Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

ktoś pisał że cleaner nie ma nic wpólnego z tym na jakim kolorze go zastosujemy, chciałem kupić cleaner Collinite no. 840 Sapphire Prewax Cleaner i w opisie ma taki tekst

 

"Uwaga! Nie zalecamy używania na nowych lakierach i lakierach o ciemnych barwach! Zalecany do używania na jasnych lakierach (biały, srebrny etc.)"

 

i kupiłem SONUS PAINTWORK CLEANSER, może ktoś mi powiedzieć dlaczego tylko do jasnych lakierów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawa wygląda tak, w tym sezonie nie będę miał za dużo czasu na detailing....więc pielęgnację będę robił na skróty: mycie i cleaner/AIO (ewentualnie jeszcze tar lub benzyna ekstrakcyjna pomiędzy), glinka odpada, bo nie będę miał czasu. Potem szybki wosk lub quick detailer. Stąd moje pytanie o bardzo dobrze oczyszczający cleaner/AIO. Z opisu Car Lack 68 - Nano Systematic Care wygląda ciekawie i Nox go chwalił pod tym względem. Duragloss 101 chwalony przez Wax Paradise jako cleaner i zabezpieczenie. Autoglym SRP wiadomo klasyka;-) wspaniałe właściwości wypełniające ale czy dobre właściowości czyszczące...? Co do ClearKote Red Moose Machine Glaze, to chwalony jako cleaner ClearKote Vanilla Hand Glaze, ale wziąłem ten pierwszy jako lepszy do ciemniejszych lakierów. Te mam w Arsenale i jeszcze parę innych;-) Dodam, że do pracy ręcznej.

Proszę o opinie stosowaczy;-)

 

Myślę, że dobrze byłoby przeprowadzić klasyfikację cleanerów/AIO pod względem łatwości pracy i efektywności czyszczenia! Optymalny byłby cleaner/AIO super oczyszczający lakier i banalny w pracy.

Do tej pory najłatwiejszy w pracy był dla mnie Duragloss Bonding Agent #601.

Natomiast najbardziej ,,upiorny" Poorboy's Professional Polish, ale postanowiłem dać mu jeszcze szanse;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja zapytam co byście polecili z tych 3 cleanerów:

1.AG SRP

2.R222 paintwork cleanser

3.Lusso Revitalizing Cleaner

na ktorys z cleanerow pojdzie colli lub megs#16 chyba ze ktos polecilby cos innego w tym przedziale cenowym :P

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AG SRP to nie cleaner, tylko All In One

jeśli nie chcesz stosować żadnego glaze'a, tylko bezpośrednio na to chcesz położyć wosk, to wg mnie właśnie SRP będzie najodpowiedniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem cleanera i tutaj stoję przed wyborem:

1. PB PP (z którym pracowałem i jestem zadowolony)

2. AG SRP, który jest też niby AIO

3. DJ LP ale który jest trochę drogi w porównaniu do powyższych (130zł-PB PP 60zł)

4. Coś innego??

 

Cleanera potrzebuje po UC -> cleaner (jaki?) -> PB BH -> #16 lub coll 476.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.