Skocz do zawartości

Pytania/prośby/pomysły do administracji


Amnes

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem za tym, żeby do regulaminu dodać punkt, że jeżeli chce ktoś podać link do aukcji to musi go zarchiwizować w allegromacie -> www.allegromat.pl ;)

 

Słuchaj, codziennie są sytuacje, że ludzie nie czytają nawet 1 i 2 punktu Regulaminu i dzień w dzień zwracam takim ludziom uwagę, a Ty chcesz żeby ktoś wyciągnął punkt o allegromacie z całego Regulaminu i się do tego stosował ? Owszem, można to egzekwować, ale Ty to będziesz robił ?

 

Kolega Plater i 19Urban94 dali bardzo fajne pomysly, jak ten problem rozwiazac.

 

I kto ma pilnować tego żeby każdy link allegro użytkownik wrzucał do allegromatu ?

Wszyscy tutaj poświęcamy swój czas na zajmowanie się forum i dokładanie sobie pracy nie ma chyba sensu.

 

Może spójrzcie czasem od naszej strony i jaką my mamy pracę przy moderowaniu forum. Owszem, nie jest ono duże, ale jak patrzę na statystyki to niedługo może być dość spore. Trzeba pogodzić jakoś pewne sprawy.

 

Zatem, jesli Regulamin jest dla uzytkownikow (a nie odwrotnie) to po prostu zrobmy ankiete, czy uzytkownicy sa za mozliwoscia wstawiania linkow do allegro. Vox populi vox Dei.

 

Pokaż mi forum gdzie wszystko jest robione, bo użytkownicy tak chcą - gdyby tak było to każde forum padło by bardzo szybko, bo ilu użytkowników tyle opinii.

Są pewne ustalenia, na które ma wpływ Administracja portalu.

 

Jak ktoś chce się bawić w archiwizowanie to może wstawiać linki bezpośrednio z tej strony allegromatu - nie widzę problemu. Takie linki nie są i nie będą usuwane, bo powinny być aktywne cały czas.

 

Jakoś na niemieckim forum AD nie ma z tym problemu, a zabronione jest używanie linków z aukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi forum gdzie wszystko jest robione, bo użytkownicy tak chcą
Nie chodzi mi o "wszystko" - chodzi mi o te konkretna sprawe.

 

Internet jest dynamiczny, zawsze istnieje mozliwosc przedawnienia linku. Wiadomo, ze w przypadku allegro jest to pewne, ze tak sie stanie. Ale jak napisano wczesniej, to nie jest problem, bo mozna stosunkowo latwo odtworzyc zadana aukcje znajac jej nr. Rowniez sam opis aukcji czesto wystarczy do tego, aby wiedziec o co chodzilo. Dlatego, byc moze warto rozwazyc inne podejscie do tego tematu - ale jak narazie tylko kolega Metys wykazuje pewna elestycznosc w tym temacie.

 

gdyby tak było to każde forum padło by bardzo szybko, bo ilu użytkowników tyle opinii.
i po to wlasnie sa ankiety - jest wielu uzytkownikow, wiele opinii, ale wybiera sie jedna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, każdy automat jest konfigurowalny. Czemu by nie zrobić tak, aby wycinał z linku http://allegro.pl zostawiając resztę linku z numerem aukcji i jej tytułem. Po tytule i numerze jestem już w stanie namierzyć dany produkt. Sądzę że jest rozwiązanie tego problemu z korzyścią dla obu stron ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z powiadomieniami na maila? nie od admin@ tylko freiberger@? :dontknow:

 

Ja dostaję od admin@kosmetykaaut.pl (wcześniej była końcówka "info") i jak biorę odpowiedź (oczywiście nie odpowiadam, bo po co) to mam w adresie właśnie to.

W szczegółach wiadomości może być to jako "Return-Path:", ale generalnie przy odpowiedziach musi wstawiać mail: admin@kosmetykaaut.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostaję nadal wszystko od freiberger@freeiberger.nazwa.pl, ale w niczym mi to nie wadzi.

Ale z innej beczki: drodzy Administratorzy - forum się rozrasta, mam nadzieję, że będzie to proces stały. Mimo regulaminu, który sugeruję lekturę forum przed zadaniem pytania, pojawiają się pytania, które są dublowane, podobnie jak odpowiedzi. Moje pytanie: czy jest sens z tym walczyć? wiadomo, że wraz z rozwojem forum, będzie się to powtarzało i nasilało. Może powinniśmy stworzyć osobny dział wyłącznie dla nowicjujszy, jeśli ktoś ma ochotę, to niech tam odpowiada po raz 20 na to samo pytanie? Może to jest nieco delikatniejsza forma wciągnięcia nowych ludzi w detailing, zamiast krzyczenie na nich po ich pierwszym wpisie na forum, że to już było i żeby przeczytali całe forum. Im dalej w las, tym ciężej będzie to forum ogarnąć, czytaj przeczytać, będąc nowym.

Ja wracając do domu mam za każdym razem po 120nowych postów i ledwo się wyrabiam, a jestem codziennie. Co ma powiedzieć "nowy"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie: czy jest sens z tym walczyć? wiadomo, że wraz z rozwojem forum, będzie się to powtarzało i nasilało. Może powinniśmy stworzyć osobny dział wyłącznie dla nowicjujszy, jeśli ktoś ma ochotę, to niech tam odpowiada po raz 20 na to samo pytanie? Może to jest nieco delikatniejsza forma wciągnięcia nowych ludzi w detailing, zamiast krzyczenie na nich po ich pierwszym wpisie na forum, że to już było i żeby przeczytali całe forum. Im dalej w las, tym ciężej będzie to forum ogarnąć, czytaj przeczytać, będąc nowym.

 

Dobry pomysł - fajnie by się sprawdził jakby np nowy mógł pisać tylko w tym dziale przez pierwsze kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostaję nadal wszystko od freiberger@freeiberger.nazwa.pl, ale w niczym mi to nie wadzi.

 

Możesz mi zrobić printscreena z tego. Testowałem na wszelkie sposoby i to, o czym piszesz pokazuje mi tylko w "Return-Path:".

Jak robię odpowiedz to jest normalnie admin@kosmetykaaut.pl czyli:

Odpowiedz na adres:

 

Dziwne.

 

Wracając do tematu na podstawie dzisiejszego zapytania wire1 - wybaczcie, ale jeżeli widzę, że ktoś się zarejestrował o 9:03, a o 9:27 pyta o to co jest podstawą tego forum i wszędzie można to znaleźć to chyba nikt się nie dziwi, że ja czy ktokolwiek inny robi takie uwagi. Poza tym od momentu rejestracji nie przejrzał żadnego wątku (tak widzę w logach). Dodatkowo nawet jeżeli jest tak jak pisze, że czytał forum przez rejestracją to na pewno nie zadałby pytania o wypisanie mu wszystkich środków i opisania procesu AD - wybaczcie.

 

Niestety takie coś będzie miało zawsze miejsce i tego nie unikniemy. Na innym forum mamy to samo - sterta pytań nawet o coś, co jest podwieszone i widoczne od razu. Takie wątki od razu kasujemy/wywalamy do kosza.

 

Nie możemy też ograniczać pisania tylko w jednym miejscu przez kilka dni od rejestracji. Technicznie jest to raczej trudne do zrobienia. Tego typu ograniczenia na pewno bardziej zniechęcą niż zwracanie tym ludziom uwagi.

 

Nie rozumiem czegoś. Nawet jak ktoś nie przeczyta regulaminu to czy tak ciężko zrozumieć jest to, że aby się czegoś dowiedzieć to warto sprawdzić czy odpowiedź na pytanie nie jest już zawarta na forum ? Przecież tego nie trzeba nikomu tłumaczyć, bo rozum jest po to aby go używać, a nie tylko posiadać.

 

Ja jak rejestrowałem/rejestruję się na innych forach to żeby się czegoś dowiedzieć najpierw przez kilka godzin orałem/oram forum i szukałem/szukam odpowiedzi w różny sposób. Jeżeli to nie przynosiło efektu to pisałem wątek.

 

Z tym forum było to samo - przyznam szczerze, że na początku przeczytałem chyba wszystkie wątki i zajęło mi to sporo czasu.

 

Moje pytanie: czy jest sens z tym walczyć?

 

Nie ma, ale warto zwracać na to uwagę.

 

Może powinniśmy stworzyć osobny dział wyłącznie dla nowicjujszy, jeśli ktoś ma ochotę, to niech tam odpowiada po raz 20 na to samo pytanie?

 

To ludzi uświadomi, że mogą bez sensu walić posty, a wyszukiwarka jest niepotrzebna.

Pozwolimy wtedy na to, że ludzie będą chcieli dostać wszystko jak na tacy, a tym sposobem sprawimy, że się niczego nie nauczą.

 

Może to jest nieco delikatniejsza forma wciągnięcia nowych ludzi w detailing, zamiast krzyczenie na nich po ich pierwszym wpisie na forum, że to już było i żeby przeczytali całe forum.

 

Nikt na nich nie krzyczy, ale zwraca uwagę, a to różnica.

Poza tym nikt im nie każe przeczytać całego forum - wystarczy przecież użyć wyszukiwarki.

 

Ja wracając do domu mam za każdym razem po 120nowych postów i ledwo się wyrabiam, a jestem codziennie. Co ma powiedzieć "nowy"?

 

Nowy ma się wciągnąć w tematykę powoli analizując tematy.

Też zarejestrowałeś się na DW jak istniało ono trochę - czy pierwsze co zrobiłeś to zaczynałeś nowe wątki czy zacząłeś od spokojnego przeczytania forum ?

Czy jeżeli pojawiały się nowe odpowiedzi w różnych wątkach to jeżeli czegoś nie wiedziałeś albo nie znałeś pojęcia to co robiłeś ? Jak się mogę domyślać (po tym jak ja robię) to pewnie wtedy szukałeś na forum i jeżeli naprawdę nie wiedziałeś to pytałeś.

Uczenie się polegało m.in. na czytaniu bieżących odpowiedzi i analizowanie oraz dochodzenie czemu jest tak, a nie inaczej oraz co to znaczy. Dzięki temu czytając powoli forum i analizując niewiadome z bieżących tematów uczyłeś się danej tematyki.

 

Na każdym forum są nowi ludzie i niestety trzeba to filtrować. Nie pozostaje nam nic innego. Dochodzę do takiego wniosku po tym jak widzę, że ludzie nie mają czasu nawet na przeczytanie regulaminu oraz przejrzenie FAQ forum i najważniejszych tematów, które spisałem i dzięki Wam ciągle to uaktualniamy razem właśnie po to aby ułatwić życie nowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram i rozumiem Łukasza.

 

Co do nowych to zauważyłem jeszcze jedną tendencje. Jest nowy - zadaje kilka pytań,dostaje odpowiedź przy okazji jeszcze trochę poczyta. Za kilka dni przychodzi drugi nowy zadaje podobne pytania na które odpowiada mu pierwszy nowy bo wyczytał/zostało mu to powiedziane i zbiera pochwały.

Pochwał tracą wtedy dla mnie swoją wartość. Wiem ,że nie wiele można z tym zrobić ale musiałem sobie na to ponarzekać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę odmówić Ci racji. to był tylko pomysł.

nie chodzi mi o ograniczanie możliwości pisania przez kilka dni do jednego wątku/działu, nie to miałem na myśli, raczej sugestię, że na pytania nowicujszy jest miejsce tu i tu. ale może to niepotrzebnie szufladkuje użytkowników, stwarza jakiś sztuczny podział.

co do krzyku, to też raczej słowno na wyrost z mojej strony, raczej chodziło mi właśnie o takie "skrzyczenie" kogoś w przenośni;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwał tracą wtedy dla mnie swoją wartość. Wiem ,że nie wiele można z tym zrobić ale musiałem sobie na to ponarzekać. ;)

 

Zwracajcie na takie pochwały uwagę - będzie się je zdejmowało - wystarczy użyć ZGŁOŚ POST i napisać jako powód właśnie tą uwagę. Dobrze by było żeby te pochwały były mocno wiarygodne.

 

nie chodzi mi o ograniczanie możliwości pisania przez kilka dni do jednego wątku/działu, nie to miałem na myśli

 

To Piotrek proponował ;)

 

raczej sugestię, że na pytania nowicujszy jest miejsce tu i tu. ale może to niepotrzebnie szufladkuje użytkowników, stwarza jakiś sztuczny podział.

 

Właśnie dobrze żeby ich nie szufladkować, żeby poczuli się tutaj jako "chciani", a nie "niechciani", ale tak czy siak konsekwentnie musimy pilnować porządku. Zasady for internetowych są podobne, a u nas i tak nie ma aż tak obostrzeń.

 

co do krzyku, to też raczej słowno na wyrost z mojej strony, raczej chodziło mi właśnie o takie "skrzyczenie" kogoś w przenośni;)

 

To było tak delikatnie i subtelnie :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiam się, ale jak już pilnujemy ortografii to pilnujmy polskich znaków? Są użytkownicy, piszący całe posty bez żadnego polskiego znaku. olewka totalna. :)

 

Mariusz, ale nikt z nas nie będzie poprawiał wszystkich postów i wstawiał PL znaki - jest to niewykonalne czasowo.

 

Co do błędów ortograficznych to każdy ma do dyspozycji analizę błędów w przeglądarce, dodatkowo jest sprawdzanie błędów na forum i jeżeli ktoś tego nie stosuje to już tylko świadczy o nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiam się, ale jak już pilnujemy ortografii to pilnujmy polskich znaków? Są użytkownicy, piszący całe posty bez żadnego polskiego znaku. olewka totalna.

weź pod uwagę, że na telefonie dawanie polskich znaków bywa upierdliwe:) a kilka osób pewnie tak pisze właśnie posty;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuflik, ja czasem odpisuje z kom na PW, masakra...

zainwestuj w coś z qwerty:) od siebie mogę polecić e71/e72, małe wygodne, poprowadzi do celu, długo na baterii, pushemail, voip itp itd;p no i się wygodnie pisze na forum:D Jak kiedyś Łukaszowi dałem esej na PW z koma, to był bliski stwierdzenia, że nie jestem normalny:)

 

[ Dodano: 16 Styczeń 2010, 20:47 ]

Krzysiek, moje zdanie odnosiło się do tych, co walą byki ortograficzne i wiedząc, że robią takie błędy nawet nie sprawdzą tego co napiszą.

STARAM SIĘ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, ze jakis burak niedoczuony jestem?

 

Krzysiek, moje zdanie odnosiło się do tych, co walą byki ortograficzne i wiedząc, że robią takie błędy nawet nie sprawdzą tego co napiszą.

 

Wiem wiem, tak sobie przesadzam zeby pokazac jak z blachego problemu mozna zrobic mega akcje. No i po co.. Swiata nie naprawimy, oby ludzie pisali bez ortow i bedzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś Łukaszowi dałem esej na PW z koma, to był bliski stwierdzenia, że nie jestem normalny:)

 

Dalej myślę, że naprawdę musiało Ci się nudzić żeby tyle napisać z komórki :P

 

Wiem wiem, tak sobie przesadzam zeby pokazac jak z blachego problemu mozna zrobic mega akcje. No i po co.. Swiata nie naprawimy, oby ludzie pisali bez ortow i bedzie git.

 

Nikt z tego nie robi mega problemu, ale mimo wszystko uważam, że ładniej wygląda jak na forum nie ma byków ortograficznych.

 

A co do ich robienia, to jeżeli ludzie będą olewali i dalej popełniali błędy ortograficzne to za parę lat uwstecznimy się przez tą całą komputeryzację i grozić naszemu narodowi będą naprawdę poważne konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co myślicie o pomyśle zrobienia podpietego tematu/tematów, zawierajacych opisy specyfików oferowanych przez poszczególne firmy, fotki po zastosowaniu oraz opinie użytkowników? Myślę, że w znacznym stopniu ułatwiłoby to początkującym wybranie odpowiedniego zestawu "startowego" jak i podejmowanie decyzji o rozbudowie arsenalu ;) Sposób organizacji tego, do wyboru jedna z dwóch opcji: albo opisujemy wszystkie produkty danej firmy, albo sa działy produkty do pastikow, woski etc. Plus ewentualnie jakiś podział na klasy budżetową, średnią i lux etc. Bo na chwilę obecną muszę przyznać, że znalezienie dokladnych opinii o konkretnym produkcie jest bardzo ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.