Skocz do zawartości

Czym myjecie felgi ?


przemas22

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie chcesz szorować to kup kwas siarkowy :kox: . Wyżre brud razem z felgą. Białym jeleniem? Chętnie udostępnię Ci moje felgi abyś doczyścił je Jeleniem :D

Tak na poważnie to jak masz zapuszczone felgi to niestety ale trzeba zruszyć brud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz to kiedyś pisałem tutaj. Ja, zawsze na zaszczurzone felgi leje stezony vp Blue gel i później lekko szczotka i schodzi praktycznie wszystko. Regularnie to albo bilberry i sobie reguluje stezeniem, albo szampon.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega NikTaki chciałby chyba żeby najlepiej się samo umyło.

 

Nie, po prostu żaden inny środek nie ma startu do tego przeznaczonego do felg, np. tuga. Ona sama domywa praktycznie całą felgę tylko po spłukaniu, a APC ADBL PRO nie potrafi nawet go zruszyć, chociaż pędzelkując da radę wyczyścić felgę własnie białym jeleniem. Zawsze mogę zrobić test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czym umyć tak zapuszczone felgi? próbowałem już tugi zielonej, prickborta, apc adbl, autoland Attack, piany aktywnej, benzyny ekstrakcyjnej i mało co zeszło. Felgi są aż chropowate od tego brudu

432acadfe3c0cb4501c765974460ca55.jpg

05dd1f3ee7b92bfbe1f52fec02dc34b7.jpg

fe6bb484c88fc36253e5b1d49be9f3ad.jpg

78b2174248a19aa6e171112af20fa271.jpg

300945405edc951d804680585a43cb03.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się, że tego nie ruszy żaden specyfik bez ruszenia lakieru. Miałem tak w oplu jak kupiłem (zaniedbanie wcześniejszego właściciela), syf z klocków wżarty w lakier, bez ruszenia lakieru nie poszło.

 

 

krwawiło niemiłosiernie

 

oD4DFdR.jpg

 

Bh6xXhP.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u mnie sie uporalem z takim brudem ale poszło na to tyle chemi ze masakra . Robiłem kanapki z vampira i prickborta. Pózniej jak vampira sie skończył to tuga . Zostawiałem na 4 minuty , pedzelkowalem i vampirr i kolejne 5 minut spłukanie i od nowa

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

658405 Ja u mnie sie uporalem z takim brudem ale poszło na to tyle chemi ze masakra . Robiłem kanapki z vampira i prickborta. Pózniej jak vampira sie skończył to tuga . Zostawiałem na 4 minuty , pedzelkowalem i vampirr i kolejne 5 minut spłukanie i od nowa
658430 Ja swoje 23 letnie felgi robiłem SG Iron Off cztery razy. Zużyłem na to całe litrowe opakowanie ale się udało.
658449 osobiście zużyłem prawie cały GYEON Q2M Iron i nie zeszło do końca

Powiedzcie mi: po co?!

Mocna zasada, mocny kwas i coś do smoły to wszystko czego potrzeba do przywrócenia felg do satnu fabrycznego (o ile nie jest uszkodzony lakier czy samo aluminium) Utrudniacie sobie życie nie wiem czemu.

Ja wiem, że kwasy z Tenzi, Nerta, Nielsen nie mają ładnych etykietek i wśród największych ''detajlerów'' są uważane za produkty dla handlarzy ale są skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
booohal, jak jest wżarte w lakier to tylko renowacja, tak było u mnie

 

eee no nie wiem, miałem od wewnątrz wżarty syf którego nie ruszały deironizery (ani tuga ani IronX), a Tenzi Alux za pierwszym razem doczyścił praktycznie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie do 30zł jest 0,5l Vampire Liquid, który jest wydajniejszy i skuteczniejszy jeśli chodzi o czyszczenie. Używałem go do polerowanych felg i nie zostawił po sobie niespodzianek, wiec tymbardziej nadaje się do lakierowanych felg czy do karoserii pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie

 

Kupiłem ostatnio K2 Rotona na ori felgi z BMW E46.

 

Po akcji mycia felgi fajnie się wyczyściły, ale mam wrażenie że zniknął połysk ( trochę to wygląda że srebrnego aluminium zrobiło się szare matowe) który wcześniej był i pojawiły sie rysy na feldze. Felge najpierw wypsikałem rotonem spłukałem potem poszedł roton i pędzel do zakamarków oraz kupiona szczotka do felg w NETTO taka z ciciorami z MF.

 

Zastanawia mnie czy poprzedni właściciel nie nałożył czegoś na felgi jakieś pasty albo coś, a chemia ją zeżarła i połysk zginął no i skąd te rysy ?? Czyżby bród był taki duży że je maskował. Rysy wyglądają coś ala swirle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.