Skocz do zawartości

Jakie Gąbki / Pady wybrać ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
Witam jak by ktoś szukał szczotki do czyszczenia padów to polecam YATO SZCZOTKA NYLON PLASTIKOWY 5-RZĘDÓW. U mnie po kilku przeczyszczeniach łanie się ten nylon ułożył i teraz czyści elegancko a kosztuje kilka złotych.

 

wygląda nieźle, sprawdze przy okazji, dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak by ktoś szukał szczotki do czyszczenia padów to polecam YATO SZCZOTKA NYLON PLASTIKOWY 5-RZĘDÓW. U mnie po kilku przeczyszczeniach łanie się ten nylon ułożył i teraz czyści elegancko a kosztuje kilka złotych.

 

wygląda nieźle, sprawdze przy okazji, dzięki za info

wez 2 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do zrobienia dość zmęczony lakier na autku z roku 2000. Posiadam do tego celu menzernę fg500, ff3000, gabki flexipads białe i żółte w różnych średnicach. Jednak w moi odczuciu praca nawet na białej gąbce jest dość żmudna i długa przy mocno zniszczonych lakierach. Czy kupno samego futra przyśpieszy efekt moich przy tej samej paście? Jeśli odpowiedź brzmi tak, to w jakie futerko się zaopatrzyć (raczej w kategorii cena/jakość)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a używał ktoś białej "kanapki" z Scholl'a: KLIK

 

Czy ta cena jest usprawiedliwiona? :shock:

 

Kończy mi się zielony 3M, a biały flexi mi jakoś nie pasuje :|

 

Ewentualnie poproszę jakieś inne propozycję z wyższej półki. Najlepiej coś z oferty Mr. Cleaner bo jak się mój 3M rozleci, to potrzebuję w poniedziałek rano podjechać i kupić. Ten sklep mam najbliżej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje szybkiej pomocy.

 

Pracuje na zwykłej maszynie Eurotec'a z regulacją obrotów. Używam UC.

 

kupiłem pady ShowCarShine Cutting i Polishing. Wszystko było by spoko gdyby nie fakt, że Cutting jest jak Polishing. Strasznie słabo zbiera COKOLWIEK tak więc muszę kupić coś twardszego/agresywniejszego. teraz pytanie co

 

1)LARE PAD DIAMOND 150MM ŻÓŁTY CUTTING

2)URBAN GĄBKA PRO SQUARE HARD CUTTING 150MM

3)Lake Country CCS Yellow Cutting Pad 140mm

 

Co będzie lepsze? ktos pracował z którymś i jest w stanie podrzucić jakąś opinię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lozek, Jak dla mnie najtwardsze to :

 

scholl spider cutting

3M zielony

Flexipads Biały

 

 

Kombinowałeś z obrotami dociskiem itp ?

 

Kombinowałem i efekt mierny za każdym razem. Średniej twardości pad APP już lepiej zbierał.

 

Zastanawiam sie właśnie czy kupić cutting innej firmy po prostu bo ten jest beznadziejny czy po prostu iść w hard cutting. Boje sie przesadzić ale z drugiej strony nie chce kupić czegoś co działa tak samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z hard cuttingiem z Showcarshine trzeba być ostrożnym. Dostałem go do testów i jak go wziąłem pierwszy raz w rękę to :shock:. Twardy niesamowicie. Pomaga mi na dachach, maskach i innych płaskich powierzchniach. Fajnie, że po nagrzaniu nie mięknie zbyt mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na byłem polerke k2 z talerzem flexi od carok.pl

Przymierzam się do kupna jakichś dobrych budżetowych opadów, lakier twardy audi, do wszystkiego mam pastę sholla s17+, co abyście polecali?

Futro i miękki pad czy twardy i miękki, a może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na byłem polerke k2 z talerzem flexi od carok.pl

Przymierzam się do kupna jakichś dobrych budżetowych opadów, lakier twardy audi, do wszystkiego mam pastę sholla s17+, co abyście polecali?

Futro i miękki pad czy twardy i miękki, a może coś innego?

 

Jeżeli budżetowo to możesz spróbować padów od Flexipads. Ale futro też by się przydało przy Audi :good: Swoją drogą przydałaby Ci się jakaś bardziej tnąca pasta do tego lakieru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier jest w bardzo dobrym stanie, ale w słońcu widoczne są swirle i chodzi mi o to by głównie je zlikwidować, dlatego wybrałem s17+ i myślę że ona mi wystarczy.

Będzie to moja pierwsza polerka maszynowa :ad: , dlatego trochę się obawiałem futra - ale jak mówisz że bez futra efekty będą marne to jestem skłonny zakupić je.

 

Czy wystarczy mi tylko futro (do cuttingu) i miękki pad do wyprowadzenia?? Czy polecacie jakiś inny dobór?

 

Czy do tego talerza będą dobre te pady:

- FUTRO

- ( http://showcarshine.pl/pady-i-bp/561-ab ... tting.html )pad light cutting + polishing (czy 150mm nie będzie za duży do mojego talerza?)

 

Taki zestaw będzie dobry dla mnie, czy polecacie coś innego, lub dodatkowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alarec, Pady pod te talże bierz 125, zresztą jak dla mnie lepiej 125 robić, miałem 150 to na b6 nie wygodnie lekko robić :P Błotniki przednie to 75 jechałem. I tak jak mówi blaszczu, zakup sobie jeszcze futro, jak taty b6 jechałem to po padach samych efekt marny, musiałem po 2 przejazdy futrem robić żeby poschodziło. I o dziwo futro miałem jakieś z bricko(sklep budowlany) wiązane firmy condor, i dało rade :ad: Lepiej sie sprawowało niż 80 od FLEXIPADS która jakoś mi sie zabijała :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.