Skocz do zawartości

Czym myjecie felgi ?


przemas22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor
Dla mnie nieoceniona jest Tuga. Nie dosyć ze Tania to bardzo skuteczna. Należy pamiętać o naciskaniu na maxa spustu wtedy idzie mgiełka i ruchach niczym malowanie sprayem

 

 

Co do skuteczności to zapraszamy zapoznać się z naszymi produktami, polskimi produktami;) Cenowo napewno są atrakcyjne, a jeżeli chodzi o działanie musicie sami ocenić.... Co prawda jest to kwaśny preparat, ale jeżeli felga nie ma uszkodzonego aluminium to nie ma żadnego ryzyka co du uszkodzeń, oczywiście mam tu na myśli roztwór roboczy.

Neutralny preparat do felg również posiadamy.

 

http://sklep.mpconcept.pl/car-concept/42-alu-fl.html?search_query=alu&results=5

 

W razie jakichkolwiek pytań piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Myje zielona Tugą, polecił mi ją Mateusz z WaxItCar i jestem niezmiernie zadowolony. Spryskać, zostawić, wypędzelkować, spłukać, wosk, gotowe :D

 

Felgi są po renowacji w kwietniu, nie zauważyłem uszkodzeń powłoki lakierniczej od preparatu.

 

 

Nie miałem na myśli że TUGA cokolwiek uszkadza, pewnie nie ponieważ ma neutralne PH więc może uszkadzać;)

 

Odnośnie bezpieczeństwa pisałem odnośnie naszego preparatu ALU FL, ponieważ PH ma kwaśne, czyli usunie nam naloty mineralne, rdzę, opiłki z klocków również. Lecz należy uważać jak jest czyste aluminium ponieważ kwaśne PH reaguje z aluminium. Lecz jeżeli jest wszystko pokryte lakierem to nie ma ryzyka.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie nie typowe pytanie, bo kolega podpowiada mi żebym na umycie felg wziął Tenzi Alux i po myciu zastosował na nie IPA, a następnie bym zmieszał ze sobą takie środki: mleczko nabłyszczające BOLL B300, Wosk K2 Ultra Wax, trochę utwardzacza czy coś, i rozprowadzić to na alusach bo on tak stosował na Lakierowanych na zielono alusach z alfy romeo 156 takie jak na zdjęciu tylko zielone.

540x405_alfa-romeo-felgi-aluminiowe-x-37131372.jpg

 

Jak myślicie jest sens coś takiego robić ?

a to moje alusy

 

7fx6gglkym31.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Witam. Mam takie nie typowe pytanie, bo kolega podpowiada mi żebym na umycie felg wziął Tenzi Alux i po myciu zastosował na nie IPA, a następnie bym zmieszał ze sobą takie środki: mleczko nabłyszczające BOLL B300, Wosk K2 Ultra Wax, trochę utwardzacza czy coś, i rozprowadzić to na alusach bo on tak stosował na Lakierowanych na zielono alusach z alfy romeo 156 takie jak na zdjęciu tylko zielone.

540x405_alfa-romeo-felgi-aluminiowe-x-37131372.jpg

 

Jak myślicie jest sens coś takiego robić ?

a to moje alusy

 

7fx6gglkym31.jpg

Kolego taki lub lepszy efekt uzyskasz jak umyjesz felgi krwawą felgą, czyli środkiem bezpiecznym o neutralnym PH, zjedzie cały brud wraz z opiłkami żelaza od klocków hamulcowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi: po co?!

Mocna zasada, mocny kwas i coś do smoły to wszystko czego potrzeba do przywrócenia felg do satnu fabrycznego (o ile nie jest uszkodzony lakier czy samo aluminium) Utrudniacie sobie życie nie wiem czemu.

Ja wiem, że kwasy z Tenzi, Nerta, Nielsen nie mają ładnych etykietek i wśród największych ''detajlerów'' są uważane za produkty dla handlarzy ale są skuteczne.

 

Mam mętlik w głowie :idea: . Najpierw miałem w koszyku Vampire Liquid. Chcę dokładnie oczyścić felgi które nie wiem czy były kiedyś porządnie czyszczone i idąc ww. poradą boohala zmieniłem na koncentraty Tenzi Alux i En-Jee. Pytanie jednak czy nie zniszczy mi to felg, ponieważ przeczytałem że kwasy/zasady lepiej stosować na nieuszkodzone felgi. Więc poniżej zdjęcia poglądowe (felgi po myciu APC i Prickoborcie). Felgi mają miejscowo chyba zdartą warstwę lakieru bezbarwnego i bazowego, został tylko podkład bo nie ma odcieniu metalicznego? Ale na lakierach się nie znam wiec może piszę bez sensu... Sumując: można zastosować duet z Tenzi czy lepiej coś obojętnego (Vampir/Tuga)?

 

1974e29cd32a5b6dgen.jpg

 

18fff5b1c20f015dgen.jpg

 

3f034d8a72ac9718gen.jpg

 

38ba2b285343c6b2gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj byłem w sklepie lakierniczym, który sprzedaje m.in. produkty 3M. Widziałem tam także kosmetyki tej firmy, na przykład płyn do czyszczenia felg. Niby made in UK, cena średnia (bodajże 33 zł za 500 ml). Ktoś tego używał? Wydało mi się egzotyką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mycia kołpaków z nalotu z klocków będzie lepsza Tuga (zielona czy czerwona?) czy Vampire Liquid?

 

Mam zielona tuge i VL i o ile za ta cene na tuge nie mozna nazekac, to zdecydowanie wole VL. Przez swoja konsystencje jest latwiejszy w aplikacji i dluzej polezy na feldze zanim zacznie przysychac. Poza tym nada sie tez do karoserii, zalatwisz dwie sprawy jednym produktem i mimo wszystko wydaje mi sie, ze jest mocniejszy od tugi.

Jak felgi nie sa zapuszczone to z VL zalatwiam je bezdotykowo - spryskac, poczekac, splukac i jest jak nalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Proponuje zapoznać się z naszą ofertą...http://sklep.mpconcept.pl/39-konserwacja-felg-i-opon

 

Jesteśmy przekonani, że kosmetyki nasze produkcji spełnią Wasze oczekiwania nie tylko jakościowe ale też cenowe;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.