Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

benzyna, ale na mikrofibrze. zdecydowanie bezpieczniej. ja tak robie i nic nie zostaje.

dobrze jest najpierw namoczyć,a następnie przetrzeć raz jeszcze szmatką z benzyną ekstrakcyjną właśnie :) łatwiej zejdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka z mojej strony. Jaki polecicie środek do zamaskowania drobnych swirli na czerwonym lakierze (zwykły, żadna perła/metalik). Rysy są drobne i płytkie. Na wiosne jest planowana polerka mechaniczna i nie wiem czy się bawić w SwirlX'y itp, czy ukryć nieco te ryski. Środek ma się nadawać do ręcznej aplikacji. Cena tak do 50 pln. Istnieje coś co spełnia te warunki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mógłbyś się pokusić o kilka warstw AG SRP czy może PB BH. SwirlX raczej usuwa hologramy i delikatne swirlsy, ale ich nie maskuje, a skoro i tak będziesz miał polerkę na wiosnę to może teraz lepiej użyć czegoś z fillerami żeby zamaskować na jakiś czas to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AG SRP nawet łapie się w budżecie, a i w przyszłości się przyda pewnie. SwirlX'a właśnei z powodu planowanej polerki raczej odpuszcze. PB BH nieco droższy... więc pewnie postawię na AG. Chyba że ktoś coś jeszcze zaproponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

potwierdzam kolegów AGP SRP w tej cenie .

 

Black hole tak jka jeden z kolegów opisał na czerwonym lakierze uwidocznił część rysek, więc jeżeli nie będziesz używał żadnych pas ściernych to więcej powinien ukryć AGP.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro chcę nałożyć nową warstwę wosku :) takie krótkie pytanie ;) zawsze przed każdym woskowaniem stosowałem cleaner, jak myślicie stosować go znowu ?? miesiąc temu woskowałem i cleaner był ... więc nie wiem czy go teraz dawać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
jutro chcę nałożyć nową warstwę wosku :) takie krótkie pytanie ;) zawsze przed każdym woskowaniem stosowałem cleaner, jak myślicie stosować go znowu ?? miesiąc temu woskowałem i cleaner był ... więc nie wiem czy go teraz dawać ;)

Jaki wosk nakładałeś, a jaki teraz chcesz nałożyć?

Jeżeli ten sam, to nie musisz używać cleanera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomas napisał/a:

jutro chcę nałożyć nową warstwę wosku :) takie krótkie pytanie ;) zawsze przed każdym woskowaniem stosowałem cleaner, jak myślicie stosować go znowu ?? miesiąc temu woskowałem i cleaner był ... więc nie wiem czy go teraz dawać ;)

 

Jaki wosk nakładałeś, a jaki teraz chcesz nałożyć?

Jeżeli ten sam, to nie musisz używać cleanera ;)

Harly Wax ;) i chcę ten sam położyć bo ostatnia aktywna piana ( fujj :/ ) spowodowała ,że wosk lekko smużyć zaczął i teraz chcę położyć nową warstwę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym co było napisane parę postów wyżej mam takie zagadnienie.

Parę dni temu byłem na przeglądzie lakierniczym. I przy okazji zapytałem się o pielęgnację lakieru auta. Oto co usłyszałem:

,,Umyć auto dobrym szamponem, flanelą nasączoną denaturatem wytrzeć auto do połowy, drugą połowę-tam gdzie bardziej zabrudzone, gdzie są kropki asfaltu wytrzeć flanelą nasączoną benzyną ekstrakcyjną. Czyścić aż flanela przestanie być czarna/brudna. Nie powinno być smug. Położyć dobry wosk. Z tym, że wosk trzeba położyć zaraz po, bo w innym przypadu mogą pozostać smugi. Facet powiedział, że to bardzo dobra i prosta metoda, ale nie wsmak producentom clanerów które są bardzo drogie. Doradził, że na okres wiosenno-letni wosk, na jesienno-zimowy polimer. Przy polimerze uważać bardzo na plastiki, zostaną na stałe matowe. Spytałem czy używacie glinki, odpowiedział że plastelinę używają ;)"

Tak więc znał się na rzeczy. Co o tym sądzicie. Tylko proszę o obiektywne wypowiedzi, a nie atak! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, że niektóre cleanery mają fillery to facet chyba ma swoją rację. Ani benzyna ani dykta nic złego bezbarwnemu nie powinny zrobić. Może tylko flanelę na micro zamienić. Tyle z mojego doświadczenia. Plasteliną na lakierze się bawiłem nie. ;) (chyba barwniki mogą się wytrącić?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mu chodziło o glinkę. APP sprzedaje swoje glinki pod nazwą plastelina.

99% polskich specjalistów od lakieru starej daty jest 100 lat za murzynami i dla nich istnieje tylko papier 2000 na wodę oraz farecla G3 naniesiona polerką o min obrotach 1500RPM.

 

EDIT:

 

Tak jak ten paździoch

 

Komentarze pod filmem też dobre

 

 

karolxp (2 mies. temu) Wyświetl Ukryj

 

Widać efekt DOBRA ROBOTA :)

 

kristoffer390 (2 mies. temu) Wyświetl Ukryj

 

Widac !widac bo fachowiec przedni,a i autko niczego sobie,pozdro!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Można nakładać sealanta w temperaturach od 5do 10C?
To zależy od producenta i produktu.

Niektóre sealanty są jeszcze bardziej wrażliwe na temperatury aniżeli woski woski. :shock:

 

Przeważnie można się doczytać na opakowaniu lub w instrukcji, a jeżeli nie to na stronach producenta w FAQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.