Skocz do zawartości

Czym myjecie felgi ?


przemas22

Rekomendowane odpowiedzi

Fitte, Robiłem zwykłe aluminiowe 16" oryginalne felgi od Mondeo MK3. Możliwy u mnie jest tylko wpływ wody (nie pamiętam z jaką rozrabiałem). Na pewno u mnie produkt nie zamarzł ani nie stał na słońcu.A co się działo z nim u dostawców i sprzedawców tego nikt nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Kupiłem felgi, dzisiaj wziąłem się za ich czyszczenie, po umyciu nadal pozostało mnóstwo małych czarnych kropeczek, niektóre schodzą pod paznokciem. Były pryskane k2roton, pickbort, apc 1:5 i probowanie domycie szczoteczka do zębów.. Jakies porady? Jutro planuje drugie podejście..

 

Chciałem jeszcze dodać po k2roton nawet nie kreawiwily..

 

 

Pomecze się glinka? Mam valetpro yellow.. Tych kropek naprawdę jest mnóstwo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

630655 nie były osuszane przed spryskaniem

Prickborta najlepiej stosować na suche felgi, spryskaj je dobrze i zostaw na kilka minut niech zadziała. W razie jakby przysychał możesz je znów lekko spryskać, jest bezpieczny wiec nie ma obaw że coś się stanie. Dopiero jak Prickbort zmiękczy te kropki można próbować glinką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bo to nie jest tak ze produkt zadziała w kilka sekund i ściągnie do zera dawne i zapieczone osady (magia reklamy i filmików na YT). U siebie w MB 124 na progach i na listwach bocznych miałem stare i zaschnięte plamy po asfalcie, które zeszły stopniowo po kilku użyciach. Produkt jest tak opracowany by bezpiecznie radził sobie z osadem i nie powodował uszkodzeń. Na przykładzie wcześniejszych wersji SG schodziło wszystko, ale zostawały plamy na lakierze i elementach plastikowych, czego przy Prickborcie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie jak usunąć ślady po starych ciężarkach?

 

Psikałem Vasco tixotop - co prawda na mokra felgę którą traktowalem wcześniej Dragons Breath. troche odeszło ale nadal jest sporo tego. Czym można zacząć to lekko zeskrobywac tylko żeby nie porysować.

 

No i jeszcze mam masę wrzerów z brudem których Dragons Breath nie ruszył. Planuję zakupić Vampire od ADBL może on coś więcej poradzi. Jak nie to chyba zostaje mi kwas.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj Rotona bo mam końcówkę Tugi. Miał niby krwawic a nie krwawi. Poprawiłem Tugą po Tudze i jeszcze pokrwawiło. Roton tylko jakiś taki zólto-zielony (a wali niemiłosiernie).

Wziąłem jakiś styrany kolpak. To samo, brak krwawienia.

Co jest grane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj Rotona bo mam końcówkę Tugi. Miał niby krwawic a nie krwawi. Poprawiłem Tugą po Tudze i jeszcze pokrwawiło. Roton tylko jakiś taki zólto-zielony (a wali niemiłosiernie).

Wziąłem jakiś styrany kolpak. To samo, brak krwawienia.

Co jest grane ?

U mnie to samo, kupiłem roton bo chciałem zaoszczędzić i dupa. Felgi brudne a krwawienia nawet nie ma..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy słabszy to nie wiem. Ja miałem nawet odwrotne wrażenie na styranym wnętrzu felgi. Czyścić czyści. Ale właśnie problem w tym, ze nie krwawi. Nagadałem kobiecie w sklepie żeby zamówiła i ludziom tłumaczyła jak to działa a sam wziąłem 1szt i lipa. Jest jakiś taki jakby płyn hamulcowy.

Aż muszę jeszcze felgi jakiegoś sąsiada spryskać bo coś mi tu nie gra. :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem, ja rotona miałem, krwi robił ale nie czyścil jakoś mega... Teraz wolę vampire liquid i jest bardzo dobrze nawet na lekkie szczury, a prawdziwe szczury lecę kwasem...

 

Mialem prixa, ironx, vampire liquid, carchem Iron remover i jak narazie vampire jest najlepszy pod względem cena/efekt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.