Skocz do zawartości

Powłoki, supersealanty etc...


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Fran3k, dzięki za rady. Kilka powłok już udało się położyć głównie Gyeon i MaxProtect . Mam z większością tych aut styczność i nie zaobserwowałem czegoś negatywnego. Aczkolwiek nie upieram się że to właściwa droga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmywacz silikonowy to nie jest produkt, który przygotowuje powierzchnię na przyjęcie powłoki. Przynajmniej tych, które dotychczas miałem w moim ręku (nanolex, gyeon, carpro, liquid elements, gtechniq, ceramicpro).

 

Mozesz podac jakies konkrety? Nie czepiam sie ale jestem ciekawy dlaczego itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Żebyś mnie dobrze zrozumiał - ipa pewnie fajnie to wymywa. Ale to nie jest sposób zalecany. Nie wiem jak jest w przypadku innych odtłuszczaczy, ale na przykład w przypadku nanolex odtłuszczacz zawiera 8 albo 9 różnych rozpuszczalników, m.in. ipa. I dlatego być może jednym powłoki leżą tak, innym inaczej.

 

A że dużo zależy od aplikatora i dbania później o auto to wszyscy wiemy :)

 

szerokości!

 

Dodane po 4 minutach 55 sekundach:

Zmywacz silikonowy to nie jest produkt, który przygotowuje powierzchnię na przyjęcie powłoki. Przynajmniej tych, które dotychczas miałem w moim ręku (nanolex, gyeon, carpro, liquid elements, gtechniq, ceramicpro).

 

Mozesz podac jakies konkrety? Nie czepiam sie ale jestem ciekawy dlaczego itp.

 

 

żeby nie wchodzić w zbyt długie dywagacje - przeczytaj sobie np. kartę produktu zmywacza Boll (skądinąd dobrego)

http://www.boll.pl/files/product/198677 ... oduktu.pdf

 

to brzmi raczej jak opis t&g a nie opis pw/wo/ex. Wnioski pozostawiam Tobie ;)

 

dobrej nocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Albo po całej korekcie albo przed ostatnim krokiem w przypadku lakierów które rysują się od patrzenia.

 

Ważniejsza jest tutaj dobra piana niż szampon - chodzi o usunięcie nadmiaru pasty i bałaganu po cięciu.

 

Polecam suszenie powietrzem pod ciśnieniem a nie ręczniki chyba że w idealnym stanie.

 

Wszystko zależy od lakieru :)

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Moim zdaniem piana wystarczy. Mocna ale nie za mocna - żeby nie zniszczyć chromow i uszczelek bo ta piana musi chwilę polezec. Najlepiej neutralne pH i średnie stężenie. Krótko- dobra i droga piana.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Pytanie. Na wozidle zony siedzi Ceramika 9H Strong, mogę na nią nanieść np. powłokę kwarcową?

Oczywiście nie ingerując tym sposobem w powłokę ceramiczną tylko tworząc nowe dodatkowe zabezpieczenie?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Możesz ale nie ma po co jeśli tamta siedzi.raczej za jakiś czas delikatna korekta i nowa powłoka

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

Dodane po 23 sekundach:

Inna rzecz że jeśli tamta naprawdę siedzi to nowa za dobrze się nie przyjmie

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Witam,

jak najbardziej zgadzam się z Fran3k ..

Pod powłokę konieczna jest Ipa w naszym przypadku Paint Prep.

Zmywacz silikonowy można stosować ale po nim konieczne jest zastosowanie IPY.

Ipa źle rozcieńczona rysuje - jest za ostra, za słabo rozcieńczona nie domywa - dlatego warto stosować oryginalne produkty - ale to już kwestia wyboru. Aby nie robić mikrorys najlepiej jest zastosować wysokiej jakości mikrofibrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze napisałem ale potrzebuje zaopatrzyć się w powłokę w cenie do ok 250zł

ma to starczyć na 1 samochód, konkretnie mojej mamy :) będzie to 1 powłoka którą będę nakładał więc coś niezbyt wymagającego by się przydało :)

czy ktoś by coś polecił konkretnego ?

 

Myślałem o Si3D,

albo bardziej ArtDeShine Illusion (to jest chyba 9H więc dla użytkowania auta przez moją mamę lepsze )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Si3D też jest 9H z certyfikatem na parametry

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=58261953

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=582C1CD9

 

jest to jedna z najłatwiejszych powłok w aplikacji, ale bezwględnie wymaga nowych mikrofibr do docierania. ads niestety nie aplikowałem, więc się nie wypowiem. Wiem, że kładł to chyba kiedyś Nie mam czasu myję auto Białystok

https://www.facebook.com/niemamczasumyjeauto/?fref=ts

ale on w tej chwili tylko si3d aplikuje

 

w tej cenie, o której napisałeś za 189 masz 30ml si3d albo za 249zł masz si3d set 30ml z mikrofibrami, aplikatorami, odtłuszczaczem dedykowanym i rękawiczkami :)

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się sierpień, miesiąc gdzie zaplanowałem, że w końcu ogarne własne auto i zabezpiecze i...zgłupiałem :kox::D

 

miałem do czynienia z różnymi polimerami i powłokami jak PNS, Opti-Coat, C1+EXO itd ale za cholere nie wiem co położyć na swoje auto tak żeby była petarda konkretna:

 

-trwałość

-look (przyciemnienie, śliskość etc.)

-hydrofobowość

 

jako tako to czy trudno się kładzie czy nie to nie ma znaczenia, czy trzeba warstwować też nie.

 

kolor do ogarnięcia carbon grey, na nasze to można powiedzieć ciemny szary ;)

 

i jaką tu powłokę wybrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Tu nie ma dobrych odpowiedzi. Wszystko jest kwestia sympatii. Ja mogę podpowiedziec i opowiedzieć o Nanolex ale decyzji za Ciebie nie podejme

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekta wiadomo, że będzie bez tego nie ma co kłaść powłoki jak ma być petarda więc nie wspominałem nawet ;) z Nanolexem nie miałem do czynienia, rozumiem ze Si3D ? ile warstw jest zalecanych i czy z 30ML jeszcze coś zostanie ? i czy z Nanolex'u jest jakiś dedykowany środek który można hobbistycznie zaaplikować po myciu raz na jakiś bliżej nieokreślony czas by odświeżyć powłokę ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jezeli chodzi o nakładanie gyeona cancoat, to można go używać podobnie do qd, czy raczej to profesjonalna powłoka? Bo raczej jestem amatorem w tych sprawach a powłoka wyglada dosyć ciekawie a i nie jest bardzo droga. Pytanie tylko czy jest sens go nakładać czy wosk nie da tego samego efektu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Cancoat nie używałem ale z tego co wiem można zarówno po korekcie jak i bez przygotowania - ale wiadomo ma to wpływ na efekt i trwałość.

 

Co do si3d to zależy jakie auto. Na jedną warstwę plus felgi schodzi plus minus 15-20ml ale kolejne warstwy już mniej biorą. 3 warstwy to max.

 

Jednocześnie już jedną warstwa to bardzo mocne zabezpieczenie.

 

Z nanolex występuje qd hydrofobowy z cząsteczkami powłoki- final finish oraz powłoka hydrofobowa aplikowana z pianownicy - washcoat. Osobiście po myciu używam washcoat a final finish ewentualne waterspoty jak po czasie coś wyplynie

 

I duża zaletą si3d jest bardzo mało waterspotow a te które są łatwo jest usunąć

 

Pierwsze smarowanie qd albo podbicie washcoatem w przypadku Nanolex nie wcześniej niż po tygodniu. Chociaż zazwyczaj pierwsze mycie jesy 5-6 tygodni od aplikacji

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, na felgi nie potrzebuje bo siedzi już tam Gyeon RIM. Poczytam i przeanalizuje, może padnie na Si3D, fajnie że jest final finish :) a może jeszcze ktoś coś dorzuci od siebie ciekawego :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać jaka powłoka?

Powłoka nowa (fabrycznie zamknięta) czy już wcześniej otwierana?

Jeśli otwierana to w jaki sposób zabezpieczona po wcześniejszym użyciu?

Wydaje mi się że już nic z niej nie będzie, tak jakby dostawała powietrza w buteleczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.