Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

APC = All Purpuse Cleaner - to już chyba wiesz, że koła też możesz. choć pisząc o myciu kól bardziej chciałem zasugerować kolejność działania niż konkretny środek. możesz wszystko zrobić APC, a koła czym innym, żeby zostać wiernym producentowi np. Wheel Brighterner.

oczywiście, że rozcieńczaj 6:1 - 10:1 mniej więcej. Pamiętaj, że APC megsa jest bardzo uniwersalne, choć zgodnie ze stroną megsa pierwotnie dedykowane do wnętrz.

http://www.meguiars.pl/shop/product_inf ... cts_id=367

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

nie, tego nie sugeruję. APC dobrze się w tej roli sprawdza. jeśli auto jest bardzo zabrudzone, to możesz zrobić nawet 1:4 stężenie. namaczasz tym całe auto z opryskiwacza i już. chamska piana i tak nie usunie całego brudu, więc nie ma tak co w nią wierzyć. chyba, że pojedziesz na proszek na myjsni bezdotykowej;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie. Niby wiadomo, że przed każdą zmianą wosku na inny należy usunąć poprzednią warstę i jego resztki. Podobno najlepiej zrobić to cleanerem zalecanym przez producenta, ale czy zawsze? Czy można oczyszczać powierzchnię (w moim przypadku) cleanerem Megsa pod wosk Dodo?

 

I jeśli niedawno używałem cleanera to czy wystarczy przed zmianą wosku użycie piany aktywnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SM, nie każda piana rozpuści 100% wosku, gdzieś tutaj na forum ktoś pisał o użyciu benzyny ekstrakcyjnej, lakiernicy jej używają na lakierze więc pewnie jest to bezpieczne (po konserwacji auta miałem umyte nią całe drzwi i pewnie nie tylko) , a wosku na pewno się pozbędziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można oczyszczać powierzchnię (w moim przypadku) cleanerem Megsa pod wosk Dodo?

Można, i będzie OK. Teoretycznie (zgodnie ze sztuką :-] ) dedykowany cleaner DoDo może nieco polepszyć trwałość wiązania wosku

 

jeśli niedawno używałem cleanera to czy wystarczy przed zmianą wosku użycie piany aktywnej?

 

Nie wystarczy. Przed kładzeniem nowego/innego wosku trzeba użyć cleanera, który przygotuje powierzchnie. Piana owszem, zniszczy stary wosk, ale nie wyczyści powierzchni w stopniu gwarantującym właściwe związanie sie nowego wosku. Jedyna sytuacja, kiedy niemusimy używać cleanera jest wówczas, gdy dokładamy kolejną warstwę wosku, jaki już lezy na naszym aucie. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malkolm, nie każda, ale taka na pewno nie neutralna i to w nieco wyższym stężeniu na pewno w znacznym stopniu naruszy wosk, jeśli nie całkowicie go zmyje. I czy wtedy jest jeszcze potrzeba użycia cleanera? Wydaje mi się, że tak, bo jest dokładniejszy niż piana, ale nie jestem pewny.

O ile wówczas może wydłużyć sie żywotność wosku na lakierze w porównaniu z mega pianą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piana to nie jest cleaner przygotowujący lakier pod wosk. te dwie rzeczy nie są tożsame. to, że chamska piana zmywa wosk, to nie znaczy, że na to co zostawiła można nałożyć nową warstwę. w detailingu wybieranie drogi na skróty nie ma sensu, nie o to chodzi! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy np. DC2 jest cleanerem ?? Jestem już trochę na forum i czytałem wieeeeeeele tematów, ale chyba nie do końca już to rozumiem. Myślałem, że czyszczenie to rola glinki, potem polerowanie zieloną, żółtą i niebieską pastą 3M, potem politura typu DC2 (która jak doczytałem nie ma już właściwości ściernych) i dopiero wosk. Czyli popularna nazwa DC2 to też cleaner ?? Do teraz myślałem, że ma właściwości dzięki którym lepiej zwiąże wosk oraz wyciągnie kolor i zrobi wet look ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KubaCK napisał/a:

czy np. DC2 jest cleanerem ?

 

Nie DC2 (Deep Crystal Step#2) to odżywka/glaze.

Z tej linii cleanerem jest DC1 (ale widzę, że już niedostępny w sklepie meguiars)

to samo napisał julian, :D chwilę wcześniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KubaCK, powtórzę ci jeszcze raz, powoli, ostrożnie, kup 2 aplikatory 2 mikrofibry, cleaner lekko ścierny glinkę i wosk, na początek wystarczy, a później powoli będziesz uzupełniał kolekcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KubaCK, no, z tego co pamiętam, to zaplanowałeś dość duże zakupy, więc moze szybko przypomnę Ci listę, jak zrobić użytek z tego wszystkiego.

kola, piana/apc, myjka, szampon,myjka,/ręcznik/, glinka, szampon, ręcznik, taśma, polerka, szampon, ręcznik, cleaner, /glaze/,wosk/sealant. to tak w skrócie, jaka jest kolejność działania, bez wgłebiania się w duperele. ale postudiuj jeszcze chwilę wątki istniejące, znajdziesz na pewno uzupełnienie informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wszystko się wyjaśniło

 

3M Ściągaczka gumowa 21/4” x 41/4”

3M Perfect-it Microfine Papier ścierny P1500 138x230 mm

3M Perfect-it Microfine Papier ścierny P2000 138x230 mm

3M Perfect-it III Gąbka polerska (zielona) 150 mm

3M Perfect-it III Gąbka polerska (żółta pomarszczona) 150 mm

3M Perfect-it III Gąbka polerska (niebieska pomarszczona) 150 mm

Tarcza na rzep 3M 125 mm

3M Perfect-it III Fast Cut Plus Środek polerski symbol (zielony)

3M Perfect-it III Extra Fine symbol (żółty)

3M Perfect-it III Ultrafina SE symbol (niebieska)

3M Finesse-it Koreczek szlifierski

3M Perfect-it III krążek ścierny 9-mikronowy 36 mm

3M Trizact drobnoziarnisty krążek ścierny 32 mm

Niebieska taśma papierowa maskująca 3M 3434 19 mm x 50 m

Niebieska taśma papierowa maskująca 3M 3434 30 mm x 50m

Niebieska taśma papierowa maskująca 3M 3434 50 mm x 50m

 

Szampon Meguiars Gold Class 1,8l szampon

Meguiars All Purpose Cleaner 3,7 l

Meguiar's Bug 'n Tar Remover 473 ml

Meguiars Smooth Surface Clay Kit

Meguiar's Deep Crystal Step 2 Polish 473 ml

Meguiars Ultimate Quick Detailer 650 ml

Meguiars Paste wax #16 311 g

Poorboys world EX-P 473 ml

Collinite no. 476 266 ml

Meguiars Gold Class Trim Detailer 296 ml

Meguiars Endurance High Gloss 473 ml

Meguiar's Tire Dressing Applicator Pad

Meguiar's Even-Coat Applicator Pad (2-pack)

Meguiar's Soft Foam Applicator Pad (2-pack)

Smartvax (rękawica mikrofibra)

HoW Blue Ripper 102cmx52cm

House of Wax Supreme 40x40cm

Sonax Mikrofibra do polerowania 2szt

SONAX Sztyft do uszczelek

Sonax Pianka do szyb 300ml

Unique - niewidzialna wycieraczka 130ml

 

Namieszałem sobie w głowie i nie mam żadnego cleanera ;) Jesteście bardzo pomocni, dzięki ;)

 

Teraz szukam po forum co się nada i :ad:

 

 

edit - znalazłem chyba błąd. W Megs smooth surface clay kit znajduje się clenaer wax. Pytanie zadałem w bardziej odpowiednim temacie, czy wystarczy:

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 3598#13598

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Administrator
najlepsza, najdelikatniejsza?

tak, najlepiej z długim i delikatnym włosiem, poszukaj na allegro gościa o mazwie tamachem, on dość dobre, niebieskie są najbardziej delikatne

Troszkę może pochopnie to poleciłeś :/

Przede wszystkim zależy od budżetu :song:

Jest wiele sklepów i duży wybór na rynku, a większość osób ma "swoich ulubieńców".

Moim ulubieńcem (niekoniecznie tanim) jest: Zaino - ale tak jak już pisałem, to mój ulubieniec i niekoniecznie każdemu się podoba.

 

To co wiem (w razie czego proszę mnie poprawić) Zaino można w Polsce kupić w:

Zaino.pl lub w Car-SPA

 

Zaino jest dla mnie najdelikatniejszą, a na dodatek bez rantu :shock: mikrofibrą jaką można kupić na rynku i bardzo chętnie używam. ;)

 

Jedyny mankament: cena :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być mikrofibra/froterka do nadania ostatecznego blasku. Tutaj raczej nie będę oszczędzał, bo potrzeba jest mi jedna bardzo dobra mikrofibra.

Malkolm, temachem czy ja wiem :o

CleanerFreak, tak jak piszesz każdy ma indywidulane preferencje/oczekiwania ;) Grunt to trafić na coś pasującego. Zaino wygląda dobrze! Myślałem jeszcze nad tymi:

http://www.smartwax.pl/sklep/product.php?id_product=65

http://houseofwax.pl/product_info.php?c ... ucts_id=15

http://www.dodojuice.pl/index.php?produ ... prod_id=64

O tych trzech była już dyskusja;-)

Może ta?:

http://www.sklep.car-spa.pl/pl/product/ ... cznik.html

Albo coś z ekono:

http://www.carplan.pl/katalog.php?dzial ... 34&katG=14

Carplan ma specjalne szmatki do polerowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.