Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

zip48, polerujesz od razu lub np. jak skończysz cały element, jak wolisz. Jedni polerują od razu, inni jak zrobią całe auto dopiero. Nie zauważyłem negatywnych skutków polerowania po skończeniu elementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK w takim razie kupię Autoglym SRP i zestaw czyszczący będzie następujący

szampon Poroboy, glinka BH Soft, SRP a na koniec woskFK 1000P, do tej pory dwa razy działałem tylko na samym szamponie i wosku, ciekaw jestem czy po użyciu cleanera i glniki auto będzie prezentowało się lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam poważny dylemat wyboru cleanera :idea: po głowie chodzą mi:

 

- Cleaner Fluid od SV

- Zymol Hdcleanse

- RaceGlaze Signature

 

Zastosowanie po korekcie, cel: najlepsze przygotowanie powierzchni i wydobycie ostatnich potów z czerwonego akrylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Z tym że to tylko mocno subiektywna opinia , bo jednak z SV CF/Cf Pro mam do czynienia dużo częściej niż z HDC , i być moze dlatego dużo łatwiej pracuje mi się Swissvaxem. Parę tygodni temu jak przygotowywałem auto pod wosk, to odkopałem HDC i raczej nie jest to najłatwiejszy cleaner na rynku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam poważny dylemat wyboru cleanera :idea: po głowie chodzą mi:

 

- Cleaner Fluid od SV

- Zymol Hdcleanse

- RaceGlaze Signature

 

Zastosowanie po korekcie, cel: najlepsze przygotowanie powierzchni i wydobycie ostatnich potów z czerwonego akrylu.

 

Kempus, weź Esclate Lotion z POLISHANGEL, jak Ci nie podejdzie to od Ciebie odkupię. :)

Co do HDC - to nie można za dużo marzyć przy tym cleanerze. Bo jak się zapomnisz... to musisz ratować się od nowa HDC ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram SJake, nie należy pomijać Esclate Lotion POLISHANGEL, daje świetne efekty przy małym nakładzie pracy, Zymol sprawdza się bardzo dobrze, ale trzeba go wyczuć i nie pozwolić żeby wysechł, SV jest pod względem łatwości aplikacji o wiele lepszy, ma rzadką konsystencję i dobrą skuteczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio wygrzebałem z czeluści szafy MEGUIARS CLEAR COAT SAFE POLISHING COMPOUND - srodek kupiony dawno temu lecz praktycznie nie użyty i tak się zastanawiam, czy po użyciu tego środka konieczne jest użycie cleanera czy już niekoniecznie? Wg producenta ma ona właściwości lekko ścierne i jest tylko do użytku ręcznego więc sie zastanawiam czy od biedy nie może przypadkiem pełnić roli cleanera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi ;-) nie mogę się zdecydować (bo nigdy nie miałem żadnego z tych cleanerów) więc chyba kupię wszystkie 3 :D HDC, SV i Polishangel ;)

 

Mam pytanie, czy HDC posiada jakieś wieczko zabezpieczające? Chciałem ściągnąć ze stanów, ale boje się, że będą to odkręcać na cle i sprawdzać czy to nie czasem narkotyki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć

 

Do tej pory używałem Dodo Juice Lime Prime Lite i byłem bardzo zadowolony z tego cleanera. Niebawem planuję kolejne zakupy i mam dylemat czy nadal pozostać przy tym cleanerze czy może zainwestować w coś lepszego.

 

Jaki wg Was cleaner będzie najlepszy pod Colli 915?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co będzie najlepszym rozwiązaniem na maksymalny wet look?

1. Korekta FG500 + FF3000 + IPA + Black Hole + 476

2. ------II-----------II------ + IPA + CG Wet Mirror Finish + 476

3. ------II-----------II------- + jakiś cleaner, np. DJLP + 476

4. korekta, VP Achilles, 476.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Jeśli prawidłowo zrobisz korektę to te dwa mają sens:

2. ------II-----------II------ + IPA + CG Wet Mirror Finish + 476

3. ------II-----------II------- + jakiś cleaner, np. DJLP + 476

4. korekta, VP Achilles, 476.

 

Nie ma sansu używać glaze np. Black Hole przy prawidłowej korekcie. Osłabi LSP, a nie wniesie nic do wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czyli BH nie umywa się do WMF? Myślałem, że zawsze coś tam jeszcze wyciągnie. A więc BH wywalić z koszyka i wrzucić CG WMF?

 

EXCEDE, chwila, to kiedy jest sens kładzenia Black Hole'a? Do tej pory myślałem, że po korekcie, dla nadania jeszcze lepszego efektu, a teraz to nie wiem :dontknow:

A korekta nie będzie idealna, bo jakby nie patrzeć, dopiero raczkuję w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Mam pytanie czy cleaner R222 będzie dobrym pomysłem do użycia przed nałożeniem sealantu Duragloss #105? Zostało mi go trochę i nie wiem czy jest sens kupować coś nowego.

 

Ja stosowałem do #111 i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jaki czysty cleaner byście polecili pod wosk na zime??

Tzn. chodzi mi o cleaner z którym nie będzie się gryźć colli i 109??

Może być ścierny lub nie, ważne żeby nic nie zostawiał na lakierze i przygotował powierzchnię jak najlepiej pod sealanta lub hybrydę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.