Skocz do zawartości

Pytania/prośby/pomysły do administracji


Rekomendowane odpowiedzi

Moze troche odgrzewam, ale jak ma sie "ulepszanie" FAQ? Jako poczatkujacy w pelni popieram soosa. Rozpisanie kilku zestawow w roznych widelkach cenowych tez wydaje mi sie swietnym pomyslem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze troche odgrzewam, ale jak ma sie "ulepszanie" FAQ? Jako poczatkujacy w pelni popieram soosa. Rozpisanie kilku zestawow w roznych widelkach cenowych tez wydaje mi sie swietnym pomyslem.

 

Pomysł jest cały czas gdzieś w głowach, ale uwierz mi, że wszystkim brakuje czasu.

Chyba, że ktoś by coś stworzył na początek albo może stworzyć wątek i każdy jakby chciał to wrzucałby tylko dane propozycje zestawów - jeden wątek lub kilka i wtedy każdy wątek dany przedział cenowy. Trzeba to przemyśleć ;)

 

A przy okazji - boję się tylko, że tych konfiguracji jest tyle, że ich stworzenie może zamiast pomóc to wręcz namieszać nowym użytkownikom. Przykład: ktoś czyta zestaw i zaczyna się zastanawiać czy czasem zamiast produktu X nie można wstawić Y i wstawia nowy wątek z tym zapytaniem. W tym momencie znowu wracamy prawie do punktu wyjścia.

 

Ale to tylko moje przypuszczenia więc nie obstawiam od razu za słuszne tylko tak mi przyszło teraz to do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu utworzyć temat gdzie będą podane podstawowe zestawy od A do Z (np mycie, glinka, ręczna korekta, cleaner, politura, LSP, konserwacja) wiodących producentów ze średniej półki cenowej(PB, DJ, Megs) . Wiadomo, że tworzenie zestawu np Zymola, Swissvaxa itp marek z wyższej półki raczej mija się z celem ponieważ gdy ktoś sięga tak "wysoko" to potrafi raczej sam skompletować zestaw. Mogę podjąć się skompletowania takich zestawów i podesłać do oceny komuś z administracji do zatwierdzenia. W tym tygodniu będę miał trochę wolnego czasu, i chętnie spróbuję coś takiego opracować.

 

Podstawowe pytanie, odpowiada coś takiego administracji forum? Z wszystkimi środkami nie miałem styczności ale coś tam w głowie zostało z tego co tu wyczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może stworzyć wątek i każdy jakby chciał to wrzucałby tylko dane propozycje zestawów

A moze sprawdzila by sie ankieta? To tylko propozycja ale widzialbym to tak: Rzuca sie kilka propozycji w danej cenie, dodaje jako odpowiedzi ankiety i glosowanie (tyko nie wiem czy dla wszystkich, czy dla bardziej doswiadczonych tylko). Wynikiem bylby polecany zestaw. Co sadzicie o takim pomysle?

A przy okazji - boję się tylko, że tych konfiguracji jest tyle, że ich stworzenie może zamiast pomóc to wręcz namieszać nowym użytkownikom

Moge tylko powiedziec o mnie, ale jestem nowy i mi osobiscie takie gotowe zestawy bardzo ulatwilyby sprawe :) Wtedy po prostu znalazlbym pasujace widelki cenowe i zdal sie na opinie fachowcow :P Ja osobiscie nie pytalem dlatego, ze nie zgadzalbym sie z wasza wiedza i doswiadczeniem, tylko dlatego, ze nie wiem czy poszczegolne produkty ze soba wspolgraja, a takie info ciezko znalezc w tyiacach postow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zrobimy coś w ten deseń:

 

1. Szampony

2.Glinki

3....

 

W każdej takiej kategorii wypisujemy kilka produktów ogólnie uważanych za godne polecenia.

A dalej będzie coś takiego

 

Zestaw minimum: 1+2+...

Zestaw optymalny do jasnego lakieru:1+2...

Zestaw do ciemnego:1+2+3..

 

i tak dalej:)

I wtedy każdy może sobie sam coś skompletować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto wprowadzić Sondę TOP miesiąca. Podzielona była by ona na działy jak na forum. Wybieralibyśmy np. najlepszy ręcznik do suszenia, najlepszy do polerowania, najlepszy detailer itd. Naturalnie należałoby podzielić pewne działy dodatkowo w/g ceny (np. woski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stworzyć grupy użytkowników.

 

W chwili obecnej są Administratorzy, Moderatorzy i cała reszta. W rozumieniu całej reszty mamy tych userów co są od wczoraj i tych co sie udzielają od kilku miesięcy.

 

Kolejna sprawa (tutaj może pewnym osobą podpadnę, ale co tam) Użytkownicy którzy handlują kosmetykami często (nie zawsze!) polecają wyłącznie produkty ze swoich sklepów. Na pewnym forum spotkałem sie z grupą o nazwie Handlarze. Ich opinie były traktowane z dystansem, ale i z szacunkiem, ponieważ posiadają ponadprzeciętną wiedzę o produktach. Reasumując, ludzie wiedzą ze napisała to osoba obeznana, więc nie powinno to być 'karą' dla forumowych sprzedawców.

 

Ostatnia sprawa o której juz pisałem, ale nikt nie zareagował. Ponad 1250 odpowiedzi w temacie "Krótkie pytanie - krótka odpowiedź" sprawia, iż forumowa wyszukiwarka wariuje i jest totalnie bezużyteczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia sprawa o której juz pisałem, ale nikt nie zareagował. Ponad 1250 odpowiedzi w temacie "Krótkie pytanie - krótka odpowiedź" sprawia, iż forumowa wyszukiwarka wariuje i jest totalnie bezużyteczna.

Wystarczy jej poprawnie używać, i kliknąć opcje "pokaż wyniki jako posty" zamiast domyślnego "pokaż wyniki jako tematy". I w ten sposób mamy klarowną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.