Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

MetalMagnes napisał/a:

Kupiłem nowe firmowe wycieraczki przednie płaskie.

 

 

Firmowe czyli jakie ? :P

No name to też firma :D nawet chińska też :D

jeżeli firmowe ,takie firmowe to pewnie albo Bosch Aero albo Valeo X-TRM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wymieniłem u siebie ostatnio na Valeo (stare niemiłosiernie hałasowały :x )

Szyba dokładnie wyglinkowana 2x i mimo tego, od czasu do czasu coś tam zapiszczy :idea:

Stare i nowe są bez stelaża (płaskie).

Chyba na piszczenie nie ma reguły :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem u siebie ostatnio na Valeo (stare niemiłosiernie hałasowały :x )

Szyba dokładnie wyglinkowana 2x i mimo tego, od czasu do czasu coś tam zapiszczy :idea:

Stare i nowe są bez stelaża (płaskie).

Chyba na piszczenie nie ma reguły :?

 

Do mojego są specyficzne i pasują VALEO XTRM - od 2 lat nie raczyły nawet raz zapiszczeć :P

Do płynu do spryskiwaczy daję kilka kropelek K2 Vizio-Plus, a szyby przecieram Megs'owym Ultimate Quik Detailer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O takie odpowiedzi mi chodziło :)

 

Właśnie z wycieraczkami nie ma reguły, kupujesz firmowe, drogie i skrzypią, a wcześnej miałeś takie same i nie skrzypiały. To jest loteria.

 

Niestety, żadnego ze specyfików o których piszecie obecnie nie mam.

 

Nowe wycieraczki zabezpieczyłem preparatem w aerozolu do konserwacji gumy. Jak inaczej zabezpieczyć nowe wycieraczki?

 

A co sądzicie o tym, aby przetrzeć gumę sztyftem do uszczelek i dobrze wetrzeć, albo WD-40. Bo tymi środkami aktualnie dysponuję.

 

Nox, jaki konkretnie sealant dajesz na szybę?

 

K2 Vizio-Plus wkrótce kupię i przetestuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dosyć dużo ;) a nie ma to jakichś negatywnych skutków ??

 

To nie jest dużo na 4L płynu. Buteleczka jest bardzo mała i na dobrą sprawę ta 1/5 to jest może 40-50 ml. Negatywnych skutków nie ma żadnych - używam od kilku lat i obserwuję cały czas co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Wypróbuję ten patent!

 

[ Dodano: 23 Październik 2009, 11:04 ]

5. Użyłem sztyftu do zabezpieczenia uszczelek na zimę. Najpierw starannie pokryłem sztyftem uszczelkę, potem nadmiar dokładnie wtarłem. Minął dobry tydzień i uszczelki wyglądają jak wypłowiałe (może przez ten biały film?), wysuszone. Nie wyglądają na zakonserwowane/zabezpieczone. Tak powinno być? Nigdy wcześniej nie używałem sztyftu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

6. Dzisiaj po raz pierwszy w sezonie użyłem odmrażacza do szyb. Popsikałem, odczekałem, a potem użyłem ściągaczki. Problem w tym, że odmrażacz ścieka na maskę/lakier. Lepiej chyba użyć ściereczki... Czy odmrażacz jest bezpieczny dla lakieru? Lepsze to niż skrobanie szyb. Porady mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że odmrażacz ścieka na maskę/lakier

pewnie za dużo nalałeś ... bo normalnie jak się psiknie to nie spływa, tak samo jak płyn do mycia szyb ... wystarczy trochę żeby działał ... nie trzeba lać żeby ściekał ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wywal to świństwo i skrob jak wszyscy , ja tak robię, próbowałem już kilku innych rzeczy i tak do tego wracam

skrobaczka to też świństwo ... wręcz bardziej odpychające niż odmrażacz ... po prostu trzeba mniej piskać i dłużej czekać ew rozetrzeć go na szybie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś woziłem z sobą litr płynu do spryskiwaczy i polewałem szybę, chyba lepsze od odmrażacza, a jeszcze lepiej jak trzymasz w domu i bierzesz z sobą rano, a nawet denaturat jest lepszy od odmrażacza. choć cuchnie

kiedyś przez ten badziew odmroziłem sobie palca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do odmrażania szyby dobra jest ciepła woda ...ale nie cieplejsza niż 30stopni + ,gdyż gorętsza różnie może wpłynąć na szybę ... szok termiczny może nawet spowodować pęknięcie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A np. w -20'C lejesz +30"C wodą to różnica temperatur jest 50'C i już jest spore ryzyko pęknięcia...

napisałem " ale nie cieplejsza niż 30stopni + " tak więc do 30 stopni ... to jak wiesz ,że jest ąz taki mróz to dajesz chłodniejszą ,ale oczywiście dalej na plusie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malkolm, ale skrobanie rysuje/niszczy szyby...tak źle i tak niedobrze ;)

 

plastikową skrobaczką nie powinno za bardzo, szyba jest twarda, to nie lakier.. choć jak ziarenka piasku jakieś się znajdą to może.

Ja swego czasu stosowałem takie płocienno-papierowe pokrowce na przednią szybę - żadnego szronu pod tym, zakłada się całkiem szybko - za lusterka i przytrzasnąć drzwiami

Coś takiego:

http://pokrowce.fryda.com.pl/oslona-prz ... -p-69.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.