Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.09.2023 o 12:33, MikeLBN napisał(a):

@Strus  Polecam piankę Kleen-Flo Glass Kleen. 99% syfu ściąga za 1 podejściem

Sprawdziłem. Jest przyzwoicie ale trzeba 2 przejazdy zrobić. I tak sporo lepszy efekt niż po rinselesie i tych wszystkich detailingowych płynach do szyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd kupiłem ścierkę z viledy to wszystkie te płyny poszły w kąt. Polecam wam przetestować. Mycie szyb w aucie to była zmora zawsze. Choćbym nie wiem jak się starał to w nocy przy światłach auta jadącego z naprzeciwka widziałem smugi. Do ścierki z viledy nie trzeba nic poza miseczką z ciepłą wodą. Płukanie w ciepłej wodzie, wykręcenie i myjemy kolejną szybę. U mnie wygląda to tak, w Polsce pewnie ma podobne opakowanie.

vileda-actifaser-allzwecktuch.png.681924e053997da954b682eb18cabf72.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus jak szukasz złotego środka to sprawdź glasrent
Sam szukałem, kupowałem coraz droższe mikrofibry i płyny, nic nie pomagało a wystarczyło raz przejechać glasrentem ze zwykłą fibra

Chyba, że chodzi o okna w domu, to tylko dobra ściągaczka z płynem do naczyń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Fredi88 napisał(a):

ona ma taką jakby lekko gumową powierzchnię. Szyba po przetarciu nie jest całkowicie sucha, ale ta mokra mgiełka odparowuje w 10-15 sek i szyby kryształ są

Zgadzam się, też używam viledy, a z tego co pamiętam to nawet Autoglym ma taką szmatkę.

 

Wiadomo że mega zawalone szyby warto wyczyścić  przy pomocy rozcieńczonego płynu do naczyń a później vileda wypłukana w bardzo ciepłej wodzie albo zwykłą fibra z norinse. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus ona ma taką jakby lekko gumową powierzchnię. Szyba po przetarciu nie jest całkowicie sucha, ale ta mokra mgiełka odparowuje w 10-15 sek i szyby kryształ są. Przetestuj. Ciekawy jestem twojej opinii

Na pewno chodzi o tę:

fc319f1ec74fb58c2dd3ccdbba8b6dc0.jpg

A nie o tę dedykowaną do szyb?:

06e2a5b7c8345937805e6eb597d427b5.jpg


Też słyszałem o niej dobre opinie, ale przeczytałem też gdzieś, że rysuje szkło i trochę nie miałem odwagi sprawdzić…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adrian89 mikrofibra rysuje szyby? Raczej złapany piasek pod mikrofibrą

Te mikrofibry są pokryte tą samą powłoką, tylko w inny wzorek.

Nie no bez przesady, nie że mf sama w sobie, ale właśnie czymś jest pokryta stąd ziarnko niepewności zostało zasiane poza tym to też nie do końca taka zwykła mikrofibra chyba, skoro sucha jest twarda i sztywna ale po takim zachwalaniu na forum chyba sprawię sobie taką tylko pytanie, czy rzeczywiście to to samo i kierować się ceną, czy dedykowana do szyb jest lepsiejsza?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myję nią szyby przede wszystkim od środka. Z zewnątrz też ale to przy okazji mycia całego samochodu, więc najpierw i tak jest piana, szampon a dopiero na koniec wjeżdża mycie szyb MF. Używam już któryś rok i żadnej szyby nie porysowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, Adrian89 napisał(a):


Na pewno chodzi o tę:
A nie o tę dedykowaną do szyb?:
Też słyszałem o niej dobre opinie, ale przeczytałem też gdzieś, że rysuje szkło i trochę nie miałem odwagi sprawdzić…
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

MAD ma takie 🙂

14250683508

 

Też sie nimi juz troche bawię 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gardor Taki, że nimi nie myję 🤣

W samochodzie jak chcę doczyścić to glasrent, a na bieżąco to jakiś płyn i ściereczki do szyb "rybia łuska".

W domu okna lecę najtańszą myjką i ściągaczką "moerman" z płynem do naczyń/clin koncentrat.

 

Tutaj jest dobry przykład na doczyszczenie szyb i porównanie z "psikaczami" 👍

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.