Skocz do zawartości

Poorboys World Natty's Red


firmek

Rekomendowane odpowiedzi

takze czego chciec wiecej?

 

Woreczka :D

 

Ja kupiłem sobie na start Collinite 476. Jak go powąchałem to stwierdziłem że nie ma opcji - nie będę tym woskował auta częściej niż 1 raz w roku (na zimę) i parę machnięć na felgi. Kupiłem Blue i od razu po otworzeniu stwierdziłem że nie żal mi żadnej złotówki. Guma balonowa - normalnie zapach dzieciństwa :kox:

 

Podpytałem MXów czy warto dopłacać do Reda i podobno jeszcze nikt nie znalazł różnic, nawet tych 1%. Niebieski jest niby dedykowany do ciemnych, Red do jasnych. Czyli różnica w cenie jest jedną wielką zagadką :dontknow:

No chyba że różnica w zapachu wynika z tego że wlewają do Reda dodatkowych olejków za 15 złotych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 371
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki wielkie za podpowiedzi koledzy. Widzę, że moje wstępne przemyślenia co do różnic tych wosków były słuszne, to znaczy, że różnice jeśli są to praktycznie nie dostrzegalne dla oka, są tylko w sensie marketingowym (może zapachowym) producenta.

Wniosek, że nie warto dopłacać do reda :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jako posiadacz FK1000p oraz REDA na NIEPRZYGOTOWANYM LAKIERZE takie oto są wnioski:

 

- hi-temp maskuje rysy i zostawia lakier wiele gładszy

- nattys red zostawia rysy (te głębsze a i mniejsze) widoczne, maskuje bardzo mało

- po nattys jest lepsze lustro, po hi-tempie auto wyglada bardziej jak nowe.. takie tłustawe bardziej, ale mniej blingu.

 

Generalnie na nieprzygotowany lakier wybrałbym Hi-Tempa i to polecam jak ktoś jest przed korektą.

 

Auto to czarny Saab 9-3 SS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

koledzy mam pytanko.2 tygodnie temu nałożyłem PB white diamond+PB Red kropelkowanie było zajebiste.auto myje samą woda 2 razy w tyg.na bezdotyku+zwykły qd megsa.Ostatnio użyłem aktywnej piany 1raz i patrze a tu krople takie duze poszarpane i woda już tak nie spływała ładnie jak bez użycia aktywnej piany.Czy to możliwe że Red tak szybko spłynął jest taki nie trwały?po 1razie użycia aktywnej piany?

W sobotę nałożyłem ponownie samego reda a wczoraj padał deszcz piekne kropelkowanie powróciło.wcześniej miałem Coli 476 aktywna piana na bezdotyku go nie ruszała.Czy red jest taki delikatny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeżo po korekcie na DJ Lime Prime i kropelkował ładnie może z tydzień. Później słabł słabł i zniknąć. Strzelam, że był to miesiąc. Ale to już po maxie.

Myty co tydzień, piana, dwa wiadra, bez ostrej chemii na koniec QD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, ja myłem ręcznie blue w tamtym roku, ale bez piany tylko płukanie demineralizowaną + dodo BTM co 2tyg. Wytrzymał 1,5msca byl kładzony na Dodo LPL dwie warstwy w odstępie kilku h.

ściągałem go aby zapodac coliego na zimę, praktycznie nie było go na tyle auta oraz dolnych partiach drzwi, na reszcie jeszcze kropelkował i odprowadzał wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki koledzy za odpowiedz.jako początkujacy czytając opinie najarałem się na reda i rzeczywiście lepiej wygląda niż coli 476 na moim sreberku i widzę różnicę ale trwałość mnie rozbroiła. mogę reda nakładać co miesiąc nie przeszkadza mi bo sie uzależniłem od tego.to jest choroba prawie co 3dzień na bezdotyk jezdzić juz mi sam własciciel pierwszy mówi dzień dobry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Red leży Ci krócej niż miesiąc to wiedz, że coś się dzieje...

Zużyłem pół puchy i tylko z nudów odświeżałem go co miesiąc. Bez żadnych QD itp.

Lepiej oczyszczajcie lakier panowie... Albo co...

Kładę wosk zawsze na tak samo oczyszczony lakier + Black Hole. Wiem, ze glaze obniża trwałość wosku ale Colli wytrzymywał u mnie ponad 3 miesiące tak samo nakładany jak Nattys. Nie wiem może do nattysa trzeba jakieś modlitwy zmawiać, zrobić ołtarzyk i zapalić świeczki? Albo co najbardziej prawdopodobne po prostu bardzo nie lubi się z BH pomimo tego, ze producent po BH zaleca własnie Blue. Następny test to nattys na UDS ciekaw jestem ile to wytrzyma pewnie krócej niż na BH ;)

 

Druga sprawa ciekaw jestem ile osób zauważyło by różnice między Colli, a nattysem położonym na dobrze przygotowany podłoże przejechane BH :D Chociaż tutaj są spece co widzą różnice miedzy Redem, a Blue więc chyba kiedyś zrobię test ale zapytam osoby które nie siedzą w detailingu która strona auta wygląda lepiej ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam różnicę między Collim a Redem widzę. Ale trzeba całe auto zrobić. Wtedy jest efekt. Jak leżą koło siebie to różnice trochę się zacierają.

Dla normalnego człowieka BH + Colli powinien w zupełności wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.