Skocz do zawartości

Czym myjecie felgi ?


przemas22

Rekomendowane odpowiedzi

marcelus, Ja swój kupiłem w Leclerc, poszukaj też w Kauflandzie bo maja dość dużo kosmetyków K2.

MirekGTS, Jeśli szukasz bezpiecznego i taniego deironizera to kup sobie Vampire Liquid, w tej cenie jest bezkonkurencyjny i przy okazji całe auto można nim zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MirekGTS, Tuga, Roton i Vampire to nie są typowe deironizatory do całej karoserii. Producent produkując te produkty nastawiał się właśnie na felgi. Vampire liquid i np iron off od Shiny Garage się nadają żeby opryskać całe auto. Ludzie też stosują Prixa z tenziego (z powodzeniem) do całej karoserii. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzidziak888, dlaczego Roton nie jest na karoserię? Możesz jakoś to sensownie wytłumaczyć, czy tylko powielasz jakieś mity wydumane przez dystrybutorów/producentów droższych specyfików ..tych akurat rozumie :D

 

626371 iron off od Shiny Garage

 

Dopisz którą serię/generację polecasz , bo to się tak szybko u nich zmienia że człowiek nie nadąża :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powalla, W Przypadku Vampira w wersji tej normalnej (felga na etykiecie) oczywiście jest wzmianka o zastosowaniu na lakier. Producent (ADBL) wyraźnie przekazuje że vampire jest mocniejszym środkiem od liquida. Myślę że osoba która ma duże pojęcie o stosowaniu tego typu produktów może użyć zarówno liquida jak i vampira na karoserię lecz w przypadku tego 2 zalecał bym dużą ostrożność. Ja osobiście nie użył bym vampira na całe auto bo bał bym się o elementy plastikowe i o uszczelki. Jeżeli sam producent wydaje 2 wersje deironizatora (do felg i do całej karoserii) to chyba ma to sens. W przypadku np. Tugi producent na etykiecie nie pisze nic o karoserii. Jedynie jest wzmianka o felgach i o kołpakach... Co do zastosowania Rotona To moim zdaniem zdecydowanie tylko felgi (producent nie informuje nas o PH) więc pewnie nie jest to odczyn obojętny.

Co do Iron Offa od SG to miałem V3 (wycofali bo miał problem z barwnikiem) z tego co wiem to V4 to to samo tylko że bez barwników.

Moim zdaniem produkt skuteczny i spełnia swoje zadanie. Świetnie poradził sobie z zaciekami z rdzy na dostawczaku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

626451 Moim zdaniem produkt skuteczny i spełnia swoje zadanie.

 

Ja dokładnie mogę tak napisać o Tudze i Rotonie , czyli zero kłopotów na plastikach i lakierze.

Gdyby producenci wiedzieli iż ich produkty mogą coś zrobić lakierowi, to na 101% zawarli by taką informację na butelkach tak jak piszą o sposobie działania gdy produkt dostanie się do np.oczu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokładnie mogę tak napisać o Tudze i Rotonie , czyli zero kłopotów na plastikach i lakierze.

Gdyby producenci wiedzieli iż ich produkty mogą coś zrobić lakierowi, to na 101% zawarli by taką informację na butelkach tak jak piszą o sposobie działania gdy produkt dostanie się do np.oczu ;)

 

 

W Takim razie chyba bede musiał spróbować i może zmienić swoje aktualne zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Poradźcie jak sie zabrac za alufelgi, nigdy nie myte od srodka.Próbowałem ugryźć SG iron v4, tuning kingz krwawiacy, zwykłym APC w sporym stężeniu i lipa. Zewnętrzna część felgi ładna a środek czy dziury na śruby masakra. Próbowałem krwawiącymi płynami po 4 razy na koło i efekt nie jest nawet bliski do zadowalającego. Wydaje mi sie ze musze sie chwycic jakiegos sposobu... moze gąbka do naczyn

 

Poradzcie cos bo oszaleć idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek kwasowy do felg , wejdź w sklep któregoś z partnerów forum w zakładkę do felg i kup jakiś środek kwasowy gotowy lub nawet jakiś koncentrat litrowy . Po kwasie zastosuj coś do krwawienia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek kwasowy do felg , wejdź w sklep któregoś z partnerów forum w zakładkę do felg i kup jakiś środek kwasowy gotowy lub nawet jakiś koncentrat litrowy . Po kwasie zastosuj coś do krwawienia :good:

 

ADBL Wheel Warrior 0,5L kwasowy płyn do felg

 

bedzie takie? jak sie takim kwasem felgi myje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tytułem aktualizacji, moj postep w przygotowaniu felg (znalazlem jakis kwas PLAK'a Czyste Felgi w garażu)

 

Ogólnie trochu lepiej ale du** nie urywa. Co z tym moge dalej próbować? Dwa ostatnie zdjecia srodka (te ze sniegiem) sa po kwasie.

 

Ogolnie to tak: preparaty krwawiace- slabo, prickort totalnie zero roznicy. Dopiero ten kwas od plaka + gabka do garkow (myje nia normalnie patelnie teflonowe ;)) ruszyl to dziadostwo od srodka.

 

[mod=damian]Dłuższy bok każdego zamieszczanego zdjęcia na forum, nie może być większy niż 800 pikseli[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim stężeniu ten kwas gotowy do użycia ?czy koncentrat? , możesz jeszcze kupić koncentrat i eksperymentować ze stężeniem 1/1 lub mniejszym :P i próbować dalej . Ja mam np. Kwas z pH 1 lub ph2. Używałem paru firm kwasów no i powiem że różnie jest aktualnie zostałem przy 'daerg new lega'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybralem tenzi alux. W sumie jest super tani (17zl za litr koncentratu). Dam znac jak sprobuje felge tym umyc co wyszlo!

Jak dla mnie król na szczury ;-) Uwaga na ręce i oczy :acute:

 

Ładnie domywa ale na felgach pozostawia biały osad/nalot. A po przetarciu MF mazy bynajmniej u mnie w rozcieńczeniu 1:10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.