Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Coś mi świta, że było coś kiedyś na forum o woskowaniu(lub nie) świeżego lakieru, ale odszukać nie moge... Więc, jak to jest, 2 elementy auta były lakierowane dwa tygodnie temu (nie w komorze bezpyłowej, ale i partacz tego nie robił) i zastanawiam się, czy woskować całe auto, czy 2 lakierowane elementy potraktować jedynie politurą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Przemek zadał już kiedyś to pytanie,ale bez odpowiedzi : Czym różnią się pady DA od zwykłych ? Spotkaliscie kiedyś trudności przy korzystaniu ze zwykłych padów w maszynie DA ?

Do tej pory używałem przede wszystkim pady 3M i Lake Country i mogę powiedzieć, że "zwykłe" pady tych producentów funkcjonują również na maszynie DA. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co polecicie bardziej do wyblakłego czerwonego lakieru dwuwarstwowego spośród Meguiar's Speed Glaze, DA Polish i SRP? Rozumiem, że polishing pad Meguir's wystarczy do tego? Lakier prawopodobnie był już jechany papierem ściernym.

2. Czy drobne odpryski na masce mogą mieć jakiś wpływ na trwałość pada?

 

// Dzięki, że mi przypomniałeś, bo mam jeszcze SwirlX :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co polecicie bardziej do wyblakłego czerwonego lakieru dwuwarstwowego spośród Meguiar's Speed Glaze, DA Polish i SRP? Rozumiem, że polishing pad Meguir's wystarczy do tego? Lakier prawopodobnie był już jechany papierem ściernym.

 

Równie dobrze nada się SwirlX.

 

2. Czy drobne odpryski na masce mogą mieć jakiś wpływ na trwałość pada?

 

Nie powinno się nic stać jeżeli są rzeczywiście drobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie z całkiem innej beczki ,

czy w kestrelu das-6 można przy włączonej maszynie zmieniać obroty?? czy trzebą ją zatrzymać , zmienić i włączyć ponownie ??

 

Maciek, w każdej maszynie można w czasie pracy zmieniać obroty. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której nie można by było tego zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zadziała delikatnie słabiej niż na padzie cut. Wydaje mi się, że udział w efekcie (biorąc pod uwagę tylko te dwa składniki, bez maszyny, obrotów, doświadczenia, docisku itp) większy ma użyta pasta. Piszę w oparciu o ogólne pojęcie, nie doświadczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.