Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Administrator
Mniej u nas znane ale chwalone za granicami woski

Lusso , Victoria Wax , FinishKare, R222

Aristoclass, Caramba Edel Wachs, Petzoldt´s Premium, Wolfgang Fuzion Estade Wax Special - prawie cała lista wosków i zdjęcia opakowań są TUTAJ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPA aplikuje się po polerce aby usunąć pozostałości olejków mineralnych i innych zbędnych składów po polewaniu , gdybyśmy go zaaplikowali na glaze czy czy choćby sealatn jak SRP mógł by naruszyć jego warstwę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krist, po AG SRP (to przede wszystkim cleaner) kładziesz wosk i nie martwisz się :)

 

IPA, jak pisał nOx, zeżre Ci AG SRP. :)

 

Jak już, to IPA przed AG SRP.

 

Po AG SRP a przed woskiem (ale uwaga - NIE sealantem) możesz rozważyć położenie jakiegoś glaze/odżywki (np DC2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko. Mam zamiar dzisiaj umyć auto. Powiedzcie mi, czy gorąca woda z myjki nie rozpuści wosku lub sealanta? Na aucie mam GC uzupełniane UQW.

Nie, goraca woda z myjki nie zrobi nic złego nałoZonemu wczesniej woskowi. Za to krzywdę moze mu wyrządzić agresywany szampon lub taka też piana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DC2 (jak i wiele innych odżywek/glaze'ów) ze względu na swój skład może powodować trudności ze związaniem się selantów. Jednym z nielicznych Glazów, o którym czytałem, że "chodzi" pod sealanty to CG Acrylic Shine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie - nie mogę nic znaleźć. Nie mam pianownicy. Chce umyć auto przygotowując pod pełen proces. To co najpierw myje je APC np. Megsa, potem szamponem również np. Megsa (oczywiście na dwia wiadra, rękawicami etc.) - dokładne suszenie i wjeżdżam na glinkowanie ?? APC wymyje wcześniejsze woski i nie uszkodzi lakieru ?? Czy lepiej umyć szamponem a czyszczenie zostawić glince ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spłucz myjką, umyj koła, potem leć APC, szczególnie starannie domyj jakimś miękkim pędzelkiem plastiki, uszczelki, grill, zawiasy, spłucz, umyj szamponem i rękawicą i bierz się za glinkowanie! większość osób suszy przed glinkowaniem, u mnie jest z tym różnie, jak tak raz nie.

 

aha, żeby doprecyzować: apc opryskaj całe auto np. z opryskiwacza ogrodowego z pompką, jeśli nie masz pianownicy, natomiast użyj go zamiast piany, nie wcieraj go w lakier, tylko zostaw, żeby sam rozpuśił gruby brud, a w tym czasie tym samym APC myj uszczelki itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.