Skocz do zawartości

Czarne plastiki - pielęgnacja, czyszczenie, konserwacja


Rekomendowane odpowiedzi

Ja zawsze myje najpierw pianą aktywną, później szamponem z rękawicą tak jak auto i dopiero wtedy spryskuję APC pędzelkuję po czym spłukuję pod ciśnieniem a następnie wycieram do sucha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, zdecydowałem się w końcu na Koch-a :). Teraz Tylko pytanko czym różnią się wersje Koch Plast Star od Koch Chemie Nano Magic Plast Care ? Oczywiście poza ceną :P. Cena praktycznie ta sama a tu 1l vs 0,5l, natomiast w opisie jest napisane "Plast Star to duże opakowanie znanego już na naszym rynku, rewelacyjnego produktu do zabezpieczenia tworzyw zewnętrznych Koch Chemie Nano Magic Plast Care. " Tak więc czy mogę się spodziewać że to to samo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
a jest coś co pomogłoby zamaskować rysy, lub chociaż je przyciemnić?

 

Jeżeli to nielakierowane, czarne tworzywo (trudno wywnioskować na 100 % ze zdjęcia), a chcesz poprawić wygląd plastyku w szybki sposób, to po dokładnym jego umyciu/oczyszczeniu możesz: pobawić się delikatnie opalarką (metoda bardziej inwazyjna i wymagająca więcej uwagi i ostrożności), lub użyć Owatrol-u (metoda nieinwazyjna i prosta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zastosowalem SG JetBlack 2015 na relingach i zauwazylem, ze po deszczu zrobily sie na nich "kropeczki" i przebarwienia (ktore oczywiscie schodza po przetarciu fibra)... Co robie zle? Powierzchnia byla odtluszczona IPA 1:1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podczas nakładania Kocha na cztery plastikowe, lekko wyblaknięte listwy tak się rozpędziłem, że jednej z nich zapomniałem dobrze wyczyścić APC :wallbash: Efekt jest taki, że 3 plastiki są ładnie przyczernione a ten, który nie został wyczyszczony dosyć znacznie odbiega wyglądem od pozostałych. Moje pytanie brzmi czym teraz mogę zmyć warstwę Kocha z tej jednej listwy? Plastik zrobił się hydrofobowy i APC się go nie ima. Jakaś benzyna ekstrakcyjna czy coś w tym stylu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Panowie i Panie, dzisiaj chciałem plastiki doprowadzić do porządku przy użyciu apc adbl i nałożyć Koch plast stare, ale po umyciu apc plastiki i gumy wygląda tak :

7848e808d9470989967b6a89dd754c8b.jpg

778c9d2535b89dcd60cb44af2426c60c.jpg

 

Co to? Nakładać na to kocha czy co robić?

 

Don't be the same, be better.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest sposób na spolerowanie/usunięcie drobnych rys/zadrapań po wewnętrznej stronie plastiku na drzwiach? Rysy są delikatne..

zależy czy plastik ma "strukture" czy nie. jeżeli tak to przy polerowaniu możesz zetrzeć ją razem z rysami. jeżeli jest płaski to pasta i lecisz, potem umyć i nałożyć dresing

 

Dodane po 3 minutach 14 sekundach:

Ktoś coś?

 

Don't be the same, be better.

 

wygląda jak stara guma ;) myśle że jak nałożysz to będzie OK. Najwyżej bedziesz musiał nałożyć dwa razy bo taka zmatowiała guma lubi "pić" dresing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.