Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy ile razy np w tygodniu będzie używany sprzęt. Dla celu pryw. wystarczy tani market byle miał jakiś zachowany standard wykonania tzn, metalowa pompa, przyzwoity wąż i lanca. Dla profesjonalistów trzeba zdecydowanie więcej , I to daje m,in, Karcher, Po prostu przy myciu 10 aut dziennie market nawet najlepszy wysiada po 2-3 miesiącach. Choć wiem , że Karcher też daje do marketów- generalnie tego bym nie kupował. Jest drogi i słabo wykończony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wolałem dołożyć parę złotych, bo mam 2 w domu do mycia, raz w tygodniu, często ktoś z rodzinki wpadnie, a mam ich sporo i przede wszystkim 9m przewód ciśnieniowy-stawiam myjkę w jednym miejscu i mogę kombiaka umyć bez przestawiania myjki. to duże ułatwienie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja posiadam myjkę marketową - robiona dla Castoramy Performance PWR330PWA - aluminiowa pompa, turbo dysza... http://www.swistak.pl/a1985018,MYJKA-CI ... ALTO.html#

 

Trzy lata i w sezonie co tydzień 2-3 auta. Ogólnie jestem zadowolony, jeśli chodzi o wodę - jest OK, ale nie wiem jak użyć tej nibypianownicy... Jak ją podłączyłem, to zawartość butelki zniknęła w oka mgnieniu, a efekt piany mogłem sobie jedynie wyobrazić :D Nie ma żadnego pokrętła do regulacji. Podejrzewam że podobnie jest w tych małych Karcherach, dlatego rozglądam się za pianownicą, która spełni wymagania jeśli chodzi o tzw. efekt śniegu :)

 

A może nie wiem jak ją ustawić??? :cry:

 

 

Póki co nadal czytam forum, więc może nie dotarłem do tematu ustawień pianownicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piszesz o pianownicy żółtej, to zapomnij o pianie-śniegu i wydajności, bo wydajność to ona ma jak V8 z butelki 1L. Na allegro są pianownice z podwójną regulacją. Kosztują około 150zł +-20. Musisz tylko dopytać o końcówkę-złączkę do Twojej lancy. Są takie. ja mam. A wcześniej nawet wstawiałem zdjęcia z jej działania na mondeo. W niczym nie ustępuje tym z zagranicznych sklepów. ;)

 

[ Dodano: 10 Luty 2010, 13:59 ]

Teraz obejrzałem linka. Ta pianownica nadaje sie pod prysznic. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest pianownica tylko pojemnik na detergent sam mam taką w makicie, dobre do spryskania auta jakimś środkiem przed myciem, ale nic więcej

mam ten sam problem:) na wiosnę mam zamiar kupić porządna pianownicę, bo tym to nawet zabawa nie jest;/ już opryskiwaczem ogrodowym lepiej:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest pianownica tylko pojemnik na detergent sam mam taką w makicie, dobre do spryskania auta jakimś środkiem przed myciem, ale nic więcej

mam ten sam problem:) na wiosnę mam zamiar kupić porządna pianownicę, bo tym to nawet zabawa nie jest;/ już opryskiwaczem ogrodowym lepiej:D

 

 

Ano właśnie, do pokrycia pianą używam kwazara, sprawdza się o niebo lepiej, chociaż piana jest jak kapuśniak a nie jak śnieg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak już ktoś wspomniał wcześniej, może warto zorganizować jakiś zbiorowy zakup Valet Pro - PH Neutral Snow Foam, chyba że ktoś już znalazł jakieś bliższe źródło... A może są u nas jakieś inne, równie efektowne piany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się zastanówcie. Ja tam drugi raz tego nie kupię. Po kilku użyciach powiem tak: patrząc na colli, które miałem na aucie-ani to neutral tak naprawdę a myje lepiej zwykła aktywna piana. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki S, ja też takiej nie znam. Skoro aktywna to działa. nawet ph neutral powoli zjada wosk. Wiem to z doświadczenia swojego auta i piany, którą mam. Ale pianą nie myjesz chyba co tydzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zimie dla auta które jeździ na codzień przydało b ysię pełne odświeżenie i po zimie powinniśmy zafundować autu dobre mycie jakąś aktywną piana może nie aż taka bezdotykową ale czymś nieco mocniejszym , glinka itp i świeża warstwa wosku ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darorock, ja bym poszukał czegoś innego chyba że od razu po myciu będziesz woskował, tego specyfiku chyba żaden wosk nie wytrzyma,

ja kiedyś użyłem dimera do mycia nawoskowanego auta, stężenie najmniejsze w jakim jakaś tam piana chciała się robić i tak wosk spłynął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ph14 to juz bardzo mocna zasada.wosk nie da rady/ale po zimie mozna raz pół roku użyć. :)

 

Dokładanie mam podobną zasade , rad do roku po zimie używam mocniejszych środków aby jak najdokładniej domyć cały zimowy syf z auta , choć później to może byc dobry środek do mycia nadkoli itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.