Skocz do zawartości

Pytania/prośby/pomysły do administracji


Amnes

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie z zarządu,

 

Jestem użytkownikiem tego forum od niedawna. Bacznie czytam i przeglądam opinie, porady, ciekawostki które wszyscy tu piszemy. Chciałem wszystkim powiedzieć, że zrobili kawał dobrej roboty. Dzięki temu forum to jest ciekawe i warto je odwiedzać, ale moim zdaniem przez pewien punkt regulaminu bardzo często moim oczom ukazuję się napis:

 

LINK USUNIĘTY JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

 

Panowie, gdy usuwacie te linki każde wątki tracą "na wartości". Wiele razy gdy chciałem zobaczyć np ręczniki do osuszania, albo polerki maszynowe czy środki do usuwania rys, nie byłem w stanie tego zrobić gdyż 80% linków w danym temacie już nie istniało.

 

Moja prośba do Was, jeśli link jest niezgodny z regulaminem, to bardzo wasz proszę albo zróbcie go zgodnym z regulaminem, albo postarajcie się chociaż znaleźć inny link związany z danym produktem. Naprawdę nie szkoda Wam tych wszystkich danych zawartych tu na forum?

 

Mam nadzieję że pomyślicie o nas, nowych użytkownikach, którzy jeszcze nie czytali wszystkich wątków i zmienicie to na lepsze.

 

Serdecznie pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomas, to prawda, ale też jest coś takiego jak archiwum allegro gdzie można znaleźć interesującą Cię rzecz. Z resztą też mamy modów i osoba która usuwa ten link może przedtem znaleźć ten sam produkt w jakimś sklepie. Poza tym dużo razy się spotkałem jak sklepy zmieniały swoje strony i takie linki też będą niezgodne z regulaminem. Jednak wątek z pousuwanymi linkami jak dla mnie traci dużo "na wartości"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plater, jestem za. Choć inni mogli by wstawiać linki za pomoca [ url]link]nazwa linku[ /url] i nie było by problemu...

 

To też będzie usuwane.

Linki do portali aukcyjnych wygasają bardzo szybko, a wtedy można się nieźle wkurzyć.

Lepiej zrobić odnośnik do danej rzeczy w innym miejscu - wtedy mamy pewność, że będzie to dłużej widniało.

Poza tym linki do userów allegro są aktywne i normalnie widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tez ewentualnie wkleić zrzut z danej aukcji i po kłopocie... Albo zdjęcie danego przedmiotu i np opis skopiowany z aukcji...Ale to za dużo roboty i po prostu łatwiej i szybciej jest wstawić linksa do Alegru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plater, :good:

 

Poza tym, gdy wkleje linka do allegro takiego jak np. tu:

http://allegro.pl/item874493744_harly_wax_numer1_zolty_carnauba_wosk_temachem.html

to nawet gdy wygasnie to i tak wiadomo, ze chodzilo mi o wosk harly od Temachem - po prostu widac to w tresci linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie znajdzie się jeszcze wielu, którzy są za zezwoleniem wklejania linków z allegro.

Decyzja o wprowadzeniu takiego zakazu nie została podjęta przez jedną osobę, tylko grono, które zdecydowała jednogłośnie.

Jest jeszcze inne rozwiązanie całej sytuacji. Najprościej jest zapoznać się z regulaminem i go po prostu przestrzegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xeper, dokładnie tak jak mówisz. W dodatku w treści linka z alledrogo masz też numer jej aukcji item874493744, idziesz na stronę archiwum i masz wszystkie dane co to było. Udało mi się dzięki archiwum znaleźć linki z przed 3 lat.

 

metys, a powiedz czy np jak usuwasz linka czy nie mógłbyś napisać LINK USUNIETY - NIEZGODNY Z REGULAMINEM i dodać do tego że tyczył się takiego i owego przedmiotu. Nie zajmuje to dużo czas a jednak ktoś kto czyta forum ma szanse na znalezienie tego czego szuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomas, oczywiście że tak, inaczej nie zaczynałbym w ogóle tematu. Ale tak jak napisałem metys-owi, jeśli usuwają link to mogliby chociaż wstawić jakieś info czego dany link dotyczył. Przekopiowanie tytułu aukcji zajmuje jakieś kilkadziesiąt sekund, a jak to każdy tu mówi DIABEŁ TKWI W SZCZEGÓŁACH

 

Po co rozmawiać o detailingu samochodowym skoro na forum go nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

metys, i tak usuwacie linki, nie lepiej zamiast usunąć to poprawić?

nie lepiej, bo usuwa automat. a nikt ni ebędzie się bawił w poprawianie. wpisujesz nazwe produktu, albo link do sprzedającego i jest ok. a nie za rok ktoś będzie szukał i tak czy siak nic nie znajdzie. linki do allegro są bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po pierwsze link jest "usuwany" z automatu.

Po drugie skoro tak łatwo potem każdemu wklejać takie rzeczy do archiwum linków allegro, to tak samo łatwo może przyjść piszącemu posta aby otworzył sobie google, znalazł produkt o którym mowa i do niego wkleił link. Jakoś nie widzę problemu.

 

Osobiście nie mam czasu na to żeby każdy link allegro archiwizować, kopiować, wklejać i kombinować. Może ktoś ma na to czas i chęci, ale ja osobiście nie mam i jakoś nie jest mi to potrzebne. Podejrzewam, że większości osób też nie. Poza tym nie każdy wie, że istnieją takie archiwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jaki jest problem, żeby produkt, który ma określonego producenta, a chyba każdy jakiegoś ma(!!!) wstawić/zlinkować z jego strony??? Tu jestem całkowicie z adminami i regulaminem. Co jak co, ale allegro raczej biblia detailingu nie jest...

poza tym, to o ile mi wiadomo, to nikt nie zarabia na administrowaniu tą stroną, więc nie wiem, czemu miałby poprawiać niezgodne z regulaminem zachowania innych użytkowników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc for jest bezplatnych i administratorzy/moderatorzy nieodplatnie zajmuja sie dbaniem o forum. Takze to forum nie jest jakims wyjatkowym wyjatkiem.

 

Natomiast jesli chodzi o meritum sprawy, czyli przedawnianie sie linkow do allegro to moim zdaniem nie ma sie o co spierac. Kolega Plater i 19Urban94 dali bardzo fajne pomysly, jak ten problem rozwiazac. Z drugiej strony sa opinie "na nie". Zatem, jesli Regulamin jest dla uzytkownikow (a nie odwrotnie) to po prostu zrobmy ankiete, czy uzytkownicy sa za mozliwoscia wstawiania linkow do allegro. Vox populi vox Dei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.