Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kita, odpal sobie lampę halogenową, skieruj na lakier i zweryfikuj pogląd na potrzebę polerowania;) zawsze można się upewnić, że jest to niepotrzebne, a już swóch moich kolegów zmieniło zdanie po takim małym teście;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale zdaje sobie z tego sprawę ze jak zrobię taki test to uznam ze polerka jest niezbędna. Ale moje pytanie było trochę inne, który z tych zestawów byście polecili do czarnej perły, a może jakiś zupełnie inny.

 

Na polerkę pewnie tak czy inaczej przyjdzie czas :)

 

ps. jak na ta chwile w grę wchodzi jedynie polerka ręczna, ogrzewany garaż jest wiec można się pomęczyć. I tu kolejne pytanie. Jaki środek byście dołożyli do tego zestawu w tym celu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kita, odpal sobie lampę halogenową, skieruj na lakier i zweryfikuj pogląd na potrzebę polerowania;)
julian, po co ?? :) wystarczy ,że zatrzyma się na pierwszej lepszej stacji benzynowej .. te światła ukażą w jakiej kondycji lakier jest ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie się zastanawiam, bo mam i CleanerWax i DC2 i za tym drugim jakoś niespecjalnie przepadam. Może i racja, zestaw drugi jest skonstruowany zgodnie z filozofią etapów etc. ja lubię cleanerwax, ale w tej sytuacji nie podejmuję się doradzania. byłem ciekaw argumentacji;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupując glinkę od megsa w zestawie jest dodatek cleaner wax w płynie, nie widziałem tego w sprzedaży, może ktoś spotkał?? przydało by się coś takiego do robienia auta na szybko za pomocą polerki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malkolm, kiedys cleaner wax w plynie byl normalnie dostepny w megs.pl Teraz (niewiadomo dlaczego) maja tylko wersje w pascie. W US dostepne sa obydwie wersje.

 

Do pracy recznej mysle, ze pasta bylaby nawet fajniejsza niz plyn. Nie wiem czy Cleaner Wax mozna nakladac DA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubie ten wosk, bo możesz go stosować na surowy, ledwo wyglinkowany lakier i łącznie z myciem, po 2 godzinach pracy masz samochód, który można bez wstydu pokazać ludziom. zero problemów ze ścieraniem, a tym bardziej nakładaniem, ładnie pachnie, zostawia całkiem niezły połysk. właśnie robie test na jednym z aut w domu, będzie też cleaner wax, więc będę też mógł powiedzieć coś nt. trwałości, z tego co do tej pory obserwowałem, to koło 3 tyogodni/myć było ok, potem zjeżdzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michallus, jeśli chodzi o megsa to radzę dokupić Swirlx i do tego DC2, te używałem i myślę że spiszą się dobrze.

może warto by się też zainteresować dodo lub PB, na pewno za chwilę ktoś coś doradzi

ps. ładne autko i kolorek super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michallus, jeśli chodzi o megsa to radzę dokupić Swirlx i do tego DC2, te używałem i myślę że spiszą się dobrze.

 

Do tego ciemnego koloru też pokusiłbym się o użycie DC2.

SX oczywiście do usunięcia mikrorysek, swirlsów, hologramów itp.

 

może warto by się też zainteresować dodo lub PB, na pewno za chwilę ktoś coś doradzi

 

Rzeczywiście można użyć DJ LP czy PB BH.

Jednak dobrym cleanerkiem był DC1 ... tzn. jest, bo osobiście mam jeszcze chyba ze 2 butelki w domu :P

 

Czytałem gdzieś że cleaner wax jest na bazie carnauby więc nakładanie na niego sealant-a troszkę mija się z celem i trwałością powłoki

 

Potwierdzam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julian,czyli to cos na zime dla poczatkujacych,gdy maja malo srodkow,malo czasu,a posiadaja zapal i cos chca zrobic z autem? Wtedy taki cleaner wax paste pomoze zlikwidowac swirlsy,troche nawilzy i zabezpieczy lakier? Dobrze mysle? A przy okazji efekt jeszcze bardziej rozpali do pracy? A jaka jest konsystencja? Mleko,czy cialo stale jak np colli 476?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.