Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czyli bardziej się nadaje po całym procesie, po woskowaniu, jako super QD :)

 

To do glinki lepiej zwykłego QD megsa ?

 

Dokładnie najlepiej zostawić go sobie na koniec, np. po myciu samochodu przejechać SQD aby odświeżyć powierzchnie.

 

Do glinki będzie lepszy zwykły QD z megsa lub np. PB Spray & wipe dość ciekawa alternatywa za sensowne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam udać się do dowolnego marketu budowlanego jak Leroy Merlin,na dziale z ogrodnictwem można znaleźć pełen wybór wygodnych opryskiwaczy,w miare niedużych pieniądzach.

 

i tak trzeba zrobić, te po płynach do mycia szyb nie należą do niezawodnych i nie mają regulacji (atomizer) a nie chciałbym w trakcie prac szukać kolejnych płynów i wylewać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phillip, nie, nie kupuj jej. Chyba nawet cena 40pln nie jest dostatecznym wyrównaniem wszelkich jej ułomności i niepraktyczności.

 

Popieram w całej rozciągłości. Poza tym patrząc na jej budowę to nie wydaje mi się, żeby dało się tym w ogóle pracować na innej powierzchni niż maska samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy na forum, jeszcze poczatkujący ale zgłębiam powoli tajemnice datailingu :). Nie chcialem zakladac nowego tematu z taką błachostką także pomyslalem ze napisze tutaj.

 

Chcialbym na sezon skompletowac zestaw "na początek", raczej kosmetyki maguiar's.

Znalazlem w jednym z tematów coś takiego-

 

Szampon Gold Class

Smooth Surface Clay Kit

Ultimate Compound

Deep Crystal Step 2

Soft Foam Applicator Pad - aplikatory - min. 4 sztuki

Supreme Shine Microfiber - ściereczki z mikrofibry - min. 3-5 sztuk.

 

Mam w związku z tym zestawem trzy pytania.

 

1) Odnośnie Ulimate Compound, uzylem szukajki ale nie znalazlem za duzo informacji na ten temat. Na stronie Meguiar's napisane jest "środek do czyszczenia lakieru". I moje pytanie - Czy Smooth Surface Kit i szampon Gold Class nie przygotują wystarczająco lakieru pod dalsze czynności polerskie ? Jaki jest jest cel użycia tego specyfiku ? Z góry przpraszam za być może głupie pytanie, ale jeszcze nie jestem za bardzo wgłebiony w temat :).

 

2) Soft Foam Applicator Pad - Czy te gąbeczki nadają się do nakładania różnego rodzaju past i woskow, czy oprocz tego jeszcze spelaniają jakąś funkcję ?

 

3) Deep Crystal Step 2, czy tutaj chodzi o tą politure ? http://www.meguiars.pl/shop/product_inf ... cts_id=268 ? Co oznacza w opisie produktu step 2. Nie moge czegoś takiego znaleźć na stronie maguiar's.

 

Z gory dziekuję za odpowiedzi. Za głupie pytania przepraszam raz jeszcze ;).

 

Pozdrawiam

Kociek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, dzięki. pomógł może dawać tylko założyciel tematu, więc sorry;)

Jeśli chodzi o pady cutting, to wcale nie musi być tak, że będzie to idealnie działało! zauważyłem zmienność zachowania różnych past na padach o rzekomo podobnym stopniu ścierania. W miarę uniwersalny jest żółty pad cutting sonusa, moim zdaniem ok.

 

[ Dodano: 30 Styczeń 2010, 14:31 ]

I moje pytanie - Czy Smooth Surface Kit i szampon Gold Class nie przygotują wystarczająco lakieru pod dalsze czynności polerskie ? Jaki jest jest cel użycia tego specyfiku ? Z góry przpraszam za być może głupie pytanie, ale jeszcze nie jestem za bardzo wgłebiony w temat .

To UC jest środkiem do ręcznego polerowania lakieru - usuwa zmatowienia, drobne rysy. Poprzednie 2 produkty, tzn GC i SSK pomagaja pozbyć się grubego brudu i usunąć związane z powłoką zanieczyszczenia, jak żywicę czy asfalt. UC usuwa rysy.

 

2) Soft Foam Applicator Pad - Czy te gąbeczki nadają się do nakładania różnego rodzaju past i woskow, czy oprocz tego jeszcze spelaniają jakąś funkcję ?

 

właśnie taką jak napisałeś.

 

3) Deep Crystal Step 2, czy tutaj chodzi o tą politure ? http://www.meguiars.pl/sh...products_id=268 ? Co oznacza w opisie produktu step 2. Nie moge czegoś takiego znaleźć na stronie maguiar's.

 

to politura, nadaje lakierowi głębi, kładzie się ją pod wosk. Sprawdza się szczególnie na ciemnych lakierach. Pamiętaj, że w swoim zestawie nie uwzględniłeś woski, a DC2 nim nie jest! DC2 jest 2 dlatego, że stosuje się je po cleanerze, który jest 1, a przed woskiem, który jest 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Odnośnie Ulimate Compound, uzylem szukajki ale nie znalazlem za duzo informacji na ten temat. Na stronie Meguiar's napisane jest "środek do czyszczenia lakieru". I moje pytanie - Czy Smooth Surface Kit i szampon Gold Class nie przygotują wystarczająco lakieru pod dalsze czynności polerskie ? Jaki jest jest cel użycia tego specyfiku ? Z góry przpraszam za być może głupie pytanie, ale jeszcze nie jestem za bardzo wgłebiony w temat :) .

 

UC jest produktem ściernym - glinka przygotuje lakier właśnie do użycia UC.

 

 

2) Soft Foam Applicator Pad - Czy te gąbeczki nadają się do nakładania różnego rodzaju past i woskow, czy oprocz tego jeszcze spelaniają jakąś funkcję ?

 

Nadają się do wszystkiego. Możesz ich użyć do plastików wew. i zew. , skór itp

 

3) Deep Crystal Step 2, czy tutaj chodzi o tą politure ? http://www.meguiars.pl/sh...products_id=268 ? Co oznacza w opisie produktu step 2. Nie moge czegoś takiego znaleźć na stronie maguiar's.

 

Tak o tą. Step 2 pozostał po starym systemie firmy w której skład wchodził także lekko ścierny Step 1 - cleaner, oraz sealant z dodatkiem carnauby jako Step 3.

 

Step 1 już nie jest sprzedawany więc i w sklepie zrezygnowano z tego oznaczenia.

Nie sugeruj się nazwą polish - nie ma on nic wspólnego ze środkiem ściernym/polerującym a oznacza politurę/odżywkę.

 

Brakuje wosku/sealanta w twoim zestawie.

 

[ Dodano: 30 Styczeń 2010, 14:32 ]

Za wolno pisałem - Julek był pierwszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julian, mam trochę małe pole manewru jeżeli chodzi o zakup, po prostu po przeanalizowaniu kilkunastu tematów do nauki wybrałem sobie właśnie te pasty, a znów te pady są ogólnie dostępne - w przeciwnym wypadku pytałbym o LakeCountry...

No chyba, że mam rozglądać się za padami Megsa?

 

PS. Ja naprawdę chciałem dać pomógł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.