Skocz do zawartości

Czym myjecie felgi ?


przemas22

Rekomendowane odpowiedzi

inka26, wybacz , ale odpowiedź już dostałaś jak na tacy , na forum jest wielu partnerów . Przed rozpoczęciem przygody z forum zalećam poświęcenie min 1 h na zapoznanie się z podstawami forum !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie mam takie pytanie- co polecicie do mycia felg takiego co tygodniowego, tylko ze szukam preparatu który przede wszystkim będzie można spłukać bez problemu wodą pod niskim ciśnieniem z węza lub opryskiwacza??? W instrukcji większości produktów pisze żeby spłukiwać pod ciśnieniem :o Z działu testy widze ze Mainz Oblivion daje rade i zastanawia mnie też zielona Tuga. Czy macie jakieś inne propozycję???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Wszystkie produkty można spłukiwać wodą bez ciśnienia, byleby jakaś końcówka zraszająca była (a'la prysznic) żebyś się nie zamęczył :)

 

Ciśnienie po prostu bardzo ułatwia sprawę. Tuga zielona do cotygodniowego mycia da radę :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie staram się być ostrożny po tym jak Pink APC od SG za pierwszym razem spłukałem obficie z opryskiwacza i zostawiło na oponie spore plamy i odbarwienia. Niestety nie zawsze mam dostęp do myjki więc staram się teraz mocno uważać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. bo zastanawiałem się bo w miejscu srebrnym są jak by rowki.

Kolega z forum @pawelkoralus pokazywał rapida i tam takie felgi: 2ezitjk.jpg

Traktować tak samo ?

Mam zamiar taki wosk ogólnie kupić ?

Mothers California Gold Pure Carnauba Wax–Step 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tydzien myje takie koło na skodzie superb normalnie pianą, i chemią mocno aktywną kwasową, nic sie nie dzieje, to nie jest gołe aluminium. Nie sprawdzałem tego mothersa, ale kup sobie lepiej hi temp-a od finish care zawsze dobry i sprawdzony przez większosc forum, czy to na felgi czy na lakier ;). Albo jak masz kase rób odrazu kwarc na fele :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę działał i eksperymentował :)

 

Najlepsza droga, ale jeżeli raz dobrze umyjesz i zabezpieczysz felgi to mycie będziesz mógł ograniczyć do samego szamponu lub ewentualnie płynów neutralnych dla zabezpieczenia. Nie ma sensu traktować felgi co każde mycie kwasem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Rozcieńczam tyle ile potrzeba.

To najmocniejszy kwas jaki miałem w rękach. Nie używam do bieżącej pielęgnacji. A z dziadami się nie bawię i często nie rozcieńczam bo mi się najzwyczajniej w świecie nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moje kupilem w takim stanie i muszę domyć do wiosny.

th_WP-20160115-11-32-45-Pro_1453195244.jpg th_WP-20151207-12-36-23-Pro_1453195972.jpg

Fele puszczają ale wyszedł w jednym miejscu taki kwiatek.Więc zwolniłem nieco tempo i zamówiłem K2 ROTON.

Usunąłem to delikatnie papierem ściernym ale to chyba nie jest najlepszy sposób i myślę o ,,włosach murzyna''.

I czym to później zabezpieczyć by jako tako wyglądało?

th_WP-20160115-11-48-00-Pro_1453195396.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.