróbujesz zarysować fragment lakieru pokryty powłoką i ten bez niczego łatwo można dostrzec różnicę prawda ? Między powłokami również :wallbash:

 

Krople i filmiki z wodą, to zawsze urzekająca historia :good:

 

Przypomnijcie może nam Panowie ile grubości ma Crystal Serum po aplikacji....może być z EXO, tylko po ilu warstwach

Ile ma Gyeon grubości? ten najgrubszy może być

Ile ma UNC-R, który jest już przez niektórych detailerów nazywany powłoką kwarcowo-ceramiczną ?? :good:

 

Która z tych powłok da nam najskuteczniejszą ochronę ? Mniej ważny look i krople, które i tak każda powłoka generuje. Pytam o ochronę?

 

fireman - wytrzymałość powłoki i jej żywotność zależy od jej obsługi i traktowania, dobrze wiesz że każda powłoka, każdego producenta, nawet przelewki z chin i inne niewiadomego pochodzenia tego wymagają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test zapalniczki jest najbardziej idiotycznym testem.

Ktoś kiedyś się pokusił i zrobił taki sam test na elemencie gołym i obok posmarowanym Colli 476 i jaki wynik? Tak samo jak na powłokach.

Wiadomo, że są różnicę, że powłoka chroni, ale idziesz w najbardziej skrajnym kierunku. Co to da? Będziesz obserwował różnicę, że powłoka X ma tą rysę o 2,73% płytszą od powłoki Y?

Widzę, że męczy Cię warstwowanie etc. Z własnego doświadczenia Gtechniq Crystal Serum, kładziesz jedną warstwę i po zmierzeniu wychodzi 10-20 mikronów. O innych się nie wypowiem, nie sprawdzałem.

To zależy o czym mówimy czy o utrzymaniu hydro czy o utrzymaniu powłoki.

Bo np. w hydro to UNC-R jest totalnie bezobsługowy, nie potrzebujesz żadnych Reloadów etc.

A w przypadku utrzymania powłoki, np. samo Gtechniq Crystal Serum, możesz myć, gdzie chcesz, jak chcesz, a i tak będziesz czuł różnicę w łatwości domywania, samego mycia, lakieru w dotyku, tyle, że kropelki nie będą robiły szału, ale przy okazji możesz zapomnieć o water spotach.

Bo kropelki to nie zawsze pożądany efekt, czasem niestety uboczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli można powiedzieć ze Crystal Serum przez grubość warstwy zapewnia najlepszą ochronę, właśnie tego chciałem sie dowiedzieć :o Podpowiecie gdzie w wwa albo w okolicy można liczyć na dobrze wykonaną usługę w tym zakresie ?

Kanar Customs :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że męczy Cię warstwowanie etc. Z własnego doświadczenia Gtechniq Crystal Serum, kładziesz jedną warstwę i po zmierzeniu wychodzi 10-20 mikronów. O innych się nie wypowiem, nie sprawdzałem.

 

Poważnie :o? Producent podaje 1-2 mikrony i sugeruje żeby być sceptycznym jeżeli ktoś podaje takie wartości, dziwne :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

fireman,

 

Z własnego doświadczenia Gtechniq Crystal Serum, kładziesz jedną warstwę i po zmierzeniu wychodzi 10-20 mikronów.

 

tu to pojechałeś... 10 mikronów dałaby jedna warstwa ale jeżeli zużylibyśmy na tę warstwę 200ml powłoki bez żadnych strat podczas polerowania,odparowania i utwardzania...

 

już raz to pisałem :

 

Wracając do grubości powłoki na lakierze to przyjmując bardzo zaokrąglone wartości np:

powierzchnia blach w aucie to 20m kw. chcąc uzyskać grubość 1 mikrona musimy zużyć 20ml powłoki (jeżeli powłoka byłaby 100% skoncentrowana i nic z niej nie odparuje oraz nic nie zostanie na aplikatorze i mikrofibrze ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem Mariusz, pamiętam o tym, ale takie wskazania pokazał nam miernik, gdzie zmierzyliśmy dokładnie w tym samym punkcie przed i po.

Dałem przedział od do, bo strzelam, że jest to orientacyjna wartość, gdyż sam miernik też ma jakiś przedział błędu pomiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
sam miernik też ma jakiś przedział błędu pomiaru.

 

To ten przedział musi być duży..., nie ma szans położenia żadnej powłoki aplikatorem w jednej warstwie i jej spolerowania żeby dała taki wynik.

Pojedyncze warstwy są tak cienkie że podstawowe mierniki nawet jej nie zauważą bo granica błędu jest większa niż grubość powłoki (często granica błędu to +/- 10µm )

 

Lakiernik wylewając odpowiedni lakier bezbarwny z małą ilością rozcieńczalnika, przy jednej warstwie osiąga 15-25µm, tylko że tego niczym nie rozsmarowujemy i nie polerujemy fibrą chwilę po nałożeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że męczy Cię warstwowanie etc. Z własnego doświadczenia Gtechniq Crystal Serum, kładziesz jedną warstwę i po zmierzeniu wychodzi 10-20 mikronów. O innych się nie wypowiem, nie sprawdzałem.

 

Poważnie :o? Producent podaje 1-2 mikrony i sugeruje żeby być sceptycznym jeżeli ktoś podaje takie wartości, dziwne :o

 

Fireman to mi poleciłeś CS :):? Odezwę sie do Kanar ciekawe co oni powiedzą :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nikomu nie polecałem, dziele się jedynie faktami. Też się zdziwiłem z tym pomiarem, ale faktycznie tak miernik mi pokazał.

Nieważne, tematu nie było w takim razie.

Do niczego nie namawiałem nikogo przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie krzyczcie, że coś pominęłam w czytaniu.

Auto oddaje do lakiernika i na korektę lakieru, na część auta zostanie położony nowy lakier - pytanie moje związane z tą kwestią czy można bez jakiegokolwiek problemu nałożyć na powiedzmy 4-5 dniowy świeży lakier powłokę kwarcową/ceramiczną?

I drugie pytanie przy jakiej temp. można nakładać powłokę? czy powyżej 20 to już za dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, no tak... a jeśli wymyje te wszystkie cuda na kiju (pasty itp.) IPĄ to wtedy nakładać można?

tak wiem, zostaną holsy.. korekta nie będzie ładna :( ale sama jeszcze nie odważyłam się machać polerką na aucie i czekam na jakieś szkolenie co by mnie podszkolili w temacie :D póki co chciałabym zabezpieczyć lakier jak najlepiej :oops:

nowo położony lakier nie ucierpi przez nałożenie powłoki?

 

Dodane po 49 sekundach:

swoją drogą można narzucić jakieś dobre preparaty na polerkę dla mojego lakiernika? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej odbierz auto od lakiernika i oddaj do kogoś kto już zrobił pare porządnych korekt albo po prostu do studia dobrego na korektę i położenie powłoki, bo jak lakiernik narobi ci hologramów a potem na to pójdzie powłoka to nie będziesz mogła patrzeć na swoje auto w słońcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nas pytasz czy mozesz Twojemu lakiernikowi narzucic jakies produkty? Moze to jego powinnas spytac?

 

to jest mój znajomy, moje auto jest u niego specjalnie traktowane - tzn. lipy nie ma :)

wiem że pracuje na produktach manzerny, ale może jakieś lepsze na korektę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menzerna ma bardzo dobre produkty, więc jak on sam dobrze robi to nie ma potrzeby nic lepszego mu kupować.

Wystarczy wejść w dział Pokaż swój blask, tam dużo projektów jest przy użyciu tych past i jak widać efekt lepiej niż super :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska , pytańko .

 

Kumpel ma na aucie powłokę Echelon Zen Xero , która leży blisko rok , ma się dobrze .

Ostatnio na jego drugie auto kładliśmy Mohs'a i zastanawialiśmy się czy np Cure można aplikować na Zen Xero czy do tej powłoki jest jakiś dedykowany środek tego typu

 

Co możecie polecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.