Skocz do zawartości

Pytania/prośby/pomysły do administracji


Rekomendowane odpowiedzi

710109 Czy ten nowy certyfikat powoduje to, że za każdym wejściem an forum muszę się logować mimo zaznaczenia "zapamiętaj mnie"

mam to samo, trochę to denerwujące ;)

Ja też, na kompie jest ok, ale w telefonie nie pamięta hasła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba http- po wejściu w link i ponownym kliknięciu w pasek adresu jest samo kosmetykaaut.pl

edit1:

jeśli to by było problemem to już sobie poradziłem poprzez instalację HTTPS Everywhere - wymusza jak jest taka możliwość by strona otworzyła się w https.

 

edit2:

Ale i tak po przejściu w pasek adresu pokazuje samo kosmetykaaut.pl :o

 

edit3:

Tak miałem przed instalacją HTTPS Everywhere i tak samo mam po instalacji więc raczej strona ładowała się poprzez https

5fdb2d8dcf1dc1b011804fc89e4b84c7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega powalla chyba zbytnio umiłował sobie używanie opcji usuwania postów. W wątku "mój arsenał" kilka osób poczęło dogadywać się co do wspólnego zakupu koncentratu płynu do spryskiwaczy. Padły deklaracje. I posty zaczęły znikać, w tym mój, gdzie bez jakiegokolwiek interesu chciałem polecić sprzedawcę, od którego kupiłem swój. Na zwrócenie uwagi reakcja mogła być jedna: usunięcie posta. Trochę to groteskowe. Proszę (zgodnie z tytułem wątku) o zaprzestanie takiej zero-jedynkowej moderacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się wielkie OT w temacie "twój arsenał" i oprócz punktu 17 dochodził punkt 6 (działu giełda) ... coś dodawać?

 

Dodane po 2 minutach :

710935 Na zwrócenie uwagi reakcja mogła być jedna: usunięcie posta.

 

Posta? Jednego? Przejrzyj ten temat jeszcze raz ...temat został wyczyszczony z OT , ba nawet raporty poleciały na wasze "kupczenie" !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

punkt 6 regulaminu działu giełda

6. Wyklucza się możliwość sprzedaży jakichkolwiek próbek (poza oryginalnymi, pakowanymi i firmowanymi wyłącznie przez producenta), opakowań o nieoryginalnych pojemnościach oraz produktów przelewanych w warunkach pozafabrycznych.

Ogłoszenia zawierające próbki (tzw. samplery) przygotowane przez użytkownika podejmującego sprzedaż będą natychmiastowo usuwane jako niezgodne z regulaminem, zaś próby sprzedaży ww. produktów na skalę masową będą karane ostrzeżeniem. Prawo oceny skali sprzedaży zastrzega sobie administracja forum kosmetykaaut.pl.

Pojawiająca się w ogłoszeniu sugestia sprzedawcy dotycząca możliwości podziału produktu na próbki i sprzedaży części produktu w nieoryginalnych opakowaniach będzie skutkowała usunięciem ogłoszenia.

 

Nie ma możliwości go zmodyfikować lub dodać dział zakupy grupowe w dziale giełda ponieważ mogę sprzedać oryginalne otwarte nie wiadomo jak długo i nie wiadomo w jakich warunkach przechowywane szampony, woski, aktywne piany, pasty polerskie itd. a nie mogę zrobić "zakupu grupowego" gdzie "towar jest świeży" otwarty chwilę przed nadaniem paczki? Co z tego że sprzedaje ktoś oryginalne otwarte opakowanie skoro mogę wlać tam cokolwiek? np: wezmę opakowanie po CarChem Car Care Shampoo 1900:1 i naleję tam SG orange lub jakiegoś najtańszego szamponu z marketu("januszy biznesu" nie powstrzyma nic przed kombinowaniem a obrywa "zwykły kowalski") i wyjdzie że szampon CarChem nic nie myje i trzeba lać tyle co "normalnych szamponów" lub że zjada wosk. Na forach kosmetycznych (jak by nie było jest to bardziej delikatna materia niż "zwykły lakier samochodu" to może być nasza twarz) często można spotkać "zakupy grupowe" czy to zamkniętych opakowań czy to wspólnego zakupu jakiegoś drogiego after shave-ra, mydła itp i podzielenia go. Nawet jest sprzedaż używanych mydeł do golenia dla mnie to grube przegięcie(możliwy kontakt z krwią nieznanego pochodzenia i pewny kontakt ze skóra nieznanej osoby i brak możliwości odkażenia) i wszyscy są zadowoleni. Tak samo jest u "nas" dla jednego zakup otwartej butelki jest przegięciem a kto inny jest nie ma jakiś oporów kupić przelanego szamponu do nowego opakowania (nowego tj kupionego w sklepie/aptece butelki na płyn).

Wiadomo że przetopienie wosku(bynajmniej dla mnie) to przegięcie (ale aktualny regulamin tego nie wyklucza wystarczy mieć oryginalne opakowanie np zymola i przetopię tam soft99 i osoba nie mająca styczności nigdy z zymolem będzie zadowolona) ale przelanie szamponu czy koncentratu płynu do spryskiwaczy do nowej butelki gdzie nie zmieniam nic to nic nie zmienia.

 

Dzięki takim "zakupom grupowym" można by kupić coś co nie jest dostępne w polsce a indywidualne ściągnięcie się nie opłaca- nikt nie ściągnie z zagranicy 0,5l szamponu bo się to wcale nie kalkuluje z powodu kosztów transportu a tak możemy np w 10 osób kupić bańkę 5l(wiadomo większe opakowania są tańsze) i koszt transportu rozbija się na te 10 osób.

 

Proponował bym więc zmodyfikować punk 6 lub dodać dział zakupy grupowe w dziale giełda lub by ochronić użytkowników forum przed "januszami biznesu" (przepraszam jak jakiś Janusz poczuł się obrażony) zakazać zupełnej sprzedaży otwartych/uszkodzonych opakowań kosmetyków samochodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się wielkie OT w temacie "twój arsenał" i oprócz punktu 17 dochodził punkt 6 (działu giełda) ... coś dodawać?

17. to owszem, ale jakim cudem regulamin działu "giełda" ma zastosowanie poza działem "giełda"? Abstrahując już od faktu, że ja niczego nie chciałem sprzedać ani rozlewać, tylko zaproponowałem konkretnego sprzedawcę. Gdyby nie link bezpośrednio do ogłoszenia, nie złamałbym żadnego punktu.

 

Dodane po 2 minutach :
710935 Na zwrócenie uwagi reakcja mogła być jedna: usunięcie posta.

 

Posta? Jednego? Przejrzyj ten temat jeszcze raz ...temat został wyczyszczony z OT , ba nawet raporty poleciały na wasze "kupczenie" !

No i o to mi chodziło, co przyjąłem z dezaprobatą w swoim poprzednim poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

710938 Proponował bym więc zmodyfikować punk 6 lub dodać dział zakupy grupowe w dziale giełda lub by ochronić użytkowników forum przed "januszami biznesu" (przepraszam jak jakiś Janusz poczuł się obrażony) zakazać zupełnej sprzedaży otwartych/uszkodzonych opakowań kosmetyków samochodowych.

Zakazanie całkowite to głupota... równie dobrze można dział giełda zlikwidować bo produkty nowe pojawiają się rzadko. Prawda jest taka, że obecny zapis można i tak o kant d*py rozbić bo co z tego, że ktoś ma oryginalne opakowanie jak wlać może tam byle co? :) Ja sam chętnie kupiłbym jakieś małe ilości produktów (50-100ml) do testów w małych nieoryginalnych buteleczkach, ale niestety nie ma nigdzie takiej możliwości... Forum po prostu nie powinno brać odpowiedzialności za sprzedawane rzeczy, a jeśli ktoś nie jest sprzedającego pewien co za problem wystawić to przez allegro?! Powinien powstać temat z ostrzeżeniami przed użytkownikami którzy kombinują i tyle. Wyjaśnienie sprawy, jak ktoś leci w ciula to ban i po sprawie. Na innych forach moto funkcjonowało to dobrze. Tyle, że my tu mamy do powiedzenia pewnie tyle co nic... A decyzję podejmie i tak administracja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj panują takie zasady i pozostaje się do tego dostosować.

Ale nikt nie wmówi mi, że poza działem giełda panują reguły działu giełda. W for(um)owym hydeparku padły luźne posty, w całości wziął udział moderator (niejako legitymizując dyskusję), a inny moderator powycinał posty powołując się na wątpliwe regulacje. Coś tu nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.