Skocz do zawartości

Pytania/prośby/pomysły do administracji


Amnes

Rekomendowane odpowiedzi

Jest juz temat z zestawami w roznych cenach. Propozycja rankingu byla juz rozwazana i wniosek byl taki, ze ciezko tak na prawde porownac ze soba produkty, bo niby jakie przyjac kryteria? Wybor srodka jest czesto kwestia subiektywna. Jesli juz mozna bylo by pomyslec o czyms na zasadzie ankiety, np glosowanie nad lista srodkow do plastikow wewnetrznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie myśleliście o tym aby forum woski podzielić na kategorie podzielone na producentów?

strasznie ciezko odszukać konkretnych informacji na temat jakiegos z wosku.

 

Lub chociaz może znalazłby się ktoś odważny kto podsumowałby w kilku zdaniach kazdy z wosków... wiem wiem duzo tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal, żadne podsumowanie nie będzie obiektywne. każdy lubi co innego i pewnie nawet nie mając tego świadomości, będzie opisywał produkty według swoich kryteriów.

 

bardziej chodziło mi o coś takiego, opis autorstwa kolegi PN, można by było jeszcze pare zdań o każdym z wosków napisać (trwałość, komfort nanoszenia i polerowania itp) ale chodzi mi o mniej wiecej coś takiego:

 

Krótko:

Concours daje efekt "mokrości" i głębi - bardziej do ciemnych kolorów (czerwony, czarny). Jeden z moich ulubionych do czerwonego.

 

Collectors daje więcej kontrastowego blasku, jasności - bardziej do jasnych kolorów.

 

Collectors na ogół trzyma nieco dłużej niz Concours.

 

Concours pachnie truskawkami :) collectors kredkami świecowymi, wanilia :)

 

Obydwa woski są woskami najwyższej linii Victoria Wax.

 

 

Od sezonu 2010 zostały wprowadzone nowe woski hybrydowe z dodatkami polimerów - mogą być bardziej wytrzymałe. Są też tańsze. Tu podobnie:

 

Mayhem - mokrość, głębia - bardziej do ciemnych,

 

Chaos - blask, jasność.

 

Woski są zaprojektowane do nakładania dłońmi (ciepło rąk pozytywnie wpływa na jakość wiązania z lakierem) ale można swobodnie nakładać aplikatorem. Warstwy (2-3) na ogół istotnie poprawiają trwałość. Tylko najlepiej zachować odstępy - 24h pomiędzy warstwami. Niektórzy rekomendują nakładanie trzech warstw na zasadzie 1sza warstwa - 24h przerwa 2ga warstwa i trzecia, po pierwszym myciu.

 

Trwałość - Concours, czyli najmniej wytrzymały wosk, jedna warstwa siedziała w Lutym tego roku na testowym przednim błotniku Hondy jednego z doświadczonych forumowiczów przez niecałe 5 tygodni. Nakładał dłońmi.

 

Nie chodzi mi o pisanie testu wosku na 3 strony bo wiadomo raczej nikt tego sie nie podejmie. Mamy na forum kilku guru, z ogromnym doświadczeniem, mam na myśli te osoby, które nie jedno pudełko wosku zużyly i mogly by się podzielić swoimi przemyśleniami.

 

np. trafia tutaj nowy użytkownik który gdzieś usłyszał że colli to dobry wosk, i żeby faktycznie dowiedzieć się czegoś o nim wpisując w wyszukiwarce colli musi poświecić pól dnia na przewertowanie 20 stron a w nich 5 zdań faktycznie na temat tego wosku.

 

--------------------------------------------------------------------------

 

A drugi pomysł to że, po wejściu w forum "Woskowanie lakieru" ukazywały się pod fora z markami producentów wosków i tam dopiero prowadzone były by dyskusje nt już konkretnych wosków. To również wplyneło by pozytywnie na przejrzystość forum.

Ilość postów lawinowo rośnie a merytoryczność niektórych odpowiedzi czasem pozostawia wiele do życzenia. IMO w tym tempie za jakiś czas nie będzie można nic odnaleźć. Pomijam już temat "Krótkie pytanie - krótka odpowiedź" który dla mnie i nowych użytkowników z perspektywy czasu jest kompletnie nieprzydatny. Nikt nie będzie przeglądał 150 stron a przecież jest tam wiele przydatnych i pożytecznych informacji.

 

:oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans! Wiesz ile jest marek wosków?

Wyobrażasz sobie kilkadziesiąt osobnych działów?

 

Moim zdaniem na forum sie robi coraz gorszy balagan.

tak w dziale woskow mamy juz kilka tematow na temat jednego wosku przyklad coli 476.

 

poco az tyle tego wystarczyl by jeden konkretny tak jak np ostatnio zalozylem temat o wosku- e zyme. sa odpowiedzi na jego temat w jedym dziale i tak jest chyba przejrzyscie

 

Moim zdaniem dobry pomysl By zrobic troche porzadku na forum

Wstawic konkretne marki

np Dzial woskowanie lakieru ; tutaj konkretna marka przyklad Collinite

i poddzialy z:

- Collinite 476s

- Collinite no. 845 Liquid Insulator Wax

- COLLINITE 915

POORBOY'S WORLD ;

Natty's Paste Blue

Natty's Paste Red

Natty's Paste Wax

 

Na wstepie opisac troche kazdy z woskow. do jakiego koloru, w jakich porach roku itp.

Wtedy forum jest przejrzyste szybciej moza odszukac info na temat ktory nas interesuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roko, jasne, że mamy kilka wątków na temat jednego wosku! a wiesz czemu? bo użytkownicy je zakładają!!! po co zakładają kolejne, jeśli jeden już jest? bo nie chce im sie szukać i przeglądać więcej niż pierwszej strony!

ale ok, spoko, będzie porządek, będziemy wywalać każdy nowy temat o produkcie, który już kiedyś się pojawił.

Tylko czy zadałeś sobie pytanie, jak wtedy będzie wyglądało forum za jakiś czas? A może powinniśmy wyrzucać wszystkie nowe wątki, bo nowi userzy nie mają siły czytać za dużo?

podział na woski "popularne" i "całą resztę" jest zbyt subiektywny, żeby był realny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje zdanie jest jasne - albo robimy milion tematów dla każdego producenta/produktu który znamy, albo nic. zero faworyzowania. to, że na forum nikt nie pisze o paście do chromów xxxx yyyyy nie znaczy jeszcze, że nie jest to jeden z fajniejszych produktów na rynku.

może reszta administracji podchwyci pomysł, ja jestem na nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roko, też jestem za, mi jakiś czas zajęło przegrzebanie forum żeby wiedzieć czego chce czyli zestawu "średniej klasy", ale o każdym produkcie musiałem szukać ile kosztuje jakie ma właściwości jak długo trzyma sie i w ogóle jaki specyfik wybrać do danej czynności. Jeśli by był taki podział to skróciło by ten czas na pewno. A Ci co zakładają nowe tematy po prostu nie mają czasu na przeczesywanie do podszewki forum, a takie odrębne tematy by mu pomogły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez się pomysł z woskami podoba ale jestem przeciwny szufladkowaniu ich wg koloru na którym powinno się je stosować czy wytrzymałości, bo to zniechęca do eksperymentów. Często powtarza się opinie, które są krzywdzące dla wielu produktów. Negatwyny przykład takich legend jest w wątku o BMW X6, pan Jan nie chce wosku Victoria, bo podobno jest nietrwały. Myśle ze wystarczyłyby tematy dotyczące tylko firm, a nie konkretych wosków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myslałem o czyms takim:

forum woski podzielić na max 4-5 pod fora:

 

1a) swisswax + zymol + Lusso Oro + Victoria

1b) Migliore + dodo + Poor Boys + Chemical Guys

1c) Collinite + AUTOGLYM + SMARTWAX + Duragloss

1d) Meguiars + FinishKare + Wolfgang + INNE

 

:o:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.