Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

[ref=#ff3366]orzelek[/ref], kto ci powiedział że pianą umyjesz auto na błysk ? :D Piana ma za zadanie zmiękczyć brud , piach , błoto które spłukujesz i potem myjesz na 2 wiadra ;) Po umyciu psiknąć jakiś QW , QD i wsio ;)

 

Polecam sobie obejrzeć odcinek z mycia detailingowego , Paweł wszystko ładnie omówił , pokazał :song:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zakupiłem pianownicę Marolex AXEL 300

są tam 3 końcówki. i czwarta już w pianownicy.

Chciałbym zastosować tą "średnią" czyli średnio niebieską. czy to taka sama jak jest już w pianownicy?

macie doświadczenia z marolexem

Co się sprawdza.

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Panowie, przyszła pianownica.

na próbę zrobiłem litra piany z wodą destylowaną.

pompuje do momentu aż zawór bezpieczeństwa zacznie puszczać.

odpalam... a tu siura takimi cudami.

wkładka ta średnio niebieska. ta która siedzi od razu po zakupie.

wypsiukałem pianę do końca.

umyłem ładnie wszystko

po powrocie wieczorem wlałem wody z kranu(tylko na próbę) i wsadziłem tą najbardziej jasną wkładkę - chyba jeden filc.

 

dobiłem ciśnienia...i psiuka jakby dużo lepiej.

możliwe że podczas nagrywania filmiku było zbyt mało płynu ?

i 3 litrowa pianownica najlepiej operuje jak ma minimum 1l roztworu i max powiedzmy 2.

 

Jeśli tak to czy powinienem rozrabiać 3l na mycie. zalewać dwa. wypsikać litr. dolewać znowu do dwóch.

co wtedy z ostatnim litem. do wywalenia.

chyba że coś nie tak robię.

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, bo SG czy ADBL to auta nie umyje. ;)

 

SG jeszcze nie miałem, ludzie chwalą. ADBL mam i jest bardzo okej. 1:30 z Epoci albo 1:10 z PA - tak stosuję i jest wypas :)

 

 

 

1:30? Do epoci ręcznej?

Producent zaleca 1:8 hmmm :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dałeś do dyszy marolexa filce?

 

 

Mam oryginalną epoce nową i 2 filce w niej

 

Dodane po 17 minutach 46 sekundach:

[list=]

[ref]adriand0088[/ref], Jeśli masz zamiar kupić tą kolorową pianę to dokładnie ją wypłukuj i uważaj na zakamarki. Na forum i na YT były jakiś czas temu informacje że kolorowa Magifoam potrafiła zostawić ślady na jasnych lakierach, a SG jest kilka półek niżej i jak to bywa z nowym produktem byłbym po prostu ostrożny.

 

 

Sg jest kilka półek niżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, bo SG czy ADBL to auta nie umyje. ;)

 

SG jeszcze nie miałem, ludzie chwalą. ADBL mam i jest bardzo okej. 1:30 z Epoci albo 1:10 z PA - tak stosuję i jest wypas :)

 

1:30? Do epoci ręcznej?

Producent zaleca 1:8 hmmm :o

1:8 do pianownicy typu PA ;) Do ręcznej producent pisze nawet o 1:400, ale to bym między bajki włożył. Ja leję 1:30, ale mam wrażenie, że powinienem już wymienić filce. Kiedyś stosując 1:40 też było w porządku, a niedawno piana była słabiutka, takie popryskane i już. Ale domywanie jest w porządku i przy 1:30, i przy 1:40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, bo SG czy ADBL to auta nie umyje. ;)

 

SG jeszcze nie miałem, ludzie chwalą. ADBL mam i jest bardzo okej. 1:30 z Epoci albo 1:10 z PA - tak stosuję i jest wypas :)

 

1:30? Do epoci ręcznej?

Producent zaleca 1:8 hmmm :o

1:8 do pianownicy typu PA ;) Do ręcznej producent pisze nawet o 1:400, ale to bym między bajki włożył. Ja leję 1:30, ale mam wrażenie, że powinienem już wymienić filce. Kiedyś stosując 1:40 też było w porządku, a niedawno piana była słabiutka, takie popryskane i już. Ale domywanie jest w porządku i przy 1:30, i przy 1:40.

 

 

 

To jaka jest u mnie przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego i kilku innych wątków cieszę się, że kupiłem pianownice PA od techkar'a.

Mam myjkę sterwins i najpierw korzystałem z pianownicy tej samej firmy + piana SG "snow"... Efekt był niezadowalający. Na aucie odrazu pojawiało się mleko spływające natychmiast po aplikacji. Kupiłem PA, rozrobiłem w proporcji między 1:8,a 1:10 i w końcu mam porządny śnieg :)

Gdyby ktoś miał myjkę sterwins to w Leroy Merlin bez problemu można kupić przejściówkę do końcówek Karchera K2-K7. Nic nie cieknie i nie ma problemu z doborem końcówki w PA.

Czy jest jeszcze jakaś aktywna piana ph0 która daje efekt takie jak SG Fruit Snow ? Została mi 1/3 butelki i zastanawiam się czy nie spróbować czegoś innego ( o ile ma to sens )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.