Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Na Pajero mam też dunlopy At20 (które kupiłem powtórnie przed latem, u poprzedniego właściciela przejechały 80 tys. km). Przy dużej i głębokiej kałuży potrafi trochę ściągnąć kierę (ale tu jest inne przełożenie o wiele niż w osobówkach), a poza tym nie mam zastrzeżeń.
Zimowe miałem Nokiany, a teraz zmienię chyba na continentale winter 4x4, bo mają nacięcia takie "falowane" więc powinny dobrze radzić sobie w śniegu. Jadę w pn do oponiarza i zobaczymy co będzie miał. COntinentale dlatego, że nie miał póki co Nokianów :-)
Michelin alpin4 miałem w poprzednim aucie przez 3 sezony - dobrze się spisywały (+quattro to już wogóle) - jednak na totalnym lodzie przy wyjeździe z parkingumnie obróciło ze 2-3 razy (tu nic nie pomoże). Jedynie szybko parciały. Moja luba ma też 2xMicheliny letnie i 2X Yokohamy z tego samego rocznika. Michal taki "zmurszały" już jest (opony 4 lata).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nietypowo o tej porze roku, ale planuję kupić opony letnie. Myślę nad Michelin Pilot Sport 4. Z tego co czytałem w necie, to super opony. Czy może coś innego byście polecili? Ma ktoś jakieś dojścia, żeby kupić w dobrej cenie? Rozmiar 225/40R18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mir540t napisał:

Myślę nad Michelin Pilot Sport 4

Doskonały wybór. Zwłąszcza jak masz bardzo dużo mocy do dyspozycji i agresywny styl jazdy.

Jako alternatywy Conti, Goodyear F1, Dunlop Sport Maxx RT.

 

Jeżeli dwie tysięczne sekundy na okrążeniu na torze Cię nie zbawi i jeżeli ma być dużo taniej, bardziej uniwersalnie to Goodyear F1 A3. Bardzo wszechstronny kapeć.

 

 I coś do pooglądania o rankingu opon. Nikt nie jest dokonały ale facet ogólnie bardzo fajne testy robi i fajnie prowadzi kanał. Dużo jego obserwacji pokrywa się z moimi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Dunlopy Sp Sport maxx Rt. Rozmiar 245/40/18 na tylnej osi 272/560 dają radę ogarnąc start na sucho jak się je dogrzeje. Na mokrym ciężej. W zakrętach jest ok i jest cicho ale u mnie to ciężko określić bo auto mocno wyciszone.

Co do Michelin PS to również widziałem sporo opinii pozytywnych i jeszcze Coni Sport 5 jeśli chodzi o czołówkę. Zależy jeszcze czego Ty oczekujesz.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mir540t napisał:

Nietypowo o tej porze roku, ale planuję kupić opony letnie. Myślę nad Michelin Pilot Sport 4. Z tego co czytałem w necie, to super opony. Czy może coś innego byście polecili? Ma ktoś jakieś dojścia, żeby kupić w dobrej cenie? Rozmiar 225/40R18.

Ja kupiłem na przód takie właśnie. Na tyle jeszcze ponad połowa Continental sport contact 5 245/40/17

IMG_20181217_213812.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnio powoli zaczynam się rozglądać za jakimiś oponami letnimi 195/65 r15 do mojego Toledo. Nadal marzą mi się alufelgi 17' do niego ale coś czuje że będzie bardzo twardo dlatego chyba jeszcze pojeżdżę na alufelgach 15'. Pytanie co byście polecili ze swojej strony? Robie rocznie około 20 tyś. Zależy mi aby opona była stosunkowo cicha, myślałem coś koło 250 PLN za sztukę. Np. Dunlopa lub Fuldę. Albo.. dopłacić do Michelin?.. sam nie wiem szczerze mówiąc..  Miałem w Vectrze B opony firmy Nokian i były całkiem okej. Obecnie mam w Tolku ich zimówki i też się sprawdzają. Na letnich kołach mam już wysłużonego Continentala ale głośne szczerze mówiąc były mimo deklarowanych 69dB przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Continental premium 5. Bardzo ciche, komfortowe, mam po dwóch sezonach i praktycznie zero zużycia, tyle że ja robię około 10 tyś. Miałem poprzednio Fulde Eco Control HP i po 3 sezonach zaczęły być głośne i się wyząbkowały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maciek-drummer napisał:

Polecam Continental premium 5. Bardzo ciche, komfortowe, mam po dwóch sezonach i praktycznie zero zużycia, tyle że ja robię około 10 tyś. Miałem poprzednio Fulde Eco Control HP i po 3 sezonach zaczęły być głośne i się wyząbkowały. 

Nie możliwe :shock:.......jak ja pisałem kiedyś o Conti że polecam to sie szyderczo nabijałeś z tego względu a tu nagle Conti dobre ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SebastianURL jeśli zdecydujesz się na 17 cali to polecam Falken Azenisy. To naprawdę przyzwoite opony w przystępnej cenie.Mam je już dwa lata i mają bardzo fajną trakcję zarówno na mokrym jak i suchym. Twardości przy profilu 45 bym się nie bał. Wiadomo, że będzie twardziej, ale nie powiedziałbym, że nieznośnie twardo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, W1Michal napisał:

Nie możliwe :shock:.......jak ja pisałem kiedyś o Conti że polecam to sie szyderczo nabijałeś z tego względu a tu nagle Conti dobre ?

Ja nie pisałem, że nie dobre. Tylko śmiać mi się chciało w jaki sposób to pisałeś jakby innych dobrych opon na rynku nie było 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja z kolei wrócę do bardziej aktualnego wątku zimowego. W listopadzie 2018, po 2 sezonach przejeżdżonych na dramatycznie złych Zeetexach S100 (dostałem razem z autem) uznałem, że szkoda życia i zdrowia, bo jazda na mokrej nawierzchni nie dawała żadnej pewności, gwizd podczas jazdy z prędkościami ponad 100 kmh nie dawał żyć, a każdy mokry łuk był loterią - ten szmelc potrafił stracić przyczepność bez żadnego ostrzeżenia, nawet przy prędkościach rzędu 40 kmh i auto wyjeżdżało przodem, a naprawdę nie jeżdżę ryzykownie. Odradzam więc pomysły zaoszczędzenia ok. 100 - 150 zł na komplecie i zakup tego (i pewnie każdego podobnego) badziewia. W stanie dobrym oddałem te wynalazki w pobliskiej wulkanizacji za 100 zł z wielką ulgą. 

Po długich namysłach, zdecydowałem się na zakup Kleber Krisalp HP3 (205/55/16). Wyniki w testach dość powtarzalne i jak na tę półkę zaskakująco dobre (grupa Michelin chyba jednak zobowiązuje). Opinie też przeważnie na plus, choć wciąż widać że to dość nowe opony - opinii na forach nie ma jakoś bardzo wiele. Moje auto to nie jest demon prędkości, ale lubię poruszać się sprawnie. Jazda to miasto / trasy, w stosunku 70/30, co oznacza, że przewaga warunków mokrych, ewentualnie błoto pośniegowe. Po przesiadce niebo,  a ziemia. Opony niezwykle ciche i nie odstają od letnich Pirelli Cinturato P7. Podczas hamowania i manewrów na mokrym dają bardzo duży margines bezpieczeństwa (udało mi się zwalczyć w sobie do bólu asekurancki tryb jazdy odziedziczony po Zeetexach). Na totalny plus zaskoczyły mnie jednak w zeszłym tygodniu, kiedy autostradę zasypało i momentalnie pokryła się błotem pośniegowym, a momentami rozjeżdżonym śniegiem. Nie przeszkadzało to jednak pewnie jechać z prędkościami ok. 100 km/h i pewnie hamować. Auto stabilne w zakrętach, bez uślizgów przy ruszaniu. Wszystkie aspekty, które mnie interesowały oceniam na przynajmniej 4/5 i Krisalpy HP3 mogę szczerze polecić każdemu kto szuka dobrych opon w rozsądnej cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie  mam zagwozdkę dostałem spis opon o rozmiarze 185/70/r14 nowe, które wybrać które są godne, jazda w mieście raz do roku w Góry. Opony do 200zł/szt

Hankook Winter i*cept RS2 W452 

Uniroyal MS Plus 77   

Fulda KRISTALL MONTERO 3

Barum Polaris 5

Vredestein Snowtrac 5

Pirelli Cinturato Winter

 

Ja myślałem o Nokianach WR D3 a może są inne w podobnej cenie

Mała poprawka była większy rozmiar opon 185 i Continental odpada bo nie mieści się w cenie tej
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goodyear albo Conti, od kogo dostałeś ten spis ? bo tu są opony z róznych pólek także jesli pytasz które najlepsze to te które wymienilem. Conti jest już TS860, 850 to starszy model. Jak dużo jezdzisz to Goodyear bedzie trwalszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto to Honda Accord VII 2.0. Na lato mam felgi 17" o szerokości 7". Do wiosny już bliżej niż dalej, dlatego czas poprosić was o pomoc w wyborze opon letnich. Zależy mi przede wszystkim na najlepszym stosunku ceny do jakości, oraz na jak największych przebiegach na tych oponach.

1. Po pierwsze zastanawiam się na wyborem rozmiaru opon, mam 3 typy 215/50; 225/50; 225/45, jaki Wy rozmiar polecilibyście? Wiem, że przy 7" szerokości felgi zalecany jest 215, ale można też wrzucić 225. Z tego co się orientowałem już cenowo najlepiej wychodzą 225/45. 
2. A drugie pytanie odnośnie jakiego producenta wybrać i jakie model? Wiem, że najlepszym wyborem jest Michelin Primacy 4, czytając różne testy, ale cena za komplet opon mnie powala. Chciałbym kupić coś tańszego, ale również dobrego, aby było bezpiecznie na mokrej nawierzchni. Zależy mi również na jak najdłuższym przebiegach opon, aby nie znikały w oczach, jak już napisałem wcześniej. Widziałem, że w temacie opon były polecane Dębice UHP2, ale nie wiem czy to dobry wybór. Jakie Wy macie dla mnie propozycje i ile kasy trzeba szykować na sensowny, "dobry" komplet opon? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.