Skocz do zawartości

Który APC wybrać ?


krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Bilt Hamber Surfex Hd polecam 100% jak go spróbowałem to kupiłem dorazu 5L

 

:good: ja juz drugie 5l zaczalem :D Pogoda jaka jest kazdy wie auto pozniej, a dzis sprzatanie swiateczne kuchni poszlo ekspresowo, zaden brud, tluszcz nie mial szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meblom nic nie jest wszystko czyste idealnie odtluszczone

Potwierdzam :D meble w kuchni z płyty na której zostają każde paluchy i tak dziwnie nie są do zmycia niczym( mydło szare, płyn do naczyń i inne kuchenne wynalazki) tylko Bilt Hamber Surfex Hd daje radę :-] żona szczęśliwa tylko trochę na zapach narzeka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kupiłem pierwszy raz środek APC Nielsena i proszę o poradę jak myć plastiki wewnątrz. Jeśli chodzi o dawkowanie to już się zapoznałem z tematem ale chciałem Was zapytać czy po położeniu go np. na deskę rozdzielczą odczekać jakiś czas czy od razu wycierać do sucha???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem pierwszy raz środek APC Nielsena i proszę o poradę jak myć plastiki wewnątrz. Jeśli chodzi o dawkowanie to już się zapoznałem z tematem ale chciałem Was zapytać czy po położeniu go np. na deskę rozdzielczą odczekać jakiś czas czy od razu wycierać do sucha???

 

 

Maciek chyba ktoś już napisał tylko w tym wątku jak to robić :song: ale skoro takiś leń ;)

 

nakładasz rozrobione APC, pędzelkujesz, dobrze i dokładnie wycierasz wilgotną MF, czekasz aż wyschnie i na koniec dressing :ad:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie które przewija się na wszystkich stronach tematu to jakie stężenie APC jest bezpieczne i które APC jest skuteczne.

Poniżej zebrałem niektóre spostrzeżenia userów

Używałem do 1:10 max, żadnych niepokojących objawów nie było.
Ja u siebie rozcieńczałem 1:15 ale spokojnie mogło być 1:10 ;)

Na zewnątrz jadę 1:5 ;)

ja myłem w astrze 1:10 też nielsenem i nic się nie stalo :)

Ale dla spokoju zrób sobie 1:20 i będzie dobrze :)

ja używałem APC Nielsena w Lagunie I i Scenicu I (jasne plastiki) w stężeniu 1:5 i było ok (nic się z plastikami nie działo) U siebie w Megane 1:10 i również czyściło super
Na zewnątrz auta - Nielsen Cyclone :good:

Wewnątrz - Nielsen Cyclone (1:15) potrafi zostawiać białe ślady po niedokładnym wypłukaniu/wytarciu w miejscach trudnodostępnych (np na maskownicy głośników). Autobrite Citrus Wash (1:30) wymywa te ślady i jest perfect.

hallo, czy ktoś odpowie mi czy coś robię źle w w/w czynnościach? wydaje mi się że APC 1:10jest wystarczająco mocne, a jednak więcej brudu widać na aplikatorze po nakładani PB NL...

 

cyclone jest słabym apc, ja osobiście używam w stężeniu 1:4, a niekiedy nawet 1:2 z tym stężeniem co napisałeś, na pewno nic się nie stanie.

Ja dla odmiany postanowiłem podzielić się swoim doświadczeniem co do APC Nielsena i SNB Green.

Przedmiotem penetracji są plastikowe nakładki na progi niby wewnątrz ale narażone na działanie zewnętrznych czynników jak buty itp.

Umyte 3 razy :

- pierwszy raz mieszanka cyclone50/green50 z wodą destylowaną (APC 1-14 H2O).

- drugi raz Green bez rozcieńczenia

- trzeci raz Cyclone bez rozcieńczania

Sposób mycia :

Spryskanie , odczekanie 2-5 min pędzelkowanie i odczekanie ok 20 min, spłukanie woda wytarcie do sucha mikrofibrą.

Po ostatnim myciu ( trzecim) mikrofibra ( przed trzecim wytarciem była czysta wcześniej wycierane innymi mikrofibrami) wygląda jak na zdjęciu gdzie również są progi podane powyższej operacji.

S1270006.JPG

Na zdjęciu widać że po trzech myciach z czego dwa APC nie rozcieńczone progi są w niezłej kondycji ale ściereczka nie koniecznie. Chcąc zaaplikować dreesing oraz Cquartz DLUX i chcąc trzymać się zaleceń producenta :

”Powierzchnia musi być bardzo czysta i bardzo dobrze odtłuszczona”

Mam wątpliwości : progi są czyste czy jeszcze nie ?

Test z nową białą rękawiczką

S1270012.JPG

S1270013.JPG

Na palcach dwóch pierwszych od kciuka widać że coś tam jeszcze siedzi ( ten palec najbrudniejszy to próg od strony kierowcy) kolejne dwa palce będą testerem po ostatnim myciu.

W tym miejscu przypomina mi się dyskusja w temacie http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... c&start=30

Pytanie czy plastik da się umyć do końca czy tak jak opona będzie zawsze brudził brudem „technologicznym”

Szukając odpowiedzi na to pytanie postanowiłem jeszcze raz umyć progi zgodnie ze sztuką mycia plastików wewnętrznych bez użycia wody.

A więc zestaw

S1270010.JPG

Naniesienie APC green/cyclone pół na pół w mieszance 1/14 z wodą destylowaną

S1270014.JPG

Pędzelkowanie

S1270017.JPG

Jak widać coś jeszcze brudu jest

S1270018.JPGS1270019.JPGS1270021.JPGS1270018.JPGS1270019.JPGS1270021.JPG

Ale tylko na progu od kierowcy

I tu przygotowana fibra do wytarcia

S1270023.JPG

I po wytarciu

S1270024.JPG

Ups nie jest czysta

Poniżej stan progów wraz ze stanem mikrofibry

S1270025.JPGS1270026.JPGS1270027.JPGS1270028.JPGS1270029.JPGS1270030.JPG

I test rękawiczkowy

S1270033.JPGS1270034.JPG

Mi się wydaje że czyste nie jest ale ile można myć ?

Wnioski co do bezpiecznego używania APC i jego rozcieńczania pozostawiam oglądającym.

Zdjęcia progów po dresingu i zabezpieczeniu wkleję jak zakończę cały proces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
Valet PRO Interior All Purpose - również go używam i jest :good:

 

+1 jak narazie najlepsze APC jakie używałem :) (dobre jest jeszcze MPC od Autobritte ale niestety cena inna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej hondzie del sol użyłem APC shiny garage 1:10 na pierwsze mycie po poprzednim właścicielu, a teraz 1:20 do bieżącej pielęgnacji. Na to idzie dressing od chemical guys i jest lepiej, niż dobrze. Polecam APC od SG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valet PRO Interior All Purpose - również go używam i jest :good:

 

+1 jak narazie najlepsze APC jakie używałem :) (dobre jest jeszcze MPC od Autobritte ale niestety cena inna)

 

OK, ale moje pytanie brzmi: czy Valet PRO Interior All Purpose nie powoduje nabłyszczania plastików :o , bo mnie zależy jedynie na macie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.