Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Administrator

CleanerFreak, tak jak piszesz każdy ma indywidulane preferencje/oczekiwania ;) Grunt to trafić na coś pasującego. Zaino wygląda dobrze! Myślałem jeszcze nad tymi:

http://www.smartwax.pl/sklep/product.php?id_product=65

http://houseofwax.pl/product_info.php?c ... ucts_id=15

http://www.dodojuice.pl/index.php?produ ... prod_id=64

O tych trzech była już dyskusja;-)

Sorry, widocznie coś przegapiłem :shock:

 

Jeżeli ta mikrofibra SMARTWAX jest dokładnie taka sam a jak ChemicalGuys, to jak najbardziej również ja mogę ją polecić - należy również do mojego "ulubionego arsenału", ale w porównaniu z Zaino jest całkiem innym produktem: dłuższe włosie, cięższe, mniej delikatne - kwestia gustu.

 

Te dwie inne mikrofibry również nie są złe, ale nie przypadły mi tak do gustu jak Zaino i CG - są w "arsenale rezerwa".

 

Zasadnicza różnica pomiędzy tymi trzema a Zaino: rant! Zaino niema obszytego rantu, przez co odpada prawdopodobieństwo porysowania lakieru rantem w stu procentach ;)

W dotyku, (hmm, aby nie przesadzić) jak bardzo delikatna kobieca, nie! nie! - dziecięca skóra!

Przyłóż Zaino do policzka i opisz uczucie.... Rewelacja :roll:

 

 

Co do SMARTWAX RĘCZNIK Z MIKROFIBRY MAX: nie chcę być posądzony o reklamę, ale jeżeli to ten sam ręcznik co CG, to znacznie taniej znajdziesz go tutaj :shock:

 

 

 

Myślałem jeszcze nad tymi:

http://www.smartwax.pl/sk...p?id_product=65

 

Arku, a czy to nie jest ten ręczniczek, który był używany do ustawiania użytych wosków do zdjęć ? ;)

Jeżeli to ten sam co CG, to TAK. :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zakupiłem mikrofibry Sonaxa (pakowane po 2 szt kolor czerwony) fajnie sie nimi pracuje, dosc miekkie i puszyste. Jak na początek są w sam raz myśle, a i cena nie wygórowana

Też je ostatnio kupiłem w celu przetestowania. Ale one nie nadają się chyba do ostatecznego wykończenia/nadania blasku...? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten HoW i Dodo to to samo tak stwierdzilismy w tym wątku http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=875

Co do mikrofibr od temachem z allegro to mam obie ale niestety jeszcze nie testowałem. Ale mam fotki jak wypadaja w porównaniu do Megsa SupremeShine. Które też kupiłem u Temachem w świetnej cenie za 3 sztuki

 

140g487.jpg1z6y3d2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem w łapkach szmaty od Zaino, ale za to "macałem" niebieską Dodo FantasticFour i powiem jedno - jest super miękka i ma dość długie włókna, ale na pewno delikatniejszą i bardziej miękka jest mikrofibra Eurow Shagpille. Obie czyli Dodo i Eurow testowaliśmy na spotkaniu w Tychach u Przemka. Wielka szkoda, że tych szmatek nie ma w PL bo w tej cenie (2funty z kawałkiem) wymiata

Eurow-a nie ma nawet co porównywać do mikrofibr które podlinkował przemas22 bo to całkiem inny typ mikrofibry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żółte Zaino to na prawdę jedna z najlepszych szmatek na rynku.

Dodo FantasticFour też jest świetna. Ma rewelacyjnie obszyte ranty i idealną dla mnie grubość.

Jeśli Eurow Shagpille to jest taka dość gruba mikrofibra (i dość ciężka) to ja raczej jej nie polecam. Potrafi gubić włosie, a po praniu to już zupełnie inny ręcznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemas22, na zdjęciach praktycznie nie ma różnicy między dwoma mikrofibrami Temachem a mikrofibrą Megsa SupremeShine.

Ponadto mikrofibry HoW a Dodo to samo, również CG i Smartwax to samo (tutaj mniej to dziwi, bo te firmy są ze sobą powiązane).

Ale wniosek nasuwa się sam, wszystkie mikrofibry produkowane są w Chinach, być może u tego samego producenta, a nawet w jednej fabryce!

 

[ Dodano: 1 Styczeń 2010, 12:29 ]

Jeszcze parę zdjęć ;)

 

Produkowana w Chinach mikrofibra z metką Słonecznej Kuchni.

obraz136y.jpg

 

obraz134o.jpg

 

obraz155uf.jpg

 

Czerowna mirkofibra Sonaxa

obraz161.jpg

 

obraz141nn.jpg

 

I rękawica z mikrofibry CarPlana

obraz158l.jpg

 

obraz145.jpg

 

Pierwsze dwie mają strukturę pentelkową, CarPlan futerkową/przystyrzyżone nitki. Tak bym to określił ;)

CarPlan jest najbardziej miękka, delikatna. Nadaje się do polerowania. Rękawica ma od wewnątrz gąbkę.

Natomiast żółta Słonecznej Kuchni jest bardzo dobra do osuszania, wycierania! Wymiary 50x50 i koszt tylko 5 zł. Rewelacja. Nie zmienia wymiarów/struktury po praniu.

Czerwony Sonax jak pisze produent jest do usuwania pozostałości po wosku i preparatach polerskich.

Sonax jest minimalnie/trochę bardziej miękki od Słonecznej Kuchni.

 

CarPlan jest produkowany w Chinach

obraz153j.jpg

 

A to rękawica do mycia auta, czyszczenia kokpitu kupiona w sklepie za 2,99. Ściągacz identyczny jak u CarPlana...

obraz157bb.jpg

...CarPlan ma podobną rękawicę do mycia auta w swojej ofercie, oczywiście droższą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanar, mam dwie takie;-) Jedną do mycia, drugą do czyszczenia kokpitu/plastików wewnątrz auta. Bardzo dobrze się nią myje a jeszcze lepiej czyści kokpit/drzwi. Najpierw stroną z frędzelkami zbieram kurz. A potem psikam preparatem na kokpit/plastiki i czyszczę drugą stroną. Jak dla mnie to najlepszy sposób czyszczenia wewnętrznych plastików. Przy najbliższej okazji dokupię z 5 tych rękawic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem zestaw 4 ściereczek z mikrofibry ponad rok temu za ok 28zl... Do teraz się trzymają, lecz nie są już tak piękne, prane w proszku i płukane starannie w płynie do płukania... :P

 

Ja bym uważał bo do mikrofibry nie można używać środków zmiękczających tkaniny.

 

wsyzstko zależy od ilości pranych szmat. jeśli pierzesz 2, to spoko, natomiast znajdź mi osobę, która ma czas i ochotę prać 30 stuk ręcznie...

 

Rozmowa była o zastosowaniach amatorskich a w takich można sobie pozwolić na pranie ręczne dowolnej ilości szmatek gdyż nie jest tak pilne ponowne ich użycie. Gdybym był PRO to raczej używałbym tych środków specjalnych do prania mikrofibry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam persila do kolorów, ale w 1/3 dawki jaką bym dał do ubrań. ustawiam program na delikatne pranie kolorów i wiruję na maks obrotach, czyli chyba 1000. żadnych zmiękczaczy. szmaty jak nowe, zero zniszczeń. delikatniej traktuje tylko ręczniki do osuszania auta, water magnety piorę faktycznie szarym mydłem, ręcznie, ale to też tak, żeby je jak najmniej fatygować. mam 2 WM i jeden był prany tylko ręcznie, drugi tylko w pralce. jest różnica w ilości pochłanianej wody.

Lukasz a mój post jest tylko tego potwierdzeniem;) Masz rację i niech to będzie przestroga dla innych. Jeśli nie chcesz, żeby Twój WM po 2 praniach wchłaniał 1/2 wody którą zebrać powinien - NIE PIERZ GO!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.