Skocz do zawartości

Czarne plastiki - pielęgnacja, czyszczenie, konserwacja


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam, panowie znajdę coś lepszego do plastików zewnętrznych od Owatrol Polytrol (HONDA CIVIC VIII 2008.r) nie są one bardzo zniszczone tylko troszkę wyblakłe miejscami, chodzi mi by efekt był widoczny chociaż przez miesiąc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOCH Chemie NANO MAGIC PLAST CARE - ale czy dłużej.. hmm. Słaby nie jest. Jak dla mnie jest faworytem. Wydajny i przyjemny zapach jak na środek do plastików. Przyjemnie sie aplikuje.

 

tutaj jest też test dużej ilości środków do plastików http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?f=157&t=16341

 

Lepsze będą już tylko:

CarPro Cquartz DLUX

Gtechniq C4 Permanent Trim Restorer

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?f=157&t=11267&start=60 testy w/w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak górne partie auta - więc łatwiej. Dużo zależy od przygotowania i... konkretnego plastiku. Nie mniej produkt wart uwagi.

 

ALE mam też dedykowaną osłonę chłodnicy i po zimie też widać że coś jeszcze jest a dostawała najgorszym - solą, błotem itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pany, przeczytałem wszystkie strony tematu. Potrzebuje pomocy w wyborze miedzy gold class z megsa do plastików i uszczelek zewnętrznych a mothers back to black. Pacjent passat b6, wokół okien uszczelki, progi plastiki oraz listwy na drzwiach również plastiki. Nie chce wydawać 50pln na jakiś Koch chemie zachwalany tutaj a z tego co czytałem te dwa co wymieniłem są spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio będąc w garażu stwierdziłem, że podszybiu na zewnątrz przydałaby się warstwa dressingu świeżego. DO tej pory zawsze kładem AF Revive. Tym razem wziąłem buteleczke z SG B2B T.T.D. Efekt mega. DUże wrażenie na mnie zrobił ten środek :) Bardzo czarny plastik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

maciek125 nabłyszczenie czyli efekt "świecenia" plastiku? Nie znalazłem takich. Generalnie raczej szukanie wilgotnych chusteczek sobie odpuść. Wyczyść i zabezpiecz. Producentów i produktów przeznaczonych do czyszczenia jak i konserwacji (w tym czegoś, co można by nazwać nabłyszczeniem) jest na forum wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest coś uniwersalnego do plastików i gum zarazem ? Czyszcząc chromy w aucie popaćkoliłem czarne plastiki białą pastą autosol. Czym to usunąć ? Ostry strumień dyszy z proszkiem na myjni bezdotykowej tego nie ruszył.

Te preparaty o których tutaj rozmawiacie to raczej zabezpieczające do nakładania a co do czyszczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem cały wątek do 1 strony. W wielu miejscach zaznacza się ze dressing lepiej będzie się trzymał dobrze przygotowanej powierzchni. Tylko jak należy rozumieć, w przypadku zew. plastików, dobrze przygotowaną powierzchnię? Usunięcie zabrudzeń np. APC Nielsena 1:5, po tym przetarcie wilgotną mf i pozostawienie powierzchni do wyschnięcia mieści się w tej definicji? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.