Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.11.2019 o 13:09, FilipO napisał:

 a są jeszcze jakieś fajne oponki dla osoby lubiącej trochę szybciej polatać po zakrętach ? 

masz tu testy różnych typów opon od drogowych o wysokich osiągach po co raz bardziej sportowe,

zobacz co zyskujesz a co tracisz

 

 

44 minuty temu, Qlimaxss napisał:

Panowie mocny dylemat 😉

Michelin , Goodyear czy Semperit na zimówke 195/65/15 ??

dowaliłeś rozrzut...  semperita zestawiać z gudjerem i miszlę 😄

 

na zimę bierz w tej kolejności

dunlop wintersport / goodyear

potem michelin / continental

nokian i reszta

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ghost napisał:

masz tu testy różnych typów opon od drogowych o wysokich osiągach po co raz bardziej sportowe,

zobacz co zyskujesz a co tracisz

 

 

Zapewne i tak skończy się na Assymetric 5 🙂 Czekam tylko na lepszą cenę, w Intercarsie były po 375pln, niestety tylko 3 sztuki .. obecnie po 410 chodzą na oponeo .. Opon sportowych nie potrzebuje, ale mają być wszechstronne,  dosyć trwałe, dające pewność prowadzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost Miszlami się zainteresowałem bo troszkę choruje na te oponki  i fajnie wyglądają na nich dressingi 🙃😜 . Semperity bo podobno ciche , a Goodyeary bo miałem na poprzednim aucie i mało się ścierają😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja drugą zimę jeżdżę na nokianach wdr4 i jestem bardzo zadowolony, klei bardzo dobrze  :3  podobno lepiej trafić na oponę made in Finland A nie Russia pod względem jakości, ale czy to prawda, tego nie wiem

Osobiście wychodzę z założenia, że na oponach oszczędzać się nie powinno (oczywiście to nie oznacza, że trzeba od razu brać najdroższe Micheliny itp) ale jednak są jedynym elementem styku z powierzchnią i kupno najtańszych opon ze względu na koszty może szybko wrócić z dużo większymi kosztami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@W1Michal Tak chyba zrobie😁💪. Mialem byłem bardzo zadowolony co prawda letnie , ale Goody.@paki112 Miałam Wdr3, I jak ostatnio sprzedawalem te opony 2 letnie  z felagami nie wiedziałem zadnych oznak zużycia. Ale to wcześniejszy model a wdr4 mial wlaśnie sporo problemow z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Będę potrzebował 2 opony letnie z rantem ochronnym w rozmiarze 205/55/16, w cenie do ok 450zł (za 2szt). Wstępnie wybrałem

1. Hankook Ventus Prime 3

2. VREDESTEIN Sportrac 5

Które byście polecili, ewentualnie jakie inne?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie opony LETNIE polecicie?

Samochód VW Polo 2006 r.

Rozmiar 205/45/16  lub 195/45/16 

Zawieszenie obniżone.

Zależy mi na dobrym stosunku parametrów do ceny. Opony klasy średniej za ok 300 zł za sztukę.

Czy teraz jest dobry czas na kupno opon letnich, czy bliżej wiosny będą wyprzedawać opony z 2019 roku?

Kupować na oponeo, allegro czy jeszcze w innym miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Bartosz85 napisał:

Jakie opony LETNIE polecicie?

Samochód VW Polo 2006 r.

Rozmiar 205/45/16  lub 195/45/16 

Zawieszenie obniżone.

Zależy mi na dobrym stosunku parametrów do ceny. Opony klasy średniej za ok 300 zł za sztukę.

Czy teraz jest dobry czas na kupno opon letnich, czy bliżej wiosny będą wyprzedawać opony z 2019 roku?

Kupować na oponeo, allegro czy jeszcze w innym miejscu?

Obserwuję rynek opon kilka lat i najniższe ceny opon letnich są końcem lutego, oczywiście jak wszędzie są wyjatki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartosz85 Tak jak kolega @Lukasek13 piszę. Ze pod koniec lutego kupić. Sam tak dwa lata temu kupilem lepiej I z 120 w kieszeni na komplecie  zaoszedziłem.☺

@paki112 Bardzo możliwe ze tak było😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

22 minuty temu, W1Michal napisał:

Ventus Prime 3. Nic lepszego za ok 300 zł nie ma


Jeżdżę już drugi sezon na tych Hankookach w rozmiarze 205/55 R16. Rant ochronny jest dobrą opcją, a dodatkowo optycznie zmniejsza profil. Oponki kleją dobrze zarówno na suchym, jak i na mokrym. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@sparco0 uzytkuje je w busach i bardzo sobie chwalę, właściwie conajmniej kilku moich kolegów ma je założone w busach, dodatkowo miałem Imperiale w osobówce i także dobrze się sprawdzały. 

Jedyne dwie firmy z klasy budżetowej które przetestowałem i polecam to Imperial i Zeetex. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, kursien napisał:

@sparco0 uzytkuje je w busach i bardzo sobie chwalę, właściwie conajmniej kilku moich kolegów ma je założone w busach, dodatkowo miałem Imperiale w osobówce i także dobrze się sprawdzały. 

Jedyne dwie firmy z klasy budżetowej które przetestowałem i polecam to Imperial i Zeetex. 

 

dokładnie zimowe w busie 3 lata i nigdy nie było nie pewnej sytuacji czy na śniegu czy na deszczu, w sumie większość kogo znam lata na chińczykach, jednak to już nie są te chińczyki co parę lat temu, że plastikowe ;D między kormoranem , savą czy Dębicą a "dobrym" chińczykiem nie ma różnicy, są do siebie zbliżone, a  i zeetexy też ojciec miał 2 lata i gdyby nie to że zbieżność była źle ustawiona, to do tej pory by jeździły , i się sprawdzały  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.