Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy po polerowaniu lakieru zielonym korkiem 3M i ewentualnej poprawce niebieskim korkiem trzeba stosować cleanery przed nałożeniem coli 476 ??

 

Niebieski po zielonym powinien byc nie "ewentualny" tylko raczej obowiązkowy. Jest to też MEGA wypełniacz, wątpie aby wosk dobrze sie do niego przykleił. Ja bym zasugerował użycie cleanera po niebieskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie można by było tych drogich zmywaczy które kosztują po 60zł zastąpić zmywaczem silikonów http://www.novol.pl/strony/1/i/81.php ?

http://www.novol.pl/att/1/karty_technic ... 03_ZAS.pdf - karta techniczna

jedno i 2gie ma podobne działanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chcę kupić jakis dobry cleaner pod wosk Colli 476. Do tej pory używałem UC+DC1 a przed tym glinka. DC1 się kończy więc szukam czegoś nowego w zastępstwo.

 

Czy np. AG SRP spowoduje, ze wosk #476 będzie się krócej trzymał niż po DC1 ? (po kombinacji UC+DC1 wosk trzyma się rewelacyjnie bo woskowalem na początku kwietnia a do dziś kropelkuje bardzo dobrze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić jakis dobry cleaner pod wosk Colli 476. Do tej pory używałem UC+DC1 a przed tym Glinka. DC1 się kończy więc szukam czegoś nowego w zastępstwo.

 

Czy np. AG SRP spowoduje, ze wosk #476 będzie się krócej trzymał niż po DC1 ? (po kombinacji UC+DC1 wosk trzyma się rewelacyjnie bo woskowalem na początku kwietnia a do dziś kropelkuje bardzo dobrze).

ja bym spróbował clearkote vanila hand glaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

saddam, Wolf's zaleca stosowanie pasty Seal & Shine pod ich sealanta, ew czysty lakier. Sam również przymierzam się do tego środka, i zamierzam kłaść na czysty lakier po korekcie, bez cleanerów etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Poszperałem trochę i na youtube'ie gość z Wolf's Chemicals mówi o tym co napisałeś. Póki co nie miałem w planach robienia korekty więc byłoby dobrze użyć dedykowanej pasty. Są jakieś przeciwwskazania by aplikować Shine & Seal ręcznie? Na DW, RussZS jedzie akurat na maszynie. Na stronie WC w instrukcji też jest mowa tylko o maszynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki cleaner wybrać pod wosk FK 1000? Prima Amigo, HD Cleanser z Autoglym'a, może CK Yellow Cream lub Vanilla Hand Glaze. PB PP nie chcę, bo opinie na temat nakładania są podzielone, a pytam o powyższe, bo interesują mnie testery. Korekta lakieru ręczna SSR2 i SSR1 na granatowym akrylowym lakierze.

 

Czy jeżeli nałożę czysty cleaner to powinienem przed woskiem dać Glaze? Ma to bardziej wpływ na efekty wizualne czy również na trwałość powłoki wosku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak chyba zdecyduje się na cleaner Race Glaze paint cleanese pre-wax ze względu na to, że kupuje sampler wosku Race glaze 55 a w przyszłości zainwestuje i kupie cały RG55.

 

Do tego wosku chyba najlepszy będzie firmowy cleaner Race Glaze, dobrze myślę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.