Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

Łukasz pomarańczowa pomarszczona to taka jak żółta. Jest sporo miększa od zielonej, zupełnie inaczej się nią pracuje. Z tego co mi wiadomo żółtej 3M już nie ma.

 

Kuba, miałem na myśli płaską pomarańczową i zieloną, a nie karbowaną ;)

Czasami mam wrażenie, że poprzez te kombinacje 3M samo miesza się w tym co jest do czego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

pomarańczowa gładka jest identyczna z zieloną. pomarańczowa karbowana jest moim zdaniem twardsza od żółtej, ale nie aż tak, jak zielona/pomarańczowa gładka.

swoją drogą z tymi wariacjami na temat colour code 3M przegina, macie racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Macie racje, 3M przesadził z kolorami: karbowane, gładkie w tych samych kolorach.

Ciężko się o tym dyskutuje - raz, dwa dochodzi do nieporozumienia ponieważ jeden mówi o gładkiej gąbce, a drugi o karbowanej :idea:

 

Z tego co mi wiadomo żółtej 3M już nie ma.
Hmm, żółta? Która żółta?

Żółta karbowana 50488 ?

Żółta karbowana (50488) jest znacznie miększa od pomarańczowej karbowanej 50456 i można nadal kupić (np. tutaj lub tutaj, aczkolwiek to (prawie) to samo co czarna karbowana 09378 ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że krótkie pytanie krótka odpowiedz to stoję oto przed takim problemem. Składam swój zestaw kosmetyków na wiosnę. Lakier to 6 letnia czarna perła z palety Hondy, ma trochę rysek, swirlow ale nie ma tego wiele. Dotychczas używałem, na poprzednim samochodzie (lakier srebrny) szamponu gold class, glaze maki Amway silicon glaze i wosku gold class. Efekt był zadowalajacy ale apetyt rosnie w miare jedzenia :)

 

Wiec do rzeczy, na tą chwile posiadam:

szampon gold class

glinka Megsa

detalier do poslizgu dodo

Smartwax Rimwax

Megs highgloss endurance

 

chce uzupełnic zestaw o :

Autoglym SRP

Poorboys black hole

Poorboys Nattys blue

 

oczywiście wszystkie akcesoria, aplikatory, mikrofibry itd. posiadam

 

i tu moje pytanie, co sądzicie o takim zestawie i czy jest sens najpierw używać SRP a potem black hole jako glaze. Czy zrezygnować z tych dwóch produktów na rzecz jednego, ale na który wtedy się zdecydować? na dw.co.uk w faq o SRP wyczytałem ze zaleca się używanie glaze jako kolejna fazę dla uzyskania lepszego efektu a black hole do czarnego wydaje się idealny, i czy warto zainteresować się jakimś sealantem przed woskiem, bo ponoć nattys blue słabo zabezpiecza.

 

Wszystkie propozycje i opinie mile widziane. Pozdrawiam i z góry dzięki za odp.

 

ps. strasznie kuszą mnie kosmetyki Zaino ale nie wiem jaki zestaw z nich byłby najkorzystniejszy :) jakoś mało informacji itd.

 

Widze że wcale takie krótkie pytanie z tego nie wyszło ale nie chciałem zakładać od razu całego tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Autoglym SRP

Poorboys black hole

 

Te dwa produkty się wykluczają.

 

ps. strasznie kuszą mnie kosmetyki Zaino ale nie wiem jaki zestaw z nich byłby najkorzystniejszy jakoś mało informacji itd.

 

Nie Ciebie jedynego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa produkty się wykluczają.

raczej tak, bo black hole wyciągnie wypełniacze zawarte w srp.

i czy warto zainteresować się jakimś sealantem przed woskiem, bo ponoć nattys blue słabo zabezpiecza.

możesz położyć sealant, ale musisz zainteresować się innym clenerewm i zrezygnować z black hole. wątpie, żeby sealant "lubił się" z takim podkładem.

kierunek zaino jest w tym kontekście bardzo słuszny i ciekawy, patrz choćby AIO, nietanie, ale doskonałe.

aha, jeśli Z AIO, to już bez AG SRP. lepiej jakiś swirlX, potem przemycie auta i dopiero zaino i sealant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy AG SRP jest w pojemności 1L ??

 

Ale u nas tylko jako prywatny import na allegro. Nie raz jeden koleżka wystawia i wychodzi tyle co normalnie 0.325L.

 

EDIT:

http://allegro.pl/show_user.php?uid=13631071

 

EDIT II : Właśnie zauważyłem ,że pojawiła się na allegro dość konkretna w ilość produktów Autoglym'a dystrybucja

http://allegro.pl/show_user.php?uid=574864

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem czyli jak black hole to nie SRP.

Powiedzmy ze w takim wypadku mam 3 wyjścia

1:

black hole

nattys blue

 

2:

SRP

Wosk np nattys blue albo jakis inny ciekawy najlepiej do czarnego lakieru

 

3:

Zaino AIO

Zaino Z-2 Pro

 

I teram pytanie co najlepiej wybrac do czarnej perly, czy może polecacie jakiś inny zestaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kita, a co chcesz zrobić przed użyciem tych środków ?

Glinkowanie, polerka ?

 

Jak już pisałem, glinkowanie dokładne przed tym wszystkim. Na polerkę raczej się nie zdecyduje gdyż sam takiej nie posiadam, a boje się oddać w czyje ręce, no chyba że uznanemu specjaliście ale wolał bym uniknąć dużych kosztów. poza tym jestem zdania że lakier nie jest aż tak zniszczony żeby wymagał polerki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabul, u tego gościa właśnie zamówiłem SRP .. czekam teraz na dostawę :)

 

[ Dodano: 19 Styczeń 2010, 17:40 ]

Thomas nie mam pojęcia, ale nie sugeruj się niczym na tym filmiku, koleś jest patałachem, nawet źle myje ten samochód...

ja się niczym nie sugeruje :) chodziło mi tylko o model tej małej polerki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.