Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zdecydowałem się po komentarzach wyżej na efficient grip używane. Pytanie który para czym się różni? Obydwie 2017 rok, cena również taka sama bieżnik 7mm. Ktoś poradzi doradzi? Samochód fiat bravo 1.4 90km więc za wiele mu nie potrzeba. Zależy mi na komforcie d2ad1804555e78418c2f5c080d3cd376.jpg202caf747383cc1870c7914f6ee57e65.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daniel23584 raczej bez problemu opona o szerokości 205 pasuje na felgę 7,5". Nie można powiedzieć jak to będzie wyglądało, ponieważ opona oponie nie równa. Ja u siebie na Hondzie mam felgi 15x7" i na nich opony 195/50. Np. Toyo Proxes T1R są ok, Yokohama C.drive, S.drive też, Yokohama Advan Neova AD08R ma zero 'naciągu' ścianka jest praktycznie pionowo, a Federal 595RS-R jest nawet trochę balonem. Niestety, ale szerokość opony jest umowna i nawet jeden producent w swojej gamie ma opony o różnej szerokości dla tego samego rozmiaru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2020 o 15:32, gromog napisał:

Continental ContiPremium Contact 5 205/65 R15H

Miałem te opony... Boże święty nigdy więcej.... Skoda 115km zajechała je w sezon +/- 25 tysięcy km... Cena ogromna. Lepić lepiły na suchym bdb. Na mokrym porażka. Jak było powyżej 28* bardzo podobnie jak na mokrym. Nie polecam 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kolega poszukuje opon 205/55/16 z rantem ochronnym w cenie do 250zł/szt. Doradzałem mu polecane tutaj Hankook Ventus Prime 3, ale gdzieś się tam dowiadywał i powiedzieli mu że te opony mają bardzo mały rant ochronny, więc podniósł budżet do 250zł/szt. Kupił jakieś drogie felgi i zależy mu żeby rant był większy w celu ochrony felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hankook VP będą ok. W tej cenie jak nie znajdziesz conti czy dunlopa to wydają się dobra opcja. Żona jeździ w Civicu VIII nie jest głośno nie piszczą przy hamowaniu czy przyspieszaniu. Latem nie pływały jak to się zdarza przy takich profilach i wysokich temperaturach. W deszczu nie jechałem także nie powiem jak aquaplaning czy przyczepność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conti Premium 5 (tak wiem, nie 6) zjechały się u mnie po uwaga sezonie! Kupione były nowe. Jak jest z 6? Nie wiem. 5tki pływały na ciepłym asfalcie, piszczały, ogółem lipaaa.

Jak pewno przeczytałeś @mk4tdi we wcześniejszych postach. Miałem Hankooki VP3 i w takich pieniądzach lepszych opon nie znalazłem. Rant był dobry, kilka razy obtarłem o krawężnik, felgi całe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Karbo napisał:

Conti Premium 5 (tak wiem, nie 6) zjechały się u mnie po uwaga sezonie! Kupione były nowe. Jak jest z 6? Nie wiem. 5tki pływały na ciepłym asfalcie, piszczały, ogółem lipaaa.

jeżeli chodzi o trwałość, to cała prawda. Z trzymaniem na suchym, nawet w upale, zgodzić się nie mogę. Moje kleiły się jak głupie, a wolno po zakrętach nie jeżdżę. Może kwestia profilu, bo ja miałem je na 19".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dreamer42 z pewnością wielkość opony i dane za tym idące mają znaczenie. U mnie 195/60/15 także balonówa, co nie zmienia faktu, że zużycie szybkie. Na rozgrzanym asfalcie miałem wrażenie pływania, piszczały na każdym rondzie. Podczas deszczu nie czułem się pewnie ale to może faktycznie być winą balona. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj założyłem nowe Hankooki S1evo3 k127. Zobaczymy jak to będzie się trzymało. Trochę mały rant, ale ważniejsze będzie prowadzenie. Póki co, muszę zetrzeć pierwszą warstwę, bo to nie miarodajne :)

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może coś powiedzieć na temat Pirelli P Zero Nero GT lub Uniroyal Rain Sport 3 (chciałbym najnowsze Uniroyal Rain Sport 5, ale tu nie znajdę opinii bo to nowość z 2020)

Opony w rozmiarze 255/35/19, cena podobna, nie wiem które wybrać. Głównie zależy mi, żeby były ciche. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem rainsport 3 przez 3 sezony a teraz jeżdżę od tygodnia na rainsport 5 czyli jakieś 800km zrobiłem i 5 moim zdaniem lepsze, delikatnie cichsze na mokrym też mam wrażenie że delikatnie lepiej chociaż 3 zjechałem do końca to ciężko porównać. Jak miałbym wybierać 3 czy 5 to wybrałbym 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.