Skocz do zawartości

Czym myjecie felgi ?


przemas22

Rekomendowane odpowiedzi

Czy uzywał ktoś FINISH KARE 817 Sparkle Plenty Wheel Cleaner & Degreaser?

 

http://www.detailer.pl/sklep/mycie-kol/ ... 916ml.html

 

Po opisie wywnioskowałem zę mozna uzywac jako srodka typu apc ? tzn do czyszczenia np. opon ,zawiasów, w drzwiach ,felg,nadkoli czy tez plastików przed nałożeniem dressingu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zastanawiam się nad jedną rzeczą, z tego względu moje pytanie do Was. Na wiosnę planuję zająć się do porządku dwuletnimi felgami stalowymi, które wcześniej były myte wyłącznie bez ściągania. Na pewno planuję zakup SG Iron Off, a oprócz tego Monster Wheel Cleaner Plus Gel - również od SG. Z czasem dojdzie K2 Roton, a Irona zostawię sobie na lakier. Jednak chodzi mi o to, czy takie krwawiące preparaty na felgi mogą być używane przy każdym myciu czy lepiej od czasu do czasu? A może znajdzie się coś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad jedną rzeczą, z tego względu moje pytanie do Was. Na wiosnę planuję zająć się do porządku dwuletnimi felgami stalowymi, które wcześniej były myte wyłącznie bez ściągania. Na pewno planuję zakup SG Iron Off, a oprócz tego Monster Wheel Cleaner Plus Gel - również od SG. Z czasem dojdzie K2 Roton, a Irona zostawię sobie na lakier. Jednak chodzi mi o to, czy takie krwawiące preparaty na felgi mogą być używane przy każdym myciu czy lepiej od czasu do czasu? A może znajdzie się coś lepszego?

 

Ja myje bardzo czesto IRONAMI. Praktycznie co mycie, świetnie myją. Większość z nich ma neutralne PH więc krzywdy nie zrobią. A przy Rotonie nadal jest to bardzo ekonomiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja do standardowej pielegnacji (na kazdym bezdotyku) uzywam zielonej Tugi :) Nie jest az tak mocna jak Iron-X wiec nadaje sie do czestszego uzywania. Felgi sa po niej czysciutkie :) Iron-X stosuje jedynie do najbardziej zapuszczonych felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Stockmeier - WARDOX FORTE - Naprawde niesamowity srodek do czyszczenia felg chromow i aluminium. Jezeli myslisz ze twoich felg nie da sie wyczyscic to gwarantuje ze po tym preparacie beda jak nowe.

 

Dodane po 5 minutach 46 sekundach:

Nie wiem czy mozna kupic w mniejszych opakowaniach osobiscie kupuje 10l gdyz prowadze myjnie ręczna. Cena to ok 120zl.

Do wlasnego uzytku taka ilosc wystarczy wam do konca zycia gdyz jest to koncentrat ktory przy rozrobieniu 1/5 nawet 1/8 usuwa kazdy osad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stockmeier - WARDOX FORTE - Naprawde niesamowity srodek do czyszczenia felg chromow i aluminium. Jezeli myslisz ze twoich felg nie da sie wyczyscic to gwarantuje ze po tym preparacie beda jak nowe.

 

Dodane po 5 minutach 46 sekundach:

Nie wiem czy mozna kupic w mniejszych opakowaniach osobiscie kupuje 10l tego koncentratu do swojej myjni. Cena to ok 120zl.

Do wlasnego uzytku taka ilosc wystarczy wam do konca zycia gdyz jest to koncentrat ktory przy rozrobieniu 1/5 nawet 1/8 usuwa kazdy osad.

Masz jakieś porównanie do Vampira lub czegoś pokroju tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie :)

Kompletuje pierwszy zestaw, więc zapytam, kto pyta nie błądzi, proszę o wyrozumiałość.

Rozumiem, że IronX to dobra rzecz, Tuga zielona dobra trochę słabsza ale i tańsza,

Pytanie czy śmiało można te preparaty wypracowywać pędzelkami szczotkami ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie :)

Kompletuje pierwszy zestaw, więc zapytam, kto pyta nie błądzi, proszę o wyrozumiałość.

Rozumiem, że IronX to dobra rzecz, Tuga zielona dobra trochę słabsza ale i tańsza,

Pytanie czy śmiało można te preparaty wypracowywać pędzelkami szczotkami ??

Alternatywą będzie ADBL Vampire Liquid- także robi robotę :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.