Skocz do zawartości

Meguiar's Ultimate Compound


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
15 minut temu, Misieka6 napisał:

czy menzerna AIO 3w1 + tricolor nada się do ręcznego odświeżenia i czy potem potraktować to IPA i na to wosk?

Coś tam poprawisz optycznie, ale nie spodziewaj się wyprowadzenia lakieru na zadowalający poziom, który potrwa dłużej, niż 1-2 miesiące. Wosk możesz aplikować bez wymywania - jeśli chcesz wymywać, to stosowanie Menz 3in1 traci sens - wtedy lepiej sięgnąć po Ultimate Compound.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Eidos71 napisał:

Coś tam poprawisz optycznie, ale nie spodziewaj się wyprowadzenia lakieru na zadowalający poziom, który potrwa dłużej, niż 1-2 miesiące. Wosk możesz aplikować bez wymywania - jeśli chcesz wymywać, to stosowanie Menz 3in1 traci sens - wtedy lepiej sięgnąć po Ultimate Compound.

Rozumiem. Właśnie chce zastosować coś bez wymywania. Potem myślałem żeby nałożyć  soft99 do ciemnych lakierów lub zymol. 

Lakier nie jest w jakimś złym stanie,  przeważnie mikrorysy na klapie  tylnej, blotnikach. Dlatego jak już  decyduje się na one stepa, a standardowo chce zabezpieczyć lakier przed zimą.

Dzięki 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, ghost napisał:

Zauważyłem, że UC też nie trzeba wymywać, olejki z tej pasty działają jak politura, pięknie odżywiają lakier

 

 

36 minut temu, Misieka6 napisał:

Rozumiem. Właśnie chce zastosować coś bez wymywania. Potem myślałem żeby nałożyć  soft99 do ciemnych lakierów lub zymol. 

Lakier nie jest w jakimś złym stanie,  przeważnie mikrorysy na klapie  tylnej, blotnikach. Dlatego jak już  decyduje się na one stepa, a standardowo chce zabezpieczyć lakier przed zimą.

Dzięki 👍

Fusso na UC to nie najlepszy pomysł. Skusiłem się na taką kombinację w tamtym roku na jednym aucie na lekko zmęczonym lakierze - nakładany maszynowo. Po 5 tygodniach jak dostałem auto do mycia nie było już fusso. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, GrzechuKR napisał:

Fusso na UC

Zawsze jest ryzyko łącząc produkty różnych marek. Producenci myślą o swoich liniach a nie o konkurencji 🙂

Linia ultimate dogaduje się ze sobą bardzo dobrze

44 minuty temu, Misieka6 napisał:

może zainteresuje

Jasne poczytaj, w skrócie to pasta finishowa z dodatkiem kwarcu, lekko poleruje, trochę maskuje, primer jako podkład, coś tam zabezoiecza. Produkt wielozadaniowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghost,  no dobra, ale po tym nie muszę używać cleanera,  tylko od razu dac wosk? 

Sory za OT, ale lepszy fusso czy zymol do ciemnego lakieru  Amethystperl? 

Zależy mi żeby zabezpieczal choć na te 6 miesięcy, wiadomo wszystko zależy jak zrobię podkład. Glinka wlatuje mniej więcej raz na półtora roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Misieka6 napisał:

no dobra, ale po tym nie muszę używać cleanera,  tylko od razu dac wosk?

Oficjalne stanowisko CarPro odnośnie Essence, jest takie, że nie trzeba odtłuszczać nawet przed położeniem powłok, tylko dla nadgorliwych, którzy chcą mieć pewność

Ale nie masz nigdy gwarancji jak zachowa się z woskami i sealantami. Wszystko jest kwestią sprawdzenia na własnej skórze

 

4 godziny temu, Misieka6 napisał:

lepszy fusso czy zymol do ciemnego lakieru  Amethystperl? 

Dla zabezpieczenia Fusso. Dla wyglądu Hdc + Zymol.

4 godziny temu, Misieka6 napisał:

Zależy mi żeby zabezpieczal choć na te 6 miesięcy, wiadomo wszystko zależy jak zrobię podkład

Przecież niewiele wosków w ogóle jest w stanie tyle wytrzymać podczas normalnego użytkowania

 

 

Mam wrażenie, że za dużo pomysłów na raz. Poczytaj ten temat:

 

A co do Zymola, mam obecnie Carbona i po 2 miesiącach mocno osłabł, a do zimy daleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zymol titanium potrafi polezec. Ale sa lakiery, na ktorych nie polezy zaden wosk. Dla mnie mistrzem byl lakier na skodzie fabii 1 gen. Tam lezalo dlugo co by sie nie polozylo. Yaris nie przyjmowal nawet fusso. Auris obecnie tez nie za specjalny. Nie wiem, kiedys bylo lepiej

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po użyciu UC i spolerowaniu rys nie ma potrzeby używania innego produktu poza LSP. Wyjątkiem od tej reguły są ,, chmury”, które mogą powstać np przy ręcznym polerowaniu, kiedy miejscowo mocniej dociśniemy aplikator. Wtedy możesz użyć pasty finiszowej , żeby usunąć ten haze. 

4 minuty temu, Streat napisał:

Nie wiem czy uda Ci sie spolerowac rysy na tak twardym lakierze UC. 

Oj wierz mi, że się uda. Megs w swoich niektórych pastach stosuje technologię SMAT ( nierozpadalne ziarno) Jak testowaliśmy UC , to potrafiliśmy do podkładu dojechać na DA. Kwestia tylko czasu😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Streat napisał:

@witexus no po UC to jeszcze mozna duzo poprawic 🙂 Nie wiem czy uda Ci sie spolerowac rysy na tak twardym lakierze UC. 

Nie wiem czy jest taki twardy skoro ręcznikiem papierowym narobiłem takich rys 😞

byłem w salonie detailingu to powiedział że te nowe lakiery BMW bardzo łatwo się rysują, nawet palcem

 

ok to zamawiam UC i zobaczymy co z tego będzie

IMG_20201010_164116.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

przy okazji rozmowy na temat produktu UC chciałem zapytać, gdyż zapomniałem, a jakoś nie mogę odszukać: JAKI JEST NAJCZĘŚCIEJ polecany dodatek po UC przez forumowiczów? Taki zestaw dla kowalskiego jak tutaj nie raz pisali, UC i co jeszcze żeby lekka poprawić rysy i coś po tym nałożyć na ochrone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lucekj napisał:

Witam,

 

przy okazji rozmowy na temat produktu UC chciałem zapytać, gdyż zapomniałem, a jakoś nie mogę odszukać: JAKI JEST NAJCZĘŚCIEJ polecany dodatek po UC przez forumowiczów? Taki zestaw dla kowalskiego jak tutaj nie raz pisali, UC i co jeszcze żeby lekka poprawić rysy i coś po tym nałożyć na ochrone ?

Jakiś QD na sterydach lub QW. Wyciągną jakieś ewentualne mazy po UC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.