Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Ktos probowal nowych pian od SG np.Yellow foam lub Pink Foam? Producent podaje tylko 25-40 ml. na 1,5 litra wody do recznej pianownicy,czy faktycznie jest tak skoncentrowany 
Na forum jest jeden użytkownik , który chwali się, że robi śmietanę dodając tylko kilka ml Yeti na litr wody. Z pianami SG może być podobnie, pytanie tylko czy oprócz wytworzenia piany będą w stanie jeszcze cokolwiek domyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kudlaty86 ale ADBL nie zaleca aż tak niskiego stężenia tylko raczej standardowe,podobnie moja aktualna piana od SG fruit,40-50 na litr wody.A te nowe piany od SG zaleca 25-45 na 1.5 litra,czyżby producent zaklamywal :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kudlaty86 napisał:

Na forum jest jeden użytkownik , który chwali się, że robi śmietanę dodając tylko kilka ml Yeti na litr wody. Z pianami SG może być podobnie, pytanie tylko czy oprócz wytworzenia piany będą w stanie jeszcze cokolwiek domyć emoji6.png

Pewnie o mnie chodzi. Nic do chwalenia. Po prostu testowałem. Jest nawet filmik nagrany - można zobaczyć. Myślę,że pianownica ma też tu znaczenie.

6 godzin temu, menior napisał:

@kudlaty86 ale ADBL nie zaleca aż tak niskiego stężenia tylko raczej standardowe,podobnie moja aktualna piana od SG fruit,40-50 na litr wody.A te nowe piany od SG zaleca 25-45 na 1.5 litra,czyżby producent zaklamywal :o

Jakbym wlał 50ml/litr to pianownica by miała ciężko. Piana jest tak gęsta i "sucha" że nic dobrego z tego nie wynika. Nie wiem, może lepszym rozwiązaniem jest zostanie przy tych 50ml ale dać najsłabszą końcowkę z filcami. U mnie optymalne jest ok 15-20ml piany na 1l wody.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fredi88 napisał:

Pewnie o mnie chodzi. Nic do chwalenia. Po prostu testowałem. Jest nawet filmik nagrany - można zobaczyć. Myślę,że pianownica ma też tu znaczenie.

Tak tak... chodziło o Ciebie ;)   Oczywiście nie pisałem tego złośliwie, ale pełen podziwu dla wyniku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ze szybko wysycha na lakierze.. Od razu powiem, nie stosowałam na gorący lakier. Psikam jedna stronę przechodzę na drugą i po sprawowaniu pierwsze strona przysycha. Plam itp nie zostawia ale irytuje mnie ze krótko trzyma. Miałem to samo z Sg foam active. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja tak dlugo szukałem i chyba znalazłem pianę z której jestem bardzo zadowolony...
Good stuff white bear w pełni mnie satysfakcjonuje.
120ml piany do 880ml wody i jest gęsta piana, która nie spływa jak poprzednie shinny Garage...
Do tego jest neutralna a o taką jak czytaliście powyżej, mi chodziło.... 82f93d04533a07d9ef2ed7b16840f172.jpg92a4930bdf2b02b5005ba0d610a51ff5.jpg

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem, posiadam myjke lavor Prime 165 oraz ostatnio dokupilem pianownice Pa pod myjke i jedno mycie ok, drugie mycie zaczęło robić pianę i nagle przestało tylko sama woda leci próbowałem kręcić pokrętłem ale nadal nic, na początku musialem mieć całkiem na minus pokrętło aby wgl coś się działo a teraz całkiem lipa... Używam adbl yeti i na 800 ml ciepłej wody dałem ok 90 ml piany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zamawiales pianownice napisales jaka masz myjke? Z tego co pamietam techcar np dopasowuje srednice dysz czy tam tych innych wnetrznosci do mocy myjki bo inaczej potrafi wlasnie slabo dzialac. 

 

Ewentualnie zwieksz stezenie piany i zobacz czy cos sie zmienia:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.