Skocz do zawartości

Czarne plastiki - pielęgnacja, czyszczenie, konserwacja


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy co będzie najlepszym wyborem do plastików zewnętrznych. Myślę nad SG Jet Black, AF Revive, oraz Kochem plast care magic i nie mogę się zdecydować ;/ O trwałość mi jakoś bardzo nie zależy, żeby trzymał miesiąc czy dłużej, ale byłoby miła, gdyby efekt nie zeszedł po pierwszym lepszym deszczu, a i żeby nie łapał tony kurzu. Co będzie dla mnie najlepsze? Chciałbym kupić coś dobrego ,ponieważ mam dużo plastików zewnetrznych (passat b5) i miłoby było, gdyby one jakoś wyglądały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mati373737, stałem przed identycznym wyborem. Pewnie gdyby Koch występował w mniejszym opakowaniu to zdecydowałbym się właśnie na niego z uwagi, że po prostu wielu "wyjadaczy" go zachwala :-] W testach, między AF a SG nie zauważyłem znaczącej różnicy przemawiającej na korzyść danego siuwaksu, więc zdecydowała ekonomia i kupiłem SG (najtańszy z powyższej trójki jeśli chodzi o zakup). Jak na razie z efektu i trwałości jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co będzie najlepszym wyborem do plastików zewnętrznych. Myślę nad SG Jet Black, AF Revive, oraz Kochem plast care magic i nie mogę się zdecydować ;/ O trwałość mi jakoś bardzo nie zależy, żeby trzymał miesiąc czy dłużej, ale byłoby miła, gdyby efekt nie zeszedł po pierwszym lepszym deszczu, a i żeby nie łapał tony kurzu. Co będzie dla mnie najlepsze? Chciałbym kupić coś dobrego ,ponieważ mam dużo plastików zewnetrznych (passat b5) i miłoby było, gdyby one jakoś wyglądały :)
Tylko i wyłącznie Koch PlastStar.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scratch_killer, Ja uzylem go do kratek klimatyzacji itp. I jakos przyciagania kurzu nie zauwazylem 8-) Ewentualnie moge przeleciec FK Extra Slick Finale Body Shine to juz kurzu przyciagac nie bedzie :D

 

mowimy o plastikach zewnętrznych :-]

 

[ Dodano: 23 Maj 2014, 02:19 ]

chris18404, niektore dressingi tak maja... sa kiepskie raczej :P

 

podasz konkretne przyklady które dressingi tak mają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio aplikowałem Koch'a Nano plast care na lusterka dla testu i kropelkowanie dość dobre tylko z trwałością coś krucho ale może dlatego że na szybko dałem tylko APC i od razu potem aplikowałem, następnym razem lepiej przygotuje powierzchnię i zobaczymy. Ale produkt mega wydajny a plastików mam sporo na aucie do ogarnięcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie do forumowiczów - mianowicie chciałbym zobaczyć jaki efekt daje SmartWax Dressing na zewnętrznych plastikach. Posiada ktoś jakieś zdjęcia i może wrzucić? Zastanawiam się nad zakupem ale zupełnie nie wiem czego się spodziewać... w detalingu jestem też amatorem (póki co) :P Zależy mi na dość głębokiej czerni ale bez połysku. Może polecicie coś innego w tym przedziale cenowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie mam problem z SG Jet Black. Nakładam go na listwy na drzwiach w Golfie 4, ładnie przyciemnia lecz po jakimś czasie już go nie widać, operację powtarzałem kilkukrotnie ponieważ pomyślałem, że go plastik wypija to nie pomaga. Może ktoś mi podpowie co jest nie tak i czy warto kupić inny preparat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No będę musiał pomyśleć, ale mi jeszcze zostało pół buteleczki, sęk w tym że plastiki na zderzakach i przy lusterkach jak i na podszybiu przyjmują jako tako ten Black Jet natomiast te listy są bardziej gładkie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz coś trwałego to rozważ jeszcze owatrol polytrol :good: U mnie na podszybiu siedzi od listopada, fakt, że wymaga już poprawy ale róznice jeszcze widać znacząco ponieważ kawałek oddzieliłem taśmą. Auto garażowane pod chmurką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze pytanie na forum i pierwszy post oprócz powitalnego. Do tej pory starczała mi lektura i znajdowałem co chciałem. Ale teraz mam wątpliwości.

 

Mianowicie chcę odświeżyć podszybie w swojej Alfie. Myślałem o podgrzaniu, ale chyba sobie odpuszczę. Z drugiej strony mam wątpliwości co do kosmetyków na podszybiu które, bądź co bądź jest narażone na ciągły kontakt z alkoholem i resztą chemii z płynu od spryskiwaczy.

 

Myślałem o kupnie żelu do plastików Autoglyma, z tego co tutaj znalazłem jest dość trwały. Ale testy trwałości to woda ew. woda i APC. Może mi ktoś podpowiedzieć jak ten żel będzie reagował na płyny do mycia szyb? Ew. czy wybrać coś innego?

 

I czy skórka w ogóle warta wyprawki - może lepiej oddać podszybie do lakierni niech mi je pomalują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.