Skocz do zawartości

Czym myjecie felgi ?


przemas22

Rekomendowane odpowiedzi

Tuga osłabia wosk bo to kwas a może i od razu ściągnie ale jak zabezpieczysz felgi i będziesz mył regularnie czasami rękawicą maźniesz i będzie git. Od czasu do czasu pryśniesz rozcieńczonym SG EF i dalej będziesz się cieszył czystością felg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli spokojnie mogę brać zieloną tuge tak ? Właśnie zastanawiam się co kupić do mycia felg i miałem brać zieloną tugę i SG EF ale chyba w takim razie zdecyduję się na Finish Kare FK 1000p i tą tuge.

Swoją drogą taki tester wystarczy spokojnie na wszystkie felgi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Misior1993, są lepsze produkty niż Tuga .

 

Ja mam na felgach 4 Nano RP i Tuga domywa bardzo dobrze , ale na felgach gdzie nie ma powłoki już tak dobrze nie daje sobie rady .

 

Plusem Tugi jest wydajność . Ja od siebie w wersji budżetowej mogę polecić Tenzi Prix

 

Ale nie ukrywam że do szczurów używam VP BG i dziadka Iron-x :)

 

Ale to tylko moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak kolega wyżej podpowiada. Wymyj sobie te felgi porządnie, kup tester chociażby wosku FK1000p i nawoskuj. Po tym zabiegu będziesz sobie mógł kupić dowolną łagodną pianę do mycia aut np. Blink Active Foam Forest Berries za 25 zł za 1 litr i przy myciu raz w tygodniu felgi też będą czyste, a po kilku latach nie będą zniszczone jak po dimerze. Ja swoje nawoskowane felgi domywam równie dobrze proszkiem na bezdotyku i nie potrzebuje nic dodatkowego do felg.

 

Proszek nie zeżarł Ci wosku? :o:o:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@kepa416 EF 1:2 WODA sprawdza się bardzo dobrze. Później tylko IronOFF i felgi jak nowe :good: Ważne są dobra szczotka/pędzel oraz dość duża ilość środka wtedy nic nie przysycha. Po myciu bardzo dokładnie spłucz pod ciśnieniem i nie ma prawa zostać żadna smuga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.