Skocz do zawartości

Czarne plastiki - pielęgnacja, czyszczenie, konserwacja


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam problem z domyciem czarnych plastików zewnętrznych ( gładka faktura )

Na zdjęciu poniżej 2 elementy po lewej po 10próbach mycia szamponem oraz APC w sporym stężeniu pędzelkowane i jak wyschnie cały czas widoczne są plamy nie mogę się z tym uporać, może to są jakieś odbarwienia ?

Po prawej plastik tak samo umyty i na niego już nałożony dressing do plastików SCS - wygląda nawet fajnie ale zauważalne są jakby zamaskowane plamy. Jakieś pomysły ?

 

29x6dr7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

de877f4cd7cb40e2m.jpg 33376b57d87f500cm.jpg

 

Ma ktoś pomysł czym usunąć te water spoty z grilla? Próbowałem już detailerem, Ipą, apc, nawet lekko pastą polerską ręcznie i nic. Jest to plastik nie lakierowany bez struktury.

Próbowałeś czymś chociaż delikatnie kwaśnym?

 

Nie próbowałem. Nie mam nic takiego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans, czymś w domu musisz myć szyby czy kabinę prysznicową i jakoś sobie w życiu codziennym radzisz waterspotami, czyli z zaciekami wapiennymi. Próbowałbym chociażby czymś do okien (uważaj z alkoholem, lepiej na plastiki stosować środki bez) bądź delikatnymi środkami do kabin prysznicowych, więc nie jakiś cilit gangbang tylko coś pokroju froscha czy innych normalnych środków. Zawsze możesz wziąć ocet (czysty bądź roztwór) nasączyć nim ręcznik papierowy i położyć na jakiś czas na tych elementach. Zamiast octu może być kwasek cytrynowy. Wszystko sprowadza się do zastosowania czegoś o niższym pH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans, czymś w domu musisz myć szyby czy kabinę prysznicową i jakoś sobie w życiu codziennym radzisz waterspotami, czyli z zaciekami wapiennymi. Próbowałbym chociażby czymś do okien (uważaj z alkoholem, lepiej na plastiki stosować środki bez) bądź delikatnymi środkami do kabin prysznicowych, więc nie jakiś cilit gangbang tylko coś pokroju froscha czy innych normalnych środków. Zawsze możesz wziąć ocet (czysty bądź roztwór) nasączyć nim ręcznik papierowy i położyć na jakiś czas na tych elementach. Zamiast octu może być kwasek cytrynowy. Wszystko sprowadza się do zastosowania czegoś o niższym pH.

 

O środkach domowych nawet nie pomyślałem :oops: Dzięki za radę w weekend spróbuję to wyczyścić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy posiadam środek Black Dye i zamierzam nim w najbliższym czasie nadać nieco czerni progom w moim aucie.

Na dzień dzisiejszy wygląda to tak:

https://zapodaj.net/fc50f719e992e.jpg.html

Ablo i nawet trochę gorzej ponieważ zdjęcie jest z tamtego roku.

Powiedzcie mi proszę czy "malować" tym tylko progi, które sa najbardziej wypłowiałe czy od razu zrobić też te dokładki od zderzaków z przodu i z tyłu.

Z drugiej strony obawiam się, że jak zrobię tylko progi to się bedzie za bardzo odróżniać.

 

Ps. nakładam ten środek i zostawiam do całkowitego wyschnięcia tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Poszukuje powłoki, bardzo wydajnej i najlepiej tanio. NIe musi być po niej ofektu WoW ani super kropelek, plastik ma pozostać poprostu czarny na +/-rok. Czemu takie wymagania? Bo chcę zabezpieczyć plastiki w Sprinterze tym przedlużanym, więc powierzchnia jest spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W niedzielę wyczyściłem plastiki i nałożyłem Shiny Garage Jet-Black Exterior Trim Restorer, dzisiaj rano po wczorajszych opadach deszczu na samochodzie mam coś takiego:

ranmkx.jpg

33upekl.jpg

 

Takie same smugi mam na drzwiach pod lusterkami.

Czy to normalne czy tylko mój samochód nie lubi tego dressingu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy czym mogę uratować tak zniszczone listwy ?

 

https://zapodaj.net/c045411d7359c.jpg.html

 

Na dzień dzisiejszy wyglądają jeszcze gorzej ;/ Mają sporo głębszych rys i ... odprysków ? Mam na myśli te białe kropeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W aucie mam plastyki nielakierowanie- clar zlazł (albo to jest niedomyty syf ale raczej nie) wiem wiem muszę dać do lakierowania ale podczas mycia i woskowania przeciągłem je IPA i to był błąd. Na plastyku widać "białe mazy" faktura plastyku niezmieniona. Wie ktoś jak takie coś usunąć czy zostaje zakup nowego/malowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam szanownych forumowiczów,

proszę o pomoc jak mogę usunąć białe plamki, które pojawiły się na drzwiach po nałożeniu PB natural look? Oczywiście przed nałożeniem wszystko ładnie wyczyściłem APC i dopiero później działałem. Powiem tak plamki pojawiły się podczas deszczu otwierając drzwi wiadomo deszcz pojawił się na elementach i po wyschnięciu pojawiły się plamy. Dotykając tego dosłownie rulowała się białą warstwa dressingu. Nie wiem czy źle nałożyłem czy za słabo wypolerowałem ale te plamki mnie strasznie irytują co mogę z nimi zrobić???

 

Pozdrawiam

Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Niewiem, czy komus niewszedlem w temat, ale widze watek taki luzny o APC ,

 

Mamy pytanie. Kupielm APC lime https://bestseller.pl/shiny-garage-lime ... oCEgvw_wcB

 

Rozcienczylem 1:3 ( bo taki byl opis na opakowaniu) -takim steznien wymylem kokpit, deske itp. Na to poszedl dressing Shiny garage.

Teraz znalalzem w necie szczegolowy opis jak rozcienczac i powinienm zorbic pewnie 1:10 -mam teraz obawy, czy niepopeka mi plastik/tworzywo na desce rozdzielczej ? Macie doswiadczenie, czy wieksze stezenie moze zrobic jakies szkody ?, czy tylko lepiej czysci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.