Skocz do zawartości

Meguiar's Ultimate Compound


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z tej strony amator szukający rozwiązania dla odświeżenia lakieru w swojej Megance III, lakier metaliczny płomienna czerwień.

 

Czy zakup samego UC oraz QD na początek będzie dobrym rozwiązaniem? Chodzi mi o to, że cały zestaw będę kompletował, ale w czasie, nie od razu. Czy samo nałożenie ręczne UC tricolorem i przetarcie mikrofibrą, potem QD od Megsa, da wstępny efekt oczyszczenia rys, odświeżenia lakieru bez kupowania od razu cleanera, wosku?

 

Na tę chwilę także nie będę się zajmował całkowitą dekontaminacją lakieru (odsmolenie, glinkowanie - muszę o tym jeszcze poczytać), a tylko mył samochód gąbką z mikrofibry szamponem z woskiem. Opłukanie i osuszenie fluffym. Wszystko na myjni bezdotykowej, ponieważ nie posiadam własnego kąta do takiej zabawy. Zakup samej IPA'y też jest chyba bez sensu jeżeli wymyję UC, wcześniej poświęcając tyle czasu na zabawę nim.

 

Pozdrawiam serdecznie, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]Cineos[/ref], Według mnie nie za dobre. Jeżeli samochód nigdy nie przechodził takich zabiegów to ręczne polerowanie UC brudnego lakieru ( smoła, zanieczyszczenia metaliczne, soki z drzew ) może przynieść odwrotne skutki od zamierzonych. W ręcznej pracy UC nie chodzi tylko o jego nałożenie, UC jest pastą polerską i trzeba je wypracować a nie tylko nałożyć i zetrzeć. Oczywiście UC zawiera też wypełniacze więc jakiś tam efekt może być widoczny po nałożeniu i starciu, ale w przypadku tego typu produktu nie do końca o to chodzi.

 

Według mnie wstrzymaj się z większymi działaniami aż uzbierasz zestaw żeby zrobić to poprawnie. Na ten moment umyj samochód dobrym szamponem i użyj jakiegoś QD/QW. Efekt nie będzie taki jak po polerowaniu ale powinien być widoczny. Jest dział z testami poczytaj na temat różnych QD/QW. Do takich zastosowań ja bym wybrał coś kryjącego, mocniej ingerującego w wygląd np. ADBL QD1, Funky Witch Amulet, Tuning Kingz QD itd. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]Cineos[/ref], Według mnie nie za dobre. Jeżeli samochód nigdy nie przechodził takich zabiegów to ręczne polerowanie UC brudnego lakieru ( smoła, zanieczyszczenia metaliczne, soki z drzew ) może przynieść odwrotne skutki od zamierzonych. W ręcznej pracy UC nie chodzi tylko o jego nałożenie, UC jest pastą polerską i trzeba je wypracować a nie tylko nałożyć i zetrzeć. Oczywiście UC zawiera też wypełniacze więc jakiś tam efekt może być widoczny po nałożeniu i starciu, ale w przypadku tego typu produktu nie do końca o to chodzi.

 

Według mnie wstrzymaj się z większymi działaniami aż uzbierasz zestaw żeby zrobić to poprawnie. Na ten moment umyj samochód dobrym szamponem i użyj jakiegoś QD/QW. Efekt nie będzie taki jak po polerowaniu ale powinien być widoczny. Jest dział z testami poczytaj na temat różnych QD/QW. Do takich zastosowań ja bym wybrał coś kryjącego, mocniej ingerującego w wygląd np. ADBL QD1, Funky Witch Amulet, Tuning Kingz QD itd. ;)

 

Dziękuję za konkretną odpowiedź. Jeszcze przed odkryciem autodetailingu zakupiłem produkty marki SONAX: gąbka z mikrofibry (frędzle/gładka), dwie mikrofibry (zielone), szampon z woskiem, płyn do szyb oraz irchę syntetyczną. Właśnie po jej użyciu (który porobił smugi na aucie, zamiast osuszenia) znalazłem forum, i całe szczęście.

 

W takim razie na początek zakupię ADBL QD1 oraz Fluffy Dryer do osuszania (zamiast irchy). Czy po nałożeniu QD i przetarciu mikrofibrą, jeszcze QW? Czy jest to zabieg zamienny i nie da żadnego efektu użycie obydwu produktów, a dopiero użycie odpowiedniego wosku wraz z UD i cleanerem da pożądany efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie Prickbort, pryśnij na suche brudne auto przed myciem, i spłucz ciśnieniem po kilku minutach. Zbierze ci mase drogowego syfu. Jak auto nie polerowane i lekko zmeczone to wszelakie woski dadzą średni efekt, można psiknąć po Qd woskiem, ale czy to zrobi jakiś spektakularny efekt to już najlepiej sam przetestuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zastanawiam się czy polerowanie ręczne Meguiar's Ultimate Compound później czyszczenie ipa i cleanerem (np. Dodo Juice Lime Prime) i woskowanie ma sens? Meguiar's ponoć wypełnia rysy. Jak go odtłuszczę nie straci swoich właściwości? Czy użyć innej pasty polerskiej np Menzerna 2500 z rożnymi gąbkami ?

proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy polerowanie ręczne Meguiar's Ultimate Compound później czyszczenie ipa i cleanerem (np. Dodo Juice Lime Prime) i woskowanie ma sens? Meguiar's ponoć wypełnia rysy. Jak go odtłuszczę nie straci swoich właściwości? Czy użyć innej pasty polerskiej np Menzerna 2500 z rożnymi gąbkami ?

proszę o pomoc :)

 

 

 

Odpuść tego UC bo.sie narobić ręcznie i żadnych efektów.

Weź 101 megsa i kocha finisz i masz extra zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy polerowanie ręczne Meguiar's Ultimate Compound później czyszczenie ipa i cleanerem (np. Dodo Juice Lime Prime) i woskowanie ma sens? Meguiar's ponoć wypełnia rysy. Jak go odtłuszczę nie straci swoich właściwości? Czy użyć innej pasty polerskiej np Menzerna 2500 z rożnymi gąbkami ?

proszę o pomoc :)

 

 

 

Odpuść tego UC bo.sie narobić ręcznie i żadnych efektów.

Weź 101 megsa i kocha finisz i masz extra zrobione

Tylko pamiętaj, że do tego duetu który kolega proponuje potrzebujesz jeszcze maszyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wykorzystanie UC jako przygotowanie lakieru pod wosk wystarczy ? Początkowo chciałem użyć Dodo Juice Lime Prime lecz na jeden stronie widziałem, że Meguiar's Ultimate Compound przygotowuje lakier pod wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia definicji pojęcia wystarczy. UC jest pastą polerską a przy okazji sporym oszutem (ma dużo wypełniaczy). Lakier na pewno trochę wyrówna, coś tam przymaskuje ale nie był tworzony jako podkład pod wosk. Dedykowany cleaner (np. wspomniane Dodo) będzie lepszym rozwiązaniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie użycie UC i wymycie go odtluszczaszem tuż przed nałożeniem wosku ma spore uzasadnienie. Na pewno lakier będzie dobrze oczyszczony i nabierze jako takiego szajnu. Sam tak robiłem tyle że ze słabszym SwirlX i woski Collinite 845 i FK Hi Temp przeżyły zimę bez problemu.

Druga kwestia to jaki wosk miałby być docelowo położony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobiłem test UC+tricolor na słupkach black piano i relingach i efekt baaardzo OK. Lakier zamierzam przelecieć UC+rotacja i ewentualnie skorygować Koch Antiholo. Pytanie czy ręcznie UC da radę? Jest trochę informacji tutaj, że tak naprawdę robota głupiego, a z drugiej strony są też osoby które to zrobiły. Czego tak naprawdę oczekujesz od tego zabiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskoczył mi w ręce pacjent z hologramami i różnymi typami rys w jednym miejscu.

 

Dużo tu głosów żeby UC aplikować maszynowo, bo ręce bolą. Więc zanim pójdzie rotacja szybki test ręczny, jedynie w celach poglądowych.

Oryginalnie, zamiast tricolor w ruch uchwyt Flexipads Palm Grip + Royal Pads 100mm hard (białe)

33lnu6s.jpg

 

Zdjęcie przed i po:

1h3vqu.jpg

 

Podsumowanie:

Ktoś kto mówi, że nie warto aplikować ręcznie - myli się.

Ktoś kto mówi, że jest dużo roboty i człowiek sie namęczy - ma rację.

 

Hologramy/Swirle - znikają :good:

małe rysy - znikają :good:

średnie rysy - lekko złagodzone :good:

duże rysy - no bez żartów, wiadome, że zostają :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ghost, po ilu aplikacjach osiągnąłeś taki efekt?

To był tylko kawałek troche większy niż kartka A4 na potrzeby testu ręcznego.

Dwie aplikacje i wpracowane do momentu aż pad zaczyna skrzypieć. Dosłownie kilka minut roboty.

Do całkowitego usunięcia głębszych rys aż zrobi sie lustro trzeba będzie skorzystać z konkretniejszego kalibru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wymyłeś to IPĄ po pracy?

Praca to się dopiero zacznie ;):ad:

 

Swirle i małe rysy nie wracają po wymyciu ipą, zostały skutecznie sunięte.

UC nie zawiera wypełniaczy.

UC zostawia po sobie oleisty film, który maskuje odrobinę, jednak nie są to fillery.

Technologia UC pozwala stosować wosk od razu po.

IPĘ stosujemy, żeby zobaczyć dokładne efekty po polerce UC, albo jeżeli chcemy mieć jałową powierzchnię pod sealant/wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
711794 To był tylko kawałek troche większy niż kartka A4 na potrzeby testu ręcznego.

Dwie aplikacje i wpracowane do momentu aż pad zaczyna skrzypieć. Dosłownie kilka minut roboty.

Do pełni szczęścia powinieneś jeszcze napisać na jakim lakierze robiłeś test. Bez tej informacji, wiele osób stwierdzi, że właściwie to nie ma problemu i można się śmiało zabierać za polerkę ręczną :D . Czy na każdym lakierze tak można? Owszem, można, ale ... ktoś, kto zabierze się za to np. na jakimś VAG'u, może się srogo rozczarować :cry:. Chociaż oczywiście da się (sam kiedyś chodziłem na "siłownię" przy swoim aucie :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

711794 To był tylko kawałek troche większy niż kartka A4 na potrzeby testu ręcznego.

Dwie aplikacje i wpracowane do momentu aż pad zaczyna skrzypieć. Dosłownie kilka minut roboty.

Do pełni szczęścia powinieneś jeszcze napisać na jakim lakierze robiłeś test. Bez tej informacji, wiele osób stwierdzi, że właściwie to nie ma problemu i można się śmiało zabierać za polerkę ręczną :D . Czy na każdym lakierze tak można? Owszem, można, ale ... ktoś, kto zabierze się za to np. na jakimś VAG'u, może się srogo rozczarować :cry:. Chociaż oczywiście da się (sam kiedyś chodziłem na "siłownię" przy swoim aucie :D ).

Jak się karnet na siłowni skończy, to zawzięci mogą ręcznie walczyć, ból mięśni minie, chwała i blask zostanie... na jakiś czas :lol:

Fabryczny (oryginalny), czarny lakier Mercedes. Benz-owe ponoć klasyfikowane są jako jedne z twardszych, ponoć :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś ma porównanie UC na maszynie do jakiegoś One step rzecz jasna także na maszynie ? np CG VSS ? ewentualnie coś innego ? Scholl S20 itp, szukam czegoś co wytnie jak najwiecej rys przy jednym etapie, na to by poszło jakieś AIO + wosk. Takie combo które da dobry stosunek efekt/czas pracy. Nie chodzi mi o 100 % korektę i usuniecie każdej ryski. Wydaje mi się że UC na maszynie wytnie więcej niż pasty one stepowe ale na razie jestem żółtodziób w pracy z maszyną :) jest opcja dac też dwa przejazdy maszyną na CG V34 + V38 albo meguiars 105/205 lub Koch 8,2 + 2,2 i AIO odpuścić wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.