Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

wiesz...zalezy mi zeby nie szorowac gabka, nie myje codzienne, ale wlasnie chodzi mi o to zeby byl efekt jak po myjni

 

Jeżeli zależy Ci tylko na tym żeby szybko umyć auto to możesz tak robić, ale musisz się liczyć z tym ,że lakier błyskawicznie straci blask/ głębie i może się zdażyć ,że go porysujesz jak Ci mycie nie wyjdzie. Możesz wprawdzie go zabezpieczyć collinite ale wątpię żeby długo wytrzymał - raz na miesiąc musiałbyś woskować.

 

Proponuję kupić dobrą rękawicę, dwa duże wiadra i dobry pachnący szampon i myć ręcznie. Jak użyjesz dobrego szamponu to nie będziesz mógł się doczekać następnego mycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pozytywnie zaskoczony jak dobrze pieni Lavor Superwash wlałem do zbiornika na chemię szampon Nielsena Shampers rozcieńczony 1:50 i wyszła całkiem niezła piana , później przetestuje jak to wygląda z aktywną pianą :)

 

Oczywiście nie jest to super mega piana ale uważam że jak na szampon + zwykły opryskiwacz z myjki bez pianownicy to efekt jest niezły.

 

shampers.jpg

 

 

shampers2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem i przetestowałem myjkę Lavor SuperWash 160 z Lidla.

Oto dane:

Pompa: bezobsługowa, stalowe tłoki, aluminiowa głowica, system automatycznego zatrzymywania ASS, silnik indukcyjny z zabezpieczeniem termicznym, zasysanie wody ze zbiornika.

Obudowa: koła i uchwyt, pojemnik na detergent, miejsce na oprzyrządowanie, bęben na wąż,

STANDARDOWE WYPOSAŻENIE:

- pistolet HD z blokadą, szybkozłączka i gwint mosiężny, manometr

- lanca turbo HD z wkładem mosiężnym i dyszą ceramiczną

- lanca regulowana HD z wkładem mosiężnym i dyszą ceramiczną

- wąż nylonowy

- szczotka rotacyjna,

- detergent 0,5 l,

- końcówka do węża 3 /4” - szybkozłączka

- filtr wejściowy

- szpilka do dysz

- zbiornik na detergent ok. 2l

Dokupiłem w Lidlu szczotkę do płaskich powierzchni (T-racer) w komplecie: lanca wkręcana, przedłużka, klucz, szczotka (99zł)

 

DANE TECHNICZNE:

Ciśnienie min. wejścia 1bar / 0,1Mpa

Ciśnienie max. wejścia 10bar / 1,0Mpa

Min. wydajność wejścia 12l/min

Min.średnica węża we. 13mm

Ciśnienie operacyjne 135 bar/13,5Mpa +/-10%

Ciśnienie maksymalne 160 bar/16,0Mpa

Podawanie wody 530 l/h = 8,83l/min.

Moc 2550 W / 230 V

Długość przewodu elektrycznego 5 m.

Długość węża 10 m.

Max. temp wody zasilającej 40 st.C

Poziom hałasu: Lwa95dB (A), Lpa 76dB (A)

Wymiary (L x W x H) : 50cm x 35cm x 85cm

Waga 22 kg

Gwarancja 3 lata

Wyprodukowano we Włoszech

Jest fabryczny serwis w Bydgoszczy w którym można dokupić akcesoria

 

MOJE REFLEKSJE PO PIERWSZYM MYCIU:

- Myjka przy zasilaniu z wodociągu o minimalnym ciśnienu daje spokojnie 160 barów , przy zasilaniu ze zbiornika ( beczki) daje ok. 100-120barów

- Instrukcja przestrzega przed myciem karoserii z ustawieniem na maxa.

- Myjka pobiera płyn przy ustawieniu lancy na min.

- Całkiem dobrze pieniący jest oryginalny płyn „Car”- jest bardzo gęsty i rozcieńczyłem go 1:4

- Bez problemu umyła moje autko do czysta

- Konstrukcja myjki jest typu SEMIPROFI

- Turbolanca wyrywała mech z kostki brukowej na wysokość 50 cm

- T-racer jest ekstra, po jednokrotnym przesunięciu po kostce miałem wrazenie że myjka zamiast umyć pomalowała kostkę czerwoną farbę

- Szczotka rotacyjna jest do kół ponieważ nie jest zbyt miękka,

- Pianownicę można dokupić w serwisie za 124zł netto ale jest to odpowiednik żółtego Karchera jednakże po tym jak myjka wytwarzała pianę przy pomocy standardowej lancy chyba taki zakup nie jest potrzebny

- Prawdopodobnie typ złączki jest taki jak w B&D 1700ale jeśli ktoś to sprawdził namacalnie to proszę o info.

 

Poszperałem w necie i znalazłem portal producenta : http://www.lavorwash.it/ ale nie ma tam w ofercie tego typu myjki, która jest tylko dla Lidla

Jest za to we Francji pod adresem http://www.lavorwash-france.com/liste-appareil.asp

Firma istnieje 35 lat wiec chyba nie jest to jakaś tandeta

 

Osobiście jestem bardzo zadowolony, sprzęt semiprofi za małe pieniądze.

Lavor160-2.jpg.a052740c7f6bc07ed64144fa5ea07ead.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba przyznać ze niema się do czego przyczepić, o połowę tańsza od mojego stihla a ma lepsze parametry, jedynie ten wąż trochę za krótki

 

A który wąż masz na myśli ?? Jeśli chodzi o ten wysokociśnieniowy to ma 10m, a kolega powyżej napisał 5m ale zasilający, a ten chyba nie problem przedłużyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto kupi na ochotnika??
:D już widzę kolejkę :| ja też mam z all. ale np.gwint w butelce pe już się zrywa-trzeba bardzo uważać przy dokręcaniu. Myślę, że pianę robi porządną. Chyba wychodzi w cenie tych w angielskich sklepach, a na miejscu i gwarancja

 

[ Dodano: 26 Marzec 2010, 13:11 ]

Jeszcze takie coś, dla tych co mają kłopot z prądem i wodą na miejscu mycia auta. Nie znam tego, natknąłem się w katalogu vitay.

http://www.megamajster.pl/opryskiwacz-a ... gsc500.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze jest pianownica ktora nie kosztuje 1000 zł a robi piane jak na myjniach?? mam samochdy dostawcze i chciałbbym myc je szybciej!!! a nie z gabka latac!!

 

Nie nie ma. Te wszystkie za ok. 200 zł o których mowa w tym wątku to fatamorgana.

 

PS. Jeszcze więcej "!!!!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to kiszka... no to trzeba bedzie sie mordowac gąbką.... ale co najciekawsze , te pianownice za 200 zeta, robią piane ale ona nie działa, mam znajomka na myjni i załatwił mi tej piany co oni uzywaja, u nich działa, a probowalem opryskiwaczem....lipa...szkoda zachodu, wiec nie warto kupowavc opryskiwaczow typu kwazar... widziałem na all jaka piane zrobil ten opryskiwacz... cena 250 zeta.... a ja mam za 50 zł i robi taka sama piane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to kiszka... no to trzeba bedzie sie mordowac gąbką....\ \

to kup tą karchera za 250 i masz spokój;p

ale i tak nawet piana aktywana całego syfu nie usunie, zostaje taki lekki nalot, wiec ja tak siekam gąbką później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam znajomka na myjni i załatwił mi tej piany co oni uzywaja, u nich działa, a probowalem opryskiwaczem....lipa...szkoda zachodu,

 

Wiesz dlaczego u niech działa?

 

Bo :

a) Mają dużo większe ciśnienie na pistolecie (tak podejrzewam bo nie wiem jaką myjkę masz)

b) wycierają auto zanim wyschnie i wydaje się tylko ,że jest umyte bo bród został starty przez szmatę

 

Pianownica nie domywa samochodu tylko robi to chemia oraz strumień wody pod wysokim ciśnieniem podczas spłukiwania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saint4, od 9 strony mordujesz temat pianownicy, gdzie pytałeś się o mocowania do Makity które Ci podałem. Czy to naprawdę taki duży wydatek, że nie możesz jej kupić i spróbować czy będzie Ci odpowiadać? ;):roll:

Poza tym, tak jak napisał kabul - nie masz w domu identycznych warunków jak panowie na myjni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJ ciekawe czy ty bys wydał 250 zeta na co co moze nie pasowac... zawsze kazdy ma cos ciekawego do powiedzenia!!! chyba warto wiedziec zanim kupisz jak by pozniej mialo lezec .... zle mowie?? a w woli scislosci to forum jest dla ludzi ktorzy chca sie powidzielic swoim doswiadczeniem, a kolejna sprawa o czym innym mozna tu gadac ?? o pogodzie?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pisz ,że szukasz pianownicy do Makity a nie piszesz ,że szukasz takiej która robi dobrą pianę - nie każdy pamięta co pisałeś kilka stron temu!

 

http://allegro.pl/listing/search.php?sg ... nych+Myjek

 

Zadzwoń do tego typa. Podaj mu wymiary Twojej końcówki lancy i się zapytaj. Prawdopodobnie ta od Lavora będzie pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.