Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc na to z drugiej strony, samochód prawdopodobnie "od urodzenia (13 lat)" nie widział żadnego wosku/politury więc nie byłoby co zmywać :D

Zdziwiłbyś się jak może wyglądać aplikator po cleanerze :) Po tylu latach będzie naprawdę brudny, nawet jeśli uprzednio użyjesz glinki. Cleaner nie służy tylko do usunięcia wosku, lecz czyści chemicznie, dogłębnie oczyszczając lakier. Przygotowuje także lakier pod wosk. Po glince lakier będzie śliski, gładki, ale po cleanerze dodatkowo nabierze głębi, kolorytu. Będzie odżywiony. Przygotowanie lakieru to podstawa.

 

Poleciłbym cleaner z substancjami ściernymi (np. ClearKote Vanilla Hand Glaze, Dodo Juice Lime Prime, Duragloss #101).

 

Na pewno główną rolę odegra Glinka bo zanieczyszczenia na moim lakierze to w 80% soki z drzew i inne przyspojone, wieloletnie brudy. Nad cleanerem pomyślę, najwyżej rozbiję świnkę z drobniakami :P

Lakier po glince będzie oczyszczony jedynie z zewnętrznych brudów. Cleaner jest niezbędny. Jeżeli brakuje funduszy, to wolałbym już zrezygnować z glinki na korzyść cleanera, który posiada bardzo dobre substancje oczyszczające - polecam Duragloss Pre-Cleaner #652.

 

Jeszcze jest wyjście glinka + AIO (np. Duragloss SMR #671, Optimum Poli-Seal).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsza pojedyńcza glinka jest dostania za 45pln - Wolf's Chemicals. Jeden z tańszych cleanerów to np. R222 Paintwork Cleanser, ca. 55, a RaceGlaze ma nawet tańszy. Najtańszy wosk, który działa - collinite, poniżej 70pln.

zestaw tani, a ogarnia wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przyznaje się do błędu, spowodowanego pewnie ofertą naszych sklepów (do niedawna chyba w niewielu był dostępny, ale ostatnio dawno do nich nie zaglądałem) i tym co opisują ludzie na forum, bo nie przypominam sobie aby ktoś kiedyś go polecał/używał, więc jest raczej mało znany/popularny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier po glince będzie oczyszczony jedynie z zewnętrznych brudów. Cleaner jest niezbędny. Jeżeli brakuje funduszy, to wolałbym już zrezygnować z glinki na korzyść cleanera, który posiada bardzo dobre substancje oczyszczające - polecam Duragloss Pre-Cleaner #652.

 

Jeszcze jest wyjście Glinka + AIO (np. Duragloss SMR #671, Optimum Poli-Seal).

Czy istnieje taki cleaner lub aio, który mógłby zastąpić glinkowanie czy nawet tar removera i glinkowanie? Wiadomo, wszystko zależy od stopnia zabrudzenia...ale przypuśćmy, że nie mamy na aucie plam asfaltu wielkości groszówki;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze kilka słów o cleanerze Clearkote Vanilla Hand Glaze, z którym przyszło mi dzis pracować. Na forum jest dośc mało informacji na jego temat a prynajmniej mi nie udalo się znaleźć tyle ile chciałem. Na wstepie zaznaczę że nie mam odniesienia do żadnego innego produktu ponieważ uzywałem tego typu "mazidła" po raz pierwszy. Więc tak:

- dośc przyjemny zapach, lekko chemiczna ale jednak wanilia

- bardzo łatwy w aplikacji

- wycieranie go okazało się najwiekszą przyjemnością (nie wymaga wysiłku i ukazuje powoli efekt końcowy prac nad lakierem)

- bardzo dobre właściwości czyszczące. Po aplikacji pad był czarny a ja nie mogłem

uwierzyc, że po mimo mycia i glinkowania na lakierze nadal było tyle syfu.

- wydaje mi sie że jest to także odzywka bo lakier stał się idealnie gładki, połysk głęboki a drobne zmatowienia, ryski itp - zniknęły.

- jest bardzo wydajny

- jest dostepny w pojemności 118 ml w cenie około 25 zł co czyni go idealnym rozwiązaniem dla kogoś kto zabawy z lakierem odprawia okazjonalnie - jak np. ja :)

- daje bardzo dobry podkład pod wosk. W moim przypadku był to Colli 476 i widzę, że współgrają bardzo dobrze (spadł właśnie deszcz i kropelkowanie jest wręcz idealne)

Polecam go wszystkim niezdecydowanym bo jest "dobry i tani" lub "tani i dobry" - jak kto woli :D

Chciałem także na koniec podziekować za wasze rady bo to dzięki nim moje auto wygląda wreszcie tak jak powinno :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu użyłem 3 AIO: SRP Autoglyma, NSC Car Lack 68 i #101 Duragloss. Najpierw mycie, potem oczyszczenie od listew w dół zmywaczem silikonowym. Lakier przed użyciem AIO był gładki. Nie zauażyłem istotnych różnic między właściwościami czyszczącymi poszczególnych AIO. Po każdym z nich aplikator był szary, a nawet czarnawy. Na każdy element jeden aplikator. Łącznie zużyłem około 12 aplikatorów z mikrofibry i bawełny.

Dodam, że z braku czasu auto w tym sezonie było wcześniej tylko myte na myjni samoobsłubowej i raz na dwa wiadra. To był pierwsze tak ,,poważne" działanie w tym sezonie:-( Na razie po paru dniach ładnie kropelkuje, oczywiście krople nieregularne, nerkowe;-)

Powiem szczerze, że z tego co czytałem/słyszałem spodziewałem się ogromnych różnic we właściwościach czyszczących różnych AIO. A tutaj praktycznie tak samo, każdy bardzo dobrze oczyścił, powierzchnia bardzo śliska;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak mają się właściwości czyszczące AG Srp w stosunku do ClearKote Vanilla Hand Glaze?

Czy jest sens stosować Clearkote przed SRP ? kondensatorów elektrolitycznych, często pociągają za sobą uszkodzenia innych kosztownych podzespołów, dlatego szybkie odłączenie zasilania, w takim przypadku jest bardzo istotne, aż do wizyty serwisanta. Wszystkich objawów nieprawidłowej pracy sprzętu nie jesteśmy w stanie opisać, pozostawiamy Państwu ocenę sytuacji, zawsze służymy poradą, gdy jest ona potrzebna. Jak prowadzić zdrowy styl życia? PORADNIK Jakie są zasady zdrowego trybu życia? Przedstawiamy 4 elementy skłądające się na zdrowy styl życia. Nad tym jak prowadzić zdrowy styl życia zastanawiamy się z kilku powodów. Po pierwsze tematyka ekologii, zdrowego odżywiania, aktywnego trybu życia przyszła do nas wraz z rozwojem popkultury. Ludzie w filmach biegają rano w parku, spotykają się ze znajomymi na zajęciach fitness, w restauracjach jedzą potrawy pełne warzyw, w domach segregują odpady. Sama ekologia jest też obiektem zainteresowania rządów oraz organizacji międzynarodowych. Nic więc dziwnego, że będąc otoczonymi bodźcami dotyczącymi zdrowego trybu życia zastanawiamy się czy takim mianem można określić nasze własne życie. Zdrowy tryb życia – dlaczego warto?

 

Mam oba i sa porównywalne. Ale według moich testów na białych felach, SRP minimalnie łatwiej doczyszczało . Kolejny + ode mnie dla SRP to to , że jest gęstszy i łatwiej mi sie nim pracuje, Sensu stosować jeden po drugim nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.