Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

malkolm, ja stosuję SwirlX jako srodek do usuwania rys, ale nie Cleanera. Cleaner ma usuwać także, a moze przede wszystkim zabrudzenia chemiczne z lakieru, SwirlX jest pastą polerską do korekty mechanicznej. Zatem ja bym wymienione przez Ciebie produkty użył dokładnie w takiej kolejności jak napisałeś.

 

Niektórzy uważają, że stosowanie odżywek czyli glaze'ów typu DC2 może obniżać trwałość życia wosku na lakierze. Ale ja nie mogę potwierdzić, że coś takiego zaobserwowałem.

 

Co więcej dość lubię efejt DC2 (choć niezbyt kulturę pracy z nim) no i stosowałem go tylko na ciemnych lakierach, na których podobno widac znacznie lepiej jego działanie.

 

Dodatkowo o ile pamiętam GC ma też dodatki czyszcząco/odżywkowe, więc może zniwelować efekt DC2. Nie powiem Ci, bo nigdy nie stosowałem wosku GC. Najlepiej sprawdź na kawałku maski obok siebi DC2+GC i sam GC i zobacz po jakimś czasie, czy widzisz różnicę. Będziesz miał 100% dobrą odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

więc megs nie ma w ofercie żadnego cleanera

 

W Polsce w sumie nie. Ew. możnaby podciągać pod to Dual Action Cleaner/Polish :/

Wydaje mi się, że chłopcy z Megs Polska tak też pozycjonują właśnie ScratchX'a ale... (patrz mój post wyżej)

 

W ogóle ma - Deep Crystal® System Paint Cleaner czyli DC1 o którym Ci już wiadomo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, SX jest środkiem ściernym, więc megs nie ma w ofercie żadnego cleanera ??

będę miał od znajomego kilka ml DC1 ale to inna bajka i nie na to auto.

 

Odpowiedź padła:

 

W ogóle ma - Deep Crystal® System Paint Cleaner czyli DC1 o którym Ci już wiadomo. :)

 

Walają mi się ze 2 butelki DC1 w domu :-]

A wiem, że ktoś niedługo będzie miał być może ich kilka sztuk :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michallus, DC1 jest zasadniczo przeznaczony do stosowania ręcznego. Ew. z maszyną DA. Tak jak zasadniczo większość, o ile nie wszystkie, cleanery.

 

Z rotacyjną raczej bym nie polecał. Trzeba wiedzieć co się robi, chociażby ze względu na wytwarzaną nieporównywalnie większą ilością ciepła przez pad na maszynie rotacyjnej niż DA nie mówiąc o stosowaniu ręcznym.

 

Czyli DC1 ręcznie. Ew. na DA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma żadnych przeciwwskazań do stosownia cleanaerów na miękkich padach. w przypadku SV CF Pro, Z HDC czy Zaino AIO jest to wręcz zalecane...

z mojego doświadczenie jedyny cleaner, którego nie ma sensu stosować na maszynie to DJ LPL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, AutoDetailing, przeciez nie napisalem, ze nie mozna, ale, ze

Trzeba wiedzieć co się robi
bo nie jest to środek zaprojektowany pod rotacyjną i temperatury tam osiągane :)

Akurat Wy Panowie to raczej wiecie co robicie z rotacyjną 8-) ale z kontekstu pytania miałem wrażenie (może mylne), że michallus nie koniecznie musi mieć aż takie doświadczenie z rotacyjną w detailingu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mojego doświadczenie jedyny cleaner, którego nie ma sensu stosować na maszynie to DJ LPL.

Możesz to rozwinąć? Bo właśnie chciałem zapytać czy czarny pad schoola będzie do DoDo odpowiedni :mrgreen:

Lada chwila złoże zamówienie u NoXa na zestawik z DAS-6 i chciałem się jeszcze upewnić czy dobrze dobrałem pady:

- Do UC Megsa średnie lub twarde w zależności od kondycji lakieru

- Autoglym SRP - wykończeniowy ( czarny schoola )

 

W przypadku gdyby po UC zostały jeszcze jakieś ślady to użyć DJ LPL ( niby jest lekko ścierny ) czy lepiej użyć Swirlx? - jaki pad do tego drugiego, średni?

 

Po polerowaniu używać zawsze cleanera do zebrania resztek pasty czy wystarczy przetrzeć lakier mikrofibrą? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sinrock, pewny nie jestem i jeszcze nie próbowałem ale bardziej od czarnych pomarańczowe pady wydają mi się odpowiednie do LP . Sam niestety zamówiłem 2 czarne i trochę żałuję.

Wie ktoś gdzie można kupić backing plate 8 cali ze śruba na 5/16 cala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Do UC Megsa średnie lub twarde w zależności od kondycji lakieru

- Autoglym SRP - wykończeniowy ( czarny schoola )

 

Nie wiem które są które z Schoola, ale jeżeli chodzi o nazwy to mniej więcej jest tak jak piszesz aczkolwiek z SRP to nawet można użyć miękkiego PP o ile jest.

 

W przypadku gdyby po UC zostały jeszcze jakieś ślady to użyć DJ LPL ( niby jest lekko ścierny ) czy lepiej użyć Swirlx? - jaki pad do tego drugiego, średni?

 

DJ LPL nie zawiera dodatków ściernych także nie widzę sensu jego stosowania jako środek do usunięcia niedociągnięć po UC. Zdecydowanie lepiej do tego nadaje się SX i możesz go użyć albo z FP albo z PP.

 

Wie ktoś gdzie można kupić backing plate 8 cali ze śruba na 5/16 cala?

 

Maciek, a po co Tobie taki wielki BP ? Ty masz maszynę DA ? Przecież taki wielki pad na DA to już średni pomysł i nie wiem nawet czy takie wielkie są, a nawet pad musiałby być przynajmniej 9' średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, a po co Tobie taki wielki BP ? Ty masz maszynę DA ? Przecież taki wielki pad na DA to już średni pomysł i nie wiem nawet czy takie wielkie są, a nawet pad musiałby być przynajmniej 9' średnicy.

zaspany byłem jak to pisałem, miało być 80mm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, a czy skoro UC jest w technologi SMAT,to znaczy że nie trzeba go rozpracowywać,od razu można jechać na docelowej prędkości ?

 

SMAT to technologia produktu, w której cząstki nie rozpadają się podczas pracy, ale mimo wszystko zacząłbym od rozsmarowania produktu na małej prędkości, a potem przejście na wyższe prędkości, ale mimo wszystko wydaje mi się, że nie gwałtownie czyli np. na 1 rozprowadzasz produkt przez 10 sek, a potem od razu max. i po pracy odrywasz od razu maszynę - mimo wszystko (może z przyzwyczajenia do rotacji i pracy zarówno SMAT jak i MDAT) zmniejszyłbym prędkość i zrobił takie malutkie wykończenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniając do końca kwestię DoDo Juice Lime Prime.

 

Lime Prime jest cleanerem posiadającym właściwości bardzo lekko ścierne. Nadaje się od szybkiego, wizualnego odświeżenia lakieru i zarazem przygotowania go do położenia wosku. Nie usunie rys, pozostawi część zmatowień, możę się ew. rozprawić z małymi hologramami. Nie można go stosować jako substytut poasty wykończeniowej po mocniejszej polerce.

 

Lime Prime Lite jest czystym cleanerem. Przygotowuje powierzchnię pod wosk, przy okazji usuwa pozostające na lakierze olejki z polerowania, drobne zabrudzenia. Nie posiada jakichkolwiek właściwości ściernych. Moim zdnaniem stosowanie go za pomocą maszyny mija się z celem, bo nie posiada konsystencji i sposobu rozkładania się na lakierze umożliwiającego taką pracę. W przeciwieństwie do innych cleanerów niejako "ciągnie" się po powierzchni, towrzą się miejsca, gdzie cleaner się nawarstwia i inne, gdzie go praktycznie nie ma. Próbowałem różnych padów i ilości produktu, nigdy do końca nie byłem z pracy maszyną z nim zadowolony. Co nie zmienia faktu, że dodo stosowane ręcznie, na stosownym aplikatorze z MF jest doskonałym cleanerem, który fajnie przygotowuje powierzchnię pod praktycznie każdy popularny wosk, również hybrydę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Julian, a czym najlepiej sciągnąc pozostałości po taśmie?

Bo mamy taki problem:

Kładziesz taśme na panelu, polerujesz połówke i jak potem wycierasz mf, to sie ten klej spod taśmy ciągnie i rozmazuje.

 

Macie jakieś sposoby?

 

Ja doszedłem do etapu, że wredna mf z tesco za 5 zł 3 sztuki opakowanie działa w tym wypadku lepiej (nie ciagnie tak kleju) niż bardziej puchata mf powiedzmy CG Elite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.